Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem megy a nappali altatás?

Miért nem megy a nappali altatás?

Figyelt kérdés

Kb. 8-9 hónapos koráig csak betettem az ágyába és kis simogatás után elaludt. Ugyanez este. Aztán jött egy olyan korszak, amikor csak rajtam, mellettem atudott elalduni. Ezután betettem az ágyába és aludt. Az esti altatás szerencsére visszaállt, tej után megy az ágyba és alszik. De a nappali alvásnál nem akarja. Be kell feküdnünk a nagy ágyba, fekszik a karomon és így alszik el (meg sokszor én is), majd beteszem az ágyába. De így meg max. 1 órát alszik (napi kétszer alszik még), mert szerintem rájön, hogy már nem vagyok mellette. Még napi kétszer alszik és egyértelmű, hogy nem elég neki az alvás, mert este már megy a hiszti, előrébb is kellett hoznom a fürdést is. Mit csináljak, hogy nappal is el tudjon aludni egyedül?

1 éves.



2012. okt. 14. 00:23
 1/4 bettineni ***** válasza:
A kisgyermekek idegrendszere meg nem eleg fejledt a hosszu alvasokhoz, masreszt pedig kepesek magukat 20 perc alatt kipihenni. Ha eröszaknak erzi az alvast, akkor egyre nagyobb hisztik lesznek ez ügyben. Az is normalis, hogy este fele megint nyügös. Elalvas elött Mi kepskönyvet nezegetünk, imadja lapozgatni, ez lenyugtatja. Ha atlapozta azt mondom, "na megnezted, most mar aludjunk", ö sem egyedül alszik el, normalis, hogy kell neki a jelenleted, semmit sem lehet eröltetni, föleg az alvast nem. Az evessel is igy van ez.
2012. okt. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos babám van, szintén mostanában vette fel azt a szokást, hogy nappal nem hajlandó egyedül aludni, csak velem vagy az apjával.

Én nem csinálok ügyet belőle, alszom vele, hiszen azért vagyok itthon, hogy vele legyek. A házimunka megvár :)

Olyan gyorsan felnőnek, nemsokára ciki lesz neki anyához bújni, úgyhogy én kihasználom ezt az időszakot.

2012. okt. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig én is úgy voltam vele, hogyha most erre van szüksége, akkor így lesz, majd leszokik róla. De már 4 hónapja ez megy és nem is igazán az zavar, hogy velem kell hogy elaludjon, hanem az hogy látom rajta, hogy nem elég neki ez az alvás. Ha nem teszem be az ágyába, hanem végig együtt alszunk, akkor alszik 2-2.5 órát. Egyébként is egy jól alvó baba, éjjel is 12-13 órát alszik. Én már visszamentem dolgozni (mert muszáj volt), úgyhogy így is kiesik csomó óra, amit a lakás összerámolásával tölthetnék...
2012. okt. 14. 07:28
 4/4 anonim ***** válasza:

a kiságya a miénk mellet van

bemászik egyedül és mellé fekszem a miénkbe megfogom a kezét és max 10 perc alatt elalszik néha én is vele :-)

most 21 hónapos de ez már olyan 1 éves kora óta van

előtte velem összebújva aludt csak el a nagyágyon

mondjuk engem nem zavart legalább én is pihentem kicsit :-)

2012. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!