Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnál is így megy a nappali...

Másnál is így megy a nappali altatás?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, napközben már pár hónapja csak 1x és max. fél órát, jó esetben 50 percet alszik. Még szoptatva altatom el, bár már a napokban készülök átállni, hogy enélkül próbáljon meg elaludni. Tudom vannak akik ezen fenn akadnak, hogy miért nem alszik még el egyedül, de eddig én ezt gondoltam helyesnek. Viszont az utóbbi időben már kezd nekem terhessé válni (bőven elég az esti szoptatós altatás), ráadásul van, hogy azt gondolom már mélyen bealudt, le tudom tenni az ágyába, viszont ahogy az ágya fölé érek, hirtelen megérzi, felsír és amint leteszem, már négykézlábra, majd teljesen fel akar állni... Hiába nyugtatgatom, simogatom, nem tudom elaltatni.. Ha kiveszem és újra próbálom visszaaltatni, akkor sem megy már, kimegy az álom a szeméből és vége... Ő az a tipus, aki simán egész nap bírja akár alvás nélkül is, de én szenvedek, hogy ez nem normális, kell neki nappal is az alvás... nem beszélve arról, hogy így semmit nem tudok mellette csinálni...


Olyanok hozzászólását várom, akik esetleg hasonló helyzetben vannak, voltak és van valami jó módszerük, tanácsuk...


Előre is köszönöm!



2012. júl. 25. 14:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig első vagyok: teljesen le akarod választani? Én úgy vagyok vele,hogy örülök hogy még szopizik, egy másfél-két éves koráig szeretném szoptatni.
2012. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem, teljesen nem szeretném elválasztani, persze én is szeretem ezeket az együttléteket, különben még idáig sem tartott volna. Bőven van még tejem és gondoskodom fejéssel is róla, hogy estére, reggelre ne fogyjon el, ha pl. elalszik rajta hamarabb. A nappali szopizás a "problémám", no meg időnként az éjszakai... (ő csak az utóbbi 2-3 hónapban kezdte el az éjjeli ébredéseket, és csak cicivel tudom már visszaaltatni)... De ezt a vízzel való elaltatást ki fogom próbálni, talán már most éjjel... Eddig mindig azzal nyugtattam magam, hogy nem baj, legalább még bővel iszik tejcsit is, az még bőven használ is neki, de most, hogy már elmúlt 1 éves, elég lenne már csak a reggel és este... Mellette még eszik joghurtot is tízóraira, vagy uzsira...


Szóval azért várom még a további tapasztalatokat, kinek, mivel, hogyan sikerült ez a nappali altatást megoldania.

2012. júl. 26. 15:26
 13/25 A kérdező kommentje:
Elnézést, kapkodva írok, sokszor elírom a dolgokat :-))
2012. júl. 26. 15:27
 14/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 1 nap még nem mérvadó, de kipróbáltam a vizes cumisüveggel való altatást (nappali altatásnál),... hát nem tudom elképzelni, hogy ez nálunk beválna, mert játszik vele, majd félredobja és feláll az ágyban... Azt is tudom, minden gyerek más és más, de azért rákérdeznék újra, hogy PONTOSAN hogy megy nálatok ez a rituálé, hogy kezdted el?? Ágyba rögtön betetted háton fekve és a kezébe nyomtad az üveget...stb? Elnézést, hogy így "értetlenkedek", de már annyit próbálkoztam, még ez tűnt a legszimpatikusabb átszoktatós módszernek... Még azért próbálkozunk, most jön majd az éjjeli ébredésnél
2012. júl. 27. 15:33
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha attól ébred fel, ahogy letennéd, akkor nappal altasd a ti nagy ágyatokon. Melléfekszel, ő bealszik cicizés közben, és onnan könnyebben fel tudsz kelni mellőle.

A fiam se nagyon alszik nap közben, átérzem a problémádat. :)

2012. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Mennyi idős a fiad? Te is szoptatva altatod? Nem merem az ágyunkon hagyni, (korábban jó ideig így altattam) mert 1x nem hallottam meg, hogy felébredt és leesett... Nem lett hál'istennek semmi baja, de nagyon megijedt ő is, én is. Ha meg nem megyek ki a szobából, semmit nem tudok csinálni.

Egyébként, ha elég álmos, sikerül letennem az ágyába, úgy, hogy alszik tovább, de sajnos max. fél órát. Utána sírva és elég álmosan ébred, valószínűleg még visszaaludna, csak már nem tud. Van, hogy ilyenkor még visszaaltatom, de azért ez nem normális nappali alvásnál szerintem...

2012. aug. 1. 13:45
 17/25 anonim ***** válasza:
Szintén szoptatva altatós. :) Nappal már én sem szoptatok. Az én rettentő jól bevált trükköm: Vettem egy vászon bölcsőhintát (aukciós oldalakon van olcsón), feltettük a nappaliba a tv elé. Ebéd után beleültetem, úgy hogy kilóg a lába, bekapcsolom a Minimax-ot, hangot nem adok rá, hanem hintáztatom, és monoton dúdolok neki dalokat. 5 perc múlva hátradől és már alszik. Cumival persze. Mióta ezt csinálom, alszik 2-2,5 órát. Nekem megváltás volt ez, hiába pontoznak le a tv miatt. :) Nekem is alig aludt el és volt, hogy már 10 perc múlva fent volt. Most robbantani is lehet mellette. 10 percenként meglököm kicsit a hintát és kész.... :)
2012. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ja, és 14 hónapos
2012. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Legutóbbi hozzászólónak:

jól hangzik ez a hintáztatós altatás, már ez is egy lépcső afelé, hogy ne cicivel aludjon, de ahogy írtad itt azért még a cumi is bejátszik. Nálunk a cumi sem jöhet szóba, csak játszik vele, majd félre dobja, soha nem kellett neki nyugtatásképp. Egyébként mennyi idő alatt vált ez be nálatok?


Nekünk is van hintánk, szerintem hasonló, mint nektek, 1 ponton felfüggeszthető, vászon, amit csecsemőkorban fekvőként lehet használni, később függőleges helyzetbe lehet állítani, ahol két lukon még ki is tudja dugni a lábát... Ilyen van nektek is? Még ülő helyzetbe nem próbáltam, mert attól tartok még kiesne, nincs elől semmi pánt, hogy ne dőljön előre...

2012. aug. 1. 15:15
 20/25 alaszka ***** válasza:
Hasonló eset vagyunk mi is. Lányom 13 hónapos, sosem volt egy nagy alvó, mindig is csak cicire aludt el nálam. Apjánál, nagymamánál simán elalszik az ölükben, és úgy ölben képes sokat aludni egyszerre, de az is max. 1-1,5 óra, de ez nagyon ritka. Az alapeset hogy mi ketten vagyunk itthon, 8 körül kelünk reggel, és ő 1-2 óra körül lesz álmos legelőször, amíg álmosság jelét nem látom, nem altatom, ha már kezd semmi sem tetszeni neki, dörzsölgeti a szemét, akkor cicire teszem, így elalszik, de sokszor mikor leteszem, ő is felriad, kapálózik, simogatásra nem alszik vissza, olyankor mellépattanok az ágyba (nem kiságy :) ), cicit vissza, és úgy egy idő után fel tudok állni mellőle. Este ugyanez a rituálé. Ja, nekünk a kiságy csak dísznek volt, sosem volt hajlandó benne aludni, csak egy pár délutánt összesen. És mivel mindig a cicit követeli, ha felébred, ezért hamar feladtam, hogy ő valaha is ott fog aludni, Cumi nálunk sincs, csak játéknak használja. Éjjel is többször ébred, és akkor is csak cicire hajlandó visszaaludni, így mellette kell aludnom. A tesójával nemrég kaptak egy emeletes ágyat, alulra tettünk rá egy leesésgátlót, így ott alszik, és én is elférek mellette. Nappal meg persze figyelem, hogy felébredt-e (ő is esett már le az ágyról), kipárnázom, meg a földre is rakok pokrócot, hogy ha esik, arra essen....Napközben még szoktam azt csinálni, hogy a babakocsiba teszem le aludni, és ha épp nem is viszem ki, akkor ott a konyhában, előszobában alszik benne, ha épp főzök, és nem tudok figyelni rá a szobában.
2012. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!