Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, lehet, hogy...

Mit csináljak, lehet, hogy alvászavaros a babám?

Figyelt kérdés
1 éves elmúlt, 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát,aztán olyan kb 1 hónapja este elalvás után kb. fél-1 órával ébred fel először, majd még az éjszaka folyamán legalább 2x. Tudom, hogy folyamatosan vannak/lesznek változások, de úgy örülnék, ha tudnám mitől ébred ennyiszer. 8 foga van már vagy 9 hónapos kora óta, a többit még nem látni, hogy jönnének. A nappali alvásai is katasztrófa, de abba próbálok belenyugodni, hogy max. 1x fél óránál nincs több alvásigénye... DE, emiatt is vetettem fel a kérdést... mert ez már hónapok óta így megy, igaz lehet, hogy én rontottam el azzal, hogy még ebéd után is cicivel altatom el. Utóbbi időben sikerült leraknom az ágyába, amint bealudt, de fél óra múlva sírva ébred. Látom rajta, hogy még nagyon aludna, dörzsölgeti a szemét, szédeleg, de nem tud már visszaaludni még úgy sem, ha próbálom újra altatni. Volt idő, amikor az ágyunkra feküdtem vele és úgy aludt, de egy idő után már ott is fél óra múlva felébredt... Vagy vele aludtam, vagy állandóan be kellett szaladnom, hogy esetleg sírás nélkül felébredt e, hogy le ne essen... Szóval nem tudom, hogy ez mind valós probléma e, de elég nyugtalan vagyok ezek miatt...

2012. júl. 28. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak az unokahúgomról beszélnél. Pont úgyanígy vannak vele. Szerintem fogzás miatt van és teljesen normális. Legalábbis az éjszakai kelések biztosan. A nappali nem alvás pedig (tapasztalatból mondom) gyakori probléma. Állítólag másfél éves kor után nem kell erőltetni ha nagyon nem akar...
2012. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ő akar nappal is, álmos, nyűgös, dörzsölgeti a szemét ebéd után, csak fél óra múlva felébred valamiért... este is ugyanez van, csak utána könnyen vissza lehet altatni, nappal nem... gondolom mert világos van... Lehet, hogy nappal is fogzás miatt..?? .. de már vagy 2-3 hónapja...? Babakocsiban, vagy autóban néha bealszik, de akkor is csak 30-40 max. 60 percre.
2012. júl. 28. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk másfél hónapja van hasonló gond, 16 hónapos. Ő nagyon jó alvó volt előtte, éjjel 12, nappal 2szer 1 órát aludt. Most nehezen alszik el, éjszaka többször kel, de fogalmam sincs, mi baja, nappal nem kel, egyszer alszik, de velem alszik el, és azért nem kel, mert hulla fáradt az éjszakai balhé miatt.

Ő erőteljesen fogzik, szemfogak ráadásul, de nem tudom, mennyire fogható erre egyrészt amit te is mondasz, hogy másfél hónapja tart, másrészt mert már próbáltam mindent, fájdalomcsillapítót is, de akkor sem aludt. Régebben mikor fogzott, és fájdalomcsillapítót adtam, simán aludt utána.

Nekünk az orvosunk homeós doki egyben, tőle fogok tanácsot kérni, mert nagyon jó doki, bízom benne, sokszor segített már rajtunk.

Sajnálom, hogy érdemben nem tudtam segíteni, kitartást.

2012. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor még Te is szoptatva altatod nappal is? Próbálgatom már átszoktatni egyedül elalvásra, de nagyon keserves... inkább maradok még az altatásnál, de remélem nem rontom el ezzel, mert már kezd egyre tudatosabb és ragaszkodóbb lenni...
2012. júl. 30. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:

szió!


minden gyerek más, de nálunk is ez volt,egész olyan 21 hós koráig, majd megőrültem, állandó küzdelem volt, mindig fáradt volt, és nyűgös, velem együtt.

Aztán 1x csak megszűnt...Én semmit nem csináltam, mindig ugyanakkor, és a napirendet nagyjából betartva csináltam tovább, mint ha mi se lenne...


Amit mégiscsak csináltunk azok ezek voltak:

-kicseréltük az ágyát, nagyobbra, és leesésgátlósra

-lett 2 db alvós oroszlánja, akik vigyáznak rá :)

-mesélek neki, egy baromi egyszerű mesét ami tök monoton, 10-től visszafelé számolós, és a végén már csak suttogom neki, persze erre be kellett "programozni", volt vagy 2 hét mire egyáltalán odafigyelt rá...

-vettem fényzárós függönyt, állati jó (nagyobb méteráruban kapható, illetve a Vaterán is láttam már, "black out+ néven)

Ami még felmerül bennem:

-eleget vagytok kint szabadban? Játszik eleget, elfárad rendesen?

-eszik rendesen?

-szeparációs szorongás tuti van ebben az időszakban, tehát kitartás, nem hiszem, hogy alvászavaros lenne a kicsid...:-)

sok sikert!

2012. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a legutóbbi hozzászólást is :-))


Én is ezeket a kérdéseket teszem fel nap, mint nap, amit te... Eleget van levegőn, eleget eszik...stb. Az tény, hogy egy elég eleven, aktív gyerek, nehezen fárad el, míg én annál hamarabb :-) Egész nap egyedül vagyunk, elég kimerítő 2 naponta főzök, akkor délelőtt sehova nem tudok vele menni, és még foglalkozni is keveset tudok vele, csak max. amíg fő a leves...stb. Szóval én is érzem, hogy vannak "hiányosságaim", de nyilván nincs tökéletes anyuka, aki mindent meg tud oldani.


Tegnap próbáltam nappal úgy altatni, hogy nem szoptattam... Egy órán keresztül ment a nyüglődés, hiszti, leizzadt, de egyre jobban fáradt és én is, mert nem bírtam mindig otthagyni, amikor sírva áll az ágyban. Tudom, el kell valamikor kezdeni a nevelést, mert hamar a fejemre nő, de én ezt a "hagyjuk sírni, majd elalszik" dolgot nem pártolom. Inkább próbálom valami mással kifárasztani délelőtt. Még nem jár egyedül, de már 3,5 hónapja felállt és nagyon ügyesen kapaszkodva közlekedik.


Evésügyileg nem zabagép, reggelire szopizik, aztán kínálgatok neki szendvics katonákat, 3-4 falat után rázza a fejét, kicsit később gyümit, aztán ebédre egész rendesen eszik 250 gr körüli főzeléket, majd szopi altatásnál, uzsonnára valami gyümi pép, vagy joghurt, vagy puding (max. 100 ml), vacsorára megint főzelék (190-220 gr), végül fürcsi után szopi.


Napirendünk az van, bár az éjjeli ébredései miatt már a reggeli ébredés változó... Utóbbi 2 napban viszont csak 1x ébredt fel hajnalban (lekopogom)

A függöny lehet, hogy számít, bár nem értem ezeket a babákat, hogy babakocsiban, autóban a legnagyobb zajban, világosban be tudnak ájulni, a kényelmes ágyikóban meg nem... Igaz, az nem mozog...

2012. júl. 31. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:

szia, utolsó vagyok.

Hát nálam is ez volt/van, hogy a rohadt főzés/takarítás/mosás miatt minden másnap szegény hanyagolva van, és olyankor nyűgösebb, én is ideges vagyok, mert 6 fele álla a fejem, és még ő is sír, mert ugye nem vele foglalkozom...Mondjuk nekem már könnyű, mert már 2 éves lesz, és stabilan áll egy széken mellettem mikor főzök, már be lehet vonni, tök kis ügyes, elkezdett dumálni is, ez egy áldás, majd meglátod milyen isteni, hogy nem visít ha vmi baja van, hanem azt mondja, hogy anya segíts, vagy anya fáj...Állati jó!!! :-))


Én nagyon szerettem főzni, de a 2 év alatt a muszáj miatti főzéstől elment a kedvem, és már utálom, néha már olyan rosszakat főzök, mert nincs benne szívem lelkem, csak a rosszkedvem..:-/

Amúgy az is baj, ha túlpörög tudod, akkor se tud elaludni...nem egyszerű velük, de ahogy majd nő, egyre könnyebb lesz meglátod...:-))


A sírni hagyást én sem pártolom, pedig volt, hogy már szédelegtem az kimerültségtől, meg bőgtam is, de akkor is mentem hozzá, mint egy robot, és most meg is van a gyümölcse, mert úgy érzem, egy nagyon meghitt, jó kapcsolatom van a gyerekemmel már most, és ezt sztem ennek is köszönhetem, hogy "sosem hagytam cserben", ha segítséget kért tőlem a sírásával. :-))

Gondolom Te is így vagy vele..?

Kitartást kívánok, és remélem hamar találsz megoldást...

szia

2012. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi,ige én is abban reménykedem, ha majd nagyobb lesz, bizonyos kommunikációs problémák oldódni fognak... Imádni való persze most is, próbálja már kifejezni magát, sokat gagyog, mutogat, és egyébként igen kiegyensúlyozott, leszámítva a kezdődő akaratosságot :-)

Most már alszik 20 perce az ágyában, de megint szopival aludt el... Egyenlőre már annak is örülök, hogy sikerül nappal is letennem az ágyába, mert jó pár hónapig az sem ment,mindig amint az ágya közelébe értem, megérezte és felébredt, egyből sírás... stb. kezdhettem elölről és volt, hogy ilyenkor már vissza sem aludt.


Van egy aranyos, puha nyuszija, csecsemő kora óta az ágyába rakjuk, mostanában próbáljuk hozzá szoktatni, hogy szeretgesse, jól essen neki hozzá bújni, hátha majd vele könnyebben el tud aludni. Most a szopizásnál is oda raktam a kezei közé, hogy érezze, a nyuszi is ott van... Hát nem tudom milyen fokozatossággal próbáljak átállni, mert más eddig nem vált be. Kíméletességgel szeretném, nem a sírós, kifárasztós verzióval.

Ha valaki még tud tanácsot adni, NAGYON várom :-))

2012. júl. 31. 14:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy a főzésre visszatérve, detto én is így vagyok vele... Herotom van már, hogy kutyafuttában kell főznöm és, hogy mindig valami aránylag egyszerűt kell kitalálnom, ami gyorsan megvan. Korábban kisérletezős voltam, nem szerettem szakácskönyvből főzni (most sem), de most kifejezetten nehezemre esik kitalálni a heti menüt. Persze nem gondolkozom ennyire előre, de akkor is fárasztó... Pláne, hogy most már a kicsi lányom is szinte ugyanazt ehetné, mint mi,csak a sóval és fűszerezéssel kell visszafogottabbnak lennem. Emiatt én is sorban rontom el a kajákat, mert ízetlenek, ha meg utána sózom, túl sós lesz... Brrrrr. Talán idővel belejövünk :-)
2012. júl. 31. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!