Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon keveset eszik, és alig...

Nagyon keveset eszik, és alig hízik 7 hónapos babám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon aktív a kislányom, 3 hónapos kora óta forog, már felül és mászik. Állandó mozgásban van, nincs ideje enni.

Sosem volt valami zabagép, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, csak tápszeres volt, de a lányom tápszerből, gyümölcsből, zöldségből, vagy akármiből épp annyit eszik, hogy ne haljon éhen. Azaz pár falat, tápszerből 120 ml. tejpépet nem szereti...:(

6 hónaposan volt 7350 g, most 7 hónapos elmúlt 7600 g, 250g-mot sikerült egy hónap alatt híznia.

Nagyon kevés ugye? hosszú baba egyébként, 75 cm.

Tippek, trükkök, bármi jöhet.

Köszönöm!


2012. júl. 27. 19:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

még annyi, hogy pépesítve, turmixolva szinte semmit nem eszik meg. Gyümölcsöt is csak összenyomom, ebéd szintén.

nem egy könnyű eset...

2012. júl. 27. 19:17
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem 7,5 hónapos a lányom, kb 8300 gr és 71 cm.

Szerintem a lányodnak jó súlya van, ilyenkor már nem híznak olyan rohamtempóban, hidd el nem fog éhen halni! Csak magadat stresszeled!


A lányom mondjuk szereti a tejpépet, de a tápszerből szintén talán 120-150 ml-ket hajlandó megenni napi 3 alkalommal, délben eszik egy óriási őszibarackot, délután pedig egy adag tejpépet valami gyümölccsel.

Délben szoktam neki új ízt is adni, evett már krumplit, répát, cukkinit, banánt, de valahogy csak a barackból eszik mennyiséget.

Nekem ő második baba, a fiam nagyon jó evő volt, hozzá képest a lányom szinte alig eszik, de én valahogy nem idegeskedek rajta.

Nincsen valami kedvenc kajája? egyébként meg szerintem nem kevés a súlya, és szép hosszú baba, gondolom az elmúlt időben inkább nőtt mint hízott.Ne aggódj:)

2012. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az en lanyom 7 honaposan 6850g volt csak, szoval hozza kepest nagy babad van, es nem evett csak 50ml-t, aztan 8honaposan 100ml-t, most 9hosan mar neha megeszi a 150ml-t. Nem tudom mennyit hizott, de eros a gyanum hogy nem sokat. 6honapos kor utan lassul a hizasuk. Amugy lanyom 6honapos koraig 350-400gokat hizott havonta
2012. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nekem is a 2., az én fiam 3,5 éves, ennyi idősen, majdnem 2 kg-val több volt, és sosem szenvedtünk a kajálással ennyit, talán ezért stresszelek rajta.

próbálom lazábban venni. :)

ja kedvenc kajája nincs...:)

2012. júl. 27. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Írtad a tejpépet, de a Sinlacot próbáltad? Az nagyon jó.
2012. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen...:(

az volt az első, a pépek közül, aztán Sinemil, nem az a baj, hogy egyáltalán nem eszi meg, hanem mindenből csak 3-4 kanállal, aztán összeszorítja a száját.

komolyan mondom, olyan még nem volt, hogy egy jó kis teli tálkányit megevett volna. igazából a fél pici tálka már jónak számít, sőt...

rágcsálni imád viszont, kenyeret, szilva darabokat, almát bármit, csak rendes falat legyen. de ebből se sokat.

2012. júl. 27. 20:31
 7/11 A kérdező kommentje:

kanalak váltottam, kb. 5 féle van már itthon.

cumisüvegből se kell neki több, próbáltam.

ennyi lenne az igénye szerintetek?

nem tömöm, kivárom a 4 órákat általában.

2012. júl. 27. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Szia. Nekem 10 hónapos a kisebbik lányom, és ő 7620g. 3310g- mal született, és ő sem zabagép. Már az összes orvost végigjártuk, semmi baja. Ő is kis adagokat eszik, így inkább arra próbálok figyelni, hogy mit kapjon. A főzelékeiről a főzővizet leöntöm, és tápszerrel pépesítek. A normál adagnál picit több húst kap. Desszertként túrót, joghurtot kap. A védőnőnk azt javasolta, hogy főleg a fehérjebevitelre figyeljek. Ezen kívül gyakran eszik kis adagokat.
2012. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-dik vagyok, eleinte o is osszeszoritotta a szajat

ami nekem bevalt, hogy szereti a megszokott dolgokat

mindig ugyanaz a tanyer, mindig ugyanaz a kanal

neki is van ugyanolyan szinu kanal a kezeben mint nekem, ill. neha hagyom had turjon a kajaban, had ismerje meg, hogy nem kell attol felni. Ill. en probaltam igeny szerint etetni, van hogy mar 2 ora utan ehes, es kap enni, ami bevalt a ket szopi kozott valo hozzataplalas, mar eleg ehes, de nem annyira hogy ne legyen turelme enni, ill. eleinte mindig kipihenten adtam neki enni. Probalj ne tul sok izt keverni neki, hatha mindig az uj es uj iz zavarja ossze. En nagyon sokszor ezt foztem: krumpli, hus, repa, feherrepa, cukkini, brokkoli egyszerre. Ez igy eleg eheto, meg nekem is, es minden van benne. Aztan lassan hol az egyikbol, hol a masikbol tettem tobbet, hogy egyre erosebb legyen egy hozzavalo ize. A mai napig nem szereti az ujat, de kb. 10kostolas utan megszokja es megeszi.

Meg nem vagytok elkesve semmirol sem, hizik az a lenyeg, es lehet o ilyen tipus. Egyszer olvastam, hogy van baba aki egy evesen csak 50ml-t eszik, es az is rendben van.

bocsi, hogy tul hosszu lettem

2012. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!:)

megpróbálom, hogy most csak hasonló ízeket kap, hátha.

2012. júl. 28. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!