Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valahogy a babát lehet úgy...

Valahogy a babát lehet úgy 'nevelni', hogy ne zavarja a zaj alvás közben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amikor délel, ne kelljen lábujjhegyen járni. TV, rádió, beszélgetésre, fényre ne keljen fel. Ehhez hozzá lehet szoktatni?

2012. ápr. 14. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

kedves 9 mit csinálsz majd ha megérkezik a második gyerek?

jobb a zajhoz szoktatni,felnőtt korban isjobb alvó lesz,nem riad fel minden kis zajra

2012. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet úgy szoktatni. Persze, ha nincs más megoldás, és közös szobában kell lennie veletek, vagy a tesóval, akkor idővel megszokja, de addig nagyon sokat fogtok szenvedni.

Én az első néhány hónapban egy szobában voltam a gyerekekkel. És nem ébredtek fel, akármit csinálhattam. De az egy tévhit, hogy mert megszokja. Nem, az újszülött hallása még nem olyan éles, mint egy felnőtté. Mind a két gyerekemet 3 hónapos korában tettem külön szobába, mert onnantól felébredtek rá, ha kimentem éjjel pisilni, vagy a fiam már arra is, hogy átfordultam a másik oldalamra. Pláne a fiam nagyon rossz alvó volt, nagyon nehéz volt elaltatni, s mire végre sikerült, hát érthető volt, hogy igyekeztem vigyázni, hogy semmi se zavarja fel. Egyébként ez is élettani dolog, egy kisbaba még nem alszik olyan mélyen, hogy fel tudjon ébredni rá, ha éhes.

Később ez változik, ha már éjjel nem kell etetni, de főleg 2-3 éves korban. A 3 éves lányom mellett jelenleg már ágyút lehet dörgetni, pedig kicsi korában ő is mindenféle zajra felébredt.

A fiam kb. 1,5 éves korára kezdett el jobban és mélyebben aludni. Előtte mindenre felébredt. Szerintem azért is, mert innentől már várható lenne a kistesó, és a gyerekek úgy vannak kódolva, hogy a gyereksírásra ne ébredjenek fel.

2012. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

9-es vagyok. Második gyerkőc nemsokára érkezik, még nem tudom mit csinálok, de biztosan megoldom valahogy. Vagy egyszerre alszanak, vagy ha a pici alszik a naggyal a másik szobában játszom. Szerencsére a lánykám nagyon nagyon csendes és jó kislány, elvan magában is, könyveket nézeget, formabedobózik stb.

Mindenképp szeretném azért a picit is viszonylagos nyugalomban altatni.

2012. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet szoktatni hozzá. Mi is egy szobában alszunk a babánkkal. Mellette néztem videókat laptopon, pötyögtem rajta, tusoló is a szobából nyílik, volt hogy az ajtó csapódott be, de meg se moccant. Viszont 5 hónapos kora óta minden érdekli a környezetében. Már szoptatás közben beszélgetni sem lehet, mert egyből a beszélőpartner irányába fordul. Úgyhogy most próbálok csöndben lenni, ha alszik, mert miden neszre felkel. Pedig még mindig egy szobában alszunk. Most 6 hónapos.
2012. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

4 hónapos a babám és ha fáradt, akkor szerintem egy metál koncerten is el tudna aludni.

Olyan hú de tudatosan nem szoktattuk a zajhoz, csak nem is halkítottunk magunkon!:) Ráadásul elég nagy társasági életet élünk, sokat van nálunk vendégség, akik bár nem ordibálnak, egy alapzaj nyilván van. Ő ezt szokta meg és nem zavarja. Nagyon mélyre be tud aludni.

2012. ápr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 poci-maci ***** válasza:

a 9-es nek üzenem nálunk is ugyan ez volt na majd akkor alszanak 1x a frászt aludtak 1x mind a kettő máskor volt hajlandó aludni!

s 2 gyerek között 20 hónap van a nagyfiu kicsit nehezen vette az akadályokat pedig előtte ő is elvolt mint a befőtt a polcon!

Mi-hint a tesót hazahoztam onnan kezdve elő bújt a féltékenység! Meg hogy nem szeretlek anya meg stb.... idővel (1-2 hónap ) megszokták egymást a kicsi mellett aztán bármit csinálhatok akár porszívózhatok is a reakciója annyi hogy átfordul a másik oldalára és mintha misem történt volna alszik tovább....

Nem altatom sötétben egyiket sem mindig ha eljön az az idő akkor a kicsi megyen a kiságyba a nagy meg a saját ágyikójába és mindketten alusznak minimum 2-3 órát ezalatt mosok főzök mikrózok teregetek ki be járkálok a szobába (itt hozzá teszem hogy recseg a parketta). Tehát nem túl jó ötlet hogy ennyire Óvod a zajtól :)

2012. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!