Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert nem alszik a másfél...

Miert nem alszik a másfél éves gyerekem? Igazából ujszulott kora óta korán kel. Ő pl soha nem aludt 8-9-ig. Már jó ideje este 9 körül alszik el. Általában ejjel ébred 1x eszik, olyankor is nehezen alszik vissza,így az éjszakai alvasa sem zavartalan.

Figyelt kérdés

Erre mit csinál az én gyerekem? Már kel reggel negyed 6, fel 6 körül 🥴

Ez kb 8 óra alvás. Hogy alhat ilyen keveset egy ekkora gyerek? Délben is másfél, két órát ha alszik.

Olyan sok helyen látom, olvasom, hogy az ekkora gyerekek simán elalszanak reggel 8, 9 óráig.


ápr. 16. 06:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ébred szó kimaradt, fel 6 körül ébred.
ápr. 16. 06:29
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sose aludt a gyerekem reggel 8-9ig. Ha véletlenül 7ig alszik, azt lesem, hogy beteg-e vagy az lesz?

Enyém mondjuk 6ig szokott. 8-9 között alszik el. 1,5-2 óránál ritkán alszik többet napközben.

ápr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nálatok is hasonló a helyzet. Ez mindig ilyen lesz vajon? És nemhogy egyre később kelne, hanem egyre korábban.
ápr. 16. 07:01
 4/19 babyboom567 ***** válasza:
75%

Nyugodj meg, mire jön az ovi/suli,a reggeli rohanás,HÉTKÖZNAP aludni fog 10ig is.NA hétvégén nem fog,mikor te is aludhatnál.

Ugyanez volt nálunk is.Szeptemberben suli,és lett egy mormotám,most is alszik még.

ápr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim kb 6-kor kelnek, néha elhúzódik fél 7-ig is. Akkor már nézem, hogy beteg-e. Hétvégén 6 előtt. A suli kezdete óta sem változott, csak annyit, hogy ébren van, de ki nem akar jönni az ágyából, mert jobb otthon lenni.
ápr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat születése óta keltem fel hét után.

Menni kell a naggyal iskolába

Két éves és azóta is, ha hétvége, ha iskolai szünet mindig legkésőbb hétkor fent van.

Annyira megszokta, hogy már nem is tud tovább aludni

ápr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

sosem aludt fél7nél tovább.

Mostmár 2,5 éves. Este 10ig fenn van, ha fejenállok sem alszik elöbb. Éjjel pedig jobb éjszakákon 3x kel. Most éjjel pl 3tól fél5ig fenn volt.

És ez kb 1 éves kora óta megy.

Ő tök kipihent, nappal alszik még úgy fél órát.

Én zombimód vagyok.

ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
most 4 éves. kb. egy évvel ezelőttig 5 és 6 között kezdődtek a napok, pedig kifejezetten jó alvó volt - napközben is sokat aludt, este is elaludt 7 körül. akármit csináltam, egyszerűen nem kelt 6-nál később (próbáltam kitolni az esti fektetést, de fél 7 körül már teljesen kivolt). kb. egy éve hirtelen rájött, hogy ez így hülyeség :D és azóta fél 7-7 között ébred - sőt néha ébreszteni kell reggel (negyed 8 körül). este 8 körül alszik el. szerintem ez életkori sajátosság lehet...
ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mert pacsirta típus. :D Vannak ilyen gyerekek. Lányunk is ilyen, 2 éves mindjárt, születése óta beállt a 6 órási kelésre fixen. Van, hogy fél 6, van hogy fél 7 és ha már 7-ig alszik én is nézem, hogy nosza. De ez nagyon ritka, sajnos, pedig már annak is örülnék. Csinálhattunk mi bármit, akkor is így alszik, akkor ha hajnalba felkel és 2-4-ig nem alszik, akkor is ha este 10-ig nem hajlandó elaludni. Átlagba 8-9 között alszik el este egyébként. Ő nagyon ritkán kel éjszaka már, de mondjuk múlthéten előfordult 1x. Napközbe másfél órát alszik átlagba, ritkán több. De volt olyan nap, hogy egész napközbe semmit, szerencsére csak max 2x fordult elő ez. :D Én aki amúgy mormota típus vagyok, nehezen szoktam ezt meg, de ez van. Kíváncsi vagyok a második milyen lesz alvás szempontjából. :D Egyébként az én legtöbb barátnőm gyereke is 9-ig alszik, délután 3 órát simán, éjszaka végig. Egy van, akinek a gyereke nehezen alszik el, bár éjjel nem kel, de másfél évtől napközben nem hajlandó elaludni, most már 3 éves.
ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Sosem etettem éjjel a gyerekemet. Egy 1,5 évesnek sztem semmi szüksége rá. Szerintem jobban beállna a napi ritmusa,ha nem éjjel etetnéd.
ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!