Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hónapos kisfiam nagyon...

Djudit kérdése:

15 hónapos kisfiam nagyon korán ébred reggel, de már nem tud visszaaludni, viszont álmos, fáradt egész délelőtt. Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb. este fél9-9 körül alszik el, és reggel általában 6-kor kel, de ma pl. fél6-kor. Már 2 hónapja nem szopik, tápszert kap, reggel ébredés után,de ha megissza, akkor sem alszik vissza. Próbáljuk visszaaltatni, összebújunk, ringatjuk... de az sem segít. Sajnos így reggel nagyon nyűgös.Délig általában fenttartom, mert már 1 hónapja csak 1-et alszik napközben, lehet, hogy most kettőt kellene ismét? De akkor, hogy alszik el délután 1 körül, ha délelőtt elalszik 10 körül? Éjjel is ébred, forgolódik, de könnyen visszaalszik. Fogzik is, de már 3 hónapos kora óta, egyfolytában, hol kicsit, hol nagyon. :)Tapasztalt valaki hasonlót ilyen korú babánál? Megoldódik magától, vagy változtatnom kellene valamin?

2012. aug. 26. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, az enyém 15 hónapos lesz, és hasonló a helyzet. Én azt tapasztaltam, hogy ha eddig ébredt 6-kor, akkor 8-kor már vissza is aludt, de mostanában már csak olyan 9-9:30-kor álmosodik el, vagy egyáltalán nem álmosodik el. Féltem én is, hogy ha ilyen "későn" alussza a délelőtti alvást akkor mi lesz délután, de nincs semmi extra, csak annyi, hogy 13 óra helyett 14-15 között álmosodik el. De alszik délután is.Este pedig semmi változás 8 körül (inkább utána) fürdetés, tápszer szunya, esetleg ha nem elég fáradt még dumálgat magában 10 percet de aztán alszik.

Viszont ha kimarad a délelőtti alvás, mert ilyen is van már (ma pl 30 percet aludt) akkor a délit hozom/hozza előrébb, én az ebédet próbálom úgy alakítani, hogy ebéd után tudjon aludni, és ilyenkor 12 óra max 12:30 körül már ágyban van, és 9 másodperc alatt alszik. Van hogy 2 órát, de van hogy 3 és felet.

Szóval ne tartsd fent direkt, próbálj ki csak 1 napot, hagyd aludni délelőtt ha kell akkor kicsit később mint eddig, ha ettől elalszik délután akkor mindek oké, ha nem akkor viszont rád van bízva hogy a délelőtti vagy a délutáni alvást prefelálod e. Én személyszerint a délutánit, de a szomszédom a délelőttit.

2012. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem kell 2x aludnia nappal, csak korábban, hiszelőbb kezdődik a napja. gondolom az étkezéseket is előre hoztad, 6kor ugye reggeli 8-f9kor gyümi és 10-f11 fele jöhet az ebéd, f11-11kor tedd le aludni majd este is f8kor mehet az ágyikójába :)
2012. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Nincs reggeli reggel 6-kor nálunk, akkor még csak tápszer van, reggeli az alvás előtt olyan fél 8- 8körül van.
2012. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!