Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tortúra a nappali altatás:...

Tortúra a nappali altatás: egy óráig tart. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
7-8 hónapos koráig simán elaludt a kisfiam, betettem az ágyba, kijöttem, é kb. negyed óra alatt szépen elaltatta magát. Nyár eleje óta viszont (mióta állni is tud) ahogy beteszem, már pattan is fel, áll a rácsnál, és elkezd sírni, ha kimegyek (pedig nagyon álmos, ásítozik, és dörzsöli a szemét). Kiveszem, megnyugtatom, de amint visszateszem, kezdődik elölről, általában csak akkor alszik el, ha a kezemben van (már nagyon nehéz). De így sokszor, amikor beteszem az ágyba, felriad, és kezdődik elölről. Tudom, hogy nyilván a szeparációs szorongás is benne van, de ez akkor is őrület már. Mit kéne csinálnom? Nem akarom hagyni sírni, mert ha kijövök és nem megyek vissza, akkor előbb-utóbb elkezd ordítani. Tudom, hogy ha nem mennék vissza elaludna, de nem akarom így sírni hagyni, korábban elaludt egyedül is, most valamiért szüksége van rám. Mit javasoltok?
2011. szept. 7. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem az ágyban nem alszik el.Én magamhoz veszem lefekszünk az ágyra és elalszik mellettem,utána berakom a kiságyba vagy én is alszom vele együtt.
2011. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok,szerintem vedd ki és altasd magad mellett az ágyatokban,ha neki ez a jó.
2011. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kifárasztom a lányom és később rakom le aludni azóta mióta állni tud. Különben ő is feláll a kiságyban. Viszont ha már rettentő fáradt, akkor nem áll fel, hanem szinte egyből alszik is.

Próbáld meg lefárasztani és picit később letenni őt aludni, akkor már talán nem lesz ereje álldogálni.

Amúgy volt olyan is, hogy betettem kiságy, kijöttem, ő felállt, majd bementem lettem, kijöttem, majd felállt, majd bementem letett...és ezt játszottuk egy ideig, de a végén elaludt.

Közben nem beszéltem hozzá, csak lefektettem és kész. Belefáradt végül és elaludt.

2011. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

*betettem kiságyba

*letettem


bocsi gyorsan írtam, nem figyeltem, és elírtam mindent...

2011. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Szia, nagyon ügyes a kisfiad, hogy egyedül el tudott eddig aludni, szerintem ez csak most átmeneti időszak nála, türelmesen át kell vészelni és szépen vissza fog állni minden. Nálunk is hasonló volt a helyzet, jó 3 hétig tartott, azóta is töretlen a bizalom és szerencsére nem kell sokáig altatni. Addig pedig maradj vele, amíg szüksége van rád, pár hónap és szinte hiányozni fog a ragaszkodása :) Kitartás!
2011. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én babám 7 hós koráig elaludt egyedül, utána 9 hós koráig cicin, utána átszoktattam arra, hogy melléfekszem, úgy alszik el (most 10hós).

Így jó, mert ha fel is akar állni, ott fekszem mellette és visszanyomom. Halkan suttogva duruzsolok neki, simizem a hátát, kb negyed óra alatt elalszik.

2011. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Amit most írni fogok, sok mindenkinek nem fog tetszeni, de nálunk bejött.Kislányom 8-9 hós koráig csak kézben aludt el, de elkezdte ő is azt csinálni, h a kezemben aludt, amint leraktam már állt is fel. Egy ideig én is kapkodtam ki az ágyából, és kezdtük ismét az altatátást, de én bele fáradtam, mert volt , akár 3-4 órán keresztül is ez ment. Egyszer gondoltam kipróbálom mi történik, ha lerakom feláll és én pedig kijövök a szobájából. Nagy meglepetésre kb. 2-3 percig sírt , utána lefeküdt és aludt több órát is. Azóta így alszik el, általában nem marad fekve , ha berakom, de van h csak feláll és nem is sír, de ha sír is csak pár percig. Éjszakát végig alussza este 8-reggel 6-ig, de akkor csak gyors tejcsi ivás és alszik még fél 9-ig. Délután is alszik 2,5-3 órát. Szerintem próbáld meg te is , veszteni valód nincs.
2011. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

bocs, de mi van akkor, ha feláll? majd lefekszik...


én úgy szoktam, hogy leteszem, kijövök. ha feláll, és sír, csak

a) visszamegyek, leülök a fotelba, és ott megvárom, amíg elelszik

b) a csukott ajtó mügül szólok neki, hogy ott vagyok, aludjon.


pár alkalom, és nem fog felállni, és sírni.

2011. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nálunk sem volt gond addíg míg fel nem állt, mindíg elaludt magától. Mi is azt csináltuk kezdetben , hogy elringattuk kézben és úgy tettük le, nálunk ez is bevált , de már 9 kg, én meg 50, tehát nem volt már egyszerű. Most ébredéstől számítva kb 3 órát fentven, mászik, járókzunk, sétálunk (fogom a kezét) és úgy elfárad, hogy mikor felveszem hogy bevigyem aludni, mire beérünk a szobába elalszik. Addíg egyszer elénekelem neki az egyik "altatós éneket".és már le is teszem így alszik délelőtt másfél órát, majd délután 2-3 között ismét ez a menet. most 8 és fél hónapos
2011. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam már 1 hónapja álldogált és akkor kezdte a kiságyban való felállást.Arra ébredt fel hogy Ő áll.11 hós kora óta az ölemben alszik el.Magam felé forditom a mellkasomra a feje és szó szerint lefogom hogy ne tudjon mozogni.Öt perc és alszik,utána berakom a kiságyába.Ha nem ezt csináljuk akkor állandoan feláll,felül és akár 1 óra is mire elalszik.Én gondolom hogy majd leszokik róla.Nem kell sétálnom vele mert ülök közben így nem is nehéz,viszont nagyban megkönnyiti mindkettőnk dolgát.
2011. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!