Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van összefüggés a szoptatás...

Van összefüggés a szoptatás (éjszakai evés) abbamaradása és az átaludt éjszaka között?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos,anyatejes (volt),tápszert soha nem kapott. Az első kb három hónapban szinte nonstop szopott,éjjel és nappal. Majd utána is változó,de folyton ébredt szopizni,volt,hogy "csak" harom-negyszer,de volt,hogy akár tízszer is. Növekedési ugrás,holdallas,fogzas,jó isten tudja mi,mindig volt. Azt hittem sosem lesz vége. Egy éves volt, volt mikor ritkult az éjszakai szopzias, majd el is maradt 12,5 hónaposan. Aztán enni kezdett el éjszaka,kb 3-4 óránként. Azt hittem ez lesz az új módi,de aztán egyszer csak vége lett,és 13 hónaposan átaludta először az éjszakát. Ennek két hete,azóta atalussza. Távol álljon tőlem,hogy előre igyak a medve bőrére,viszont felmerült bennem a kérdés,mert több helyen olvastam,hogy amint abbamaradt a cicizés,akkor kezdte el ataludni a gyerek az éjszakát. Nyilván nagy számok törvénye,hogy közületek is vannak sokan,akik ezt meg fogják cáfolni,én mégis,tapasztalatokat szeretnék.

Ha abbamarad az éjszakai szopizás (vagy esetleg tápszer) onnantól nagyobb az esély,hogy atalussza a gyerek az éjszakát?



márc. 27. 14:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hopp,rossz kategóriába tettem,inkább a szoptatás a kellett volna.🙁
márc. 27. 14:42
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is azóta alszik egész éjjel, mióta nem szopizik.
márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
igen
márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt...
márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Van, de rengeteg ilyen kérdés van.
márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Nincs. 2 évig szoptattam a lányom, 1.5 évig éjszaka is. 6 éves koráig kelt éjszaka.
márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 én csak regebbieket találtam,kevés válasszal

Kifejthetnétek bővebben is,nálatok hogy volt! Egyik napról a másikra ment,vagy volt átmenet? Akinek nem volt összefüggés,annál hogy alakult? Stb. :)

márc. 27. 15:14
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 ez is érdekes. Nálunk a naplalit eoobb hagyta el. Pedig igyekeztem,de kb 10,5 hónapos kora után nappal nem fogadta el,éjszaka viszon nagyon igényelte.
márc. 27. 15:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos korától alszik a fiam egész éjjel, amióta abbahagyta a cicizest

Előtte óránként fent volt.

márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. 22 hónapos koráig szopizott, addig legjobb esetben 2 óránként kelt éjszaka.

Első nap egyszer kelt még éjszaka, hozzám bújt, simogattam, visszaaludt, azóta magától is visszaalszik. 2,5 éves lesz áprilisban.

márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!