Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan csináljam (altatás)?

Hogyan csináljam (altatás)?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, eddig szépen elaludt a vállamon letettem az ágyába és aludt tovább. Napok óta azonban, meg hiába alszik el rajtam, elerenyed tehát mélyen alszik, de ha lerakom, felébred és elkezd üvölteni, de pánikszerű sírásba fog, meg se lehet utána nyugtatni, és magától nem alszik el, akkor se ha hagyom sírni.Ha mellette maradok, akkor se nyugszik meg csak ha felveszem.Hagyni nem nagyon szeretném sírni, mert ez nem az a hiszti sírás, de egyszerűen nem lehet lerakni.

Van valami ötletetek?



2013. márc. 12. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Melléfeküdni próbáltál? NÁlunk is volt ilyen időszak, ez segített. Nem a karomban aludt el, hanem egymás mellett feküdve, így nem kellett mozgatnom mikor elaludt, hanem csak óvatosan kimászni mellőle.
2013. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az együtt alvás vált be. Éjszaka nagyon sokszor felsírt, de hamar visszaaludt a vállamon. De ahogy leraktam, azonnal zokogott. A sokadik ilyen után már nagyon fáradt voltam, a nappaliban ledőltem vele a kanapéra, magam mellé tettem, és csodák csodája, aludt. Néha forgolódott, de érezte, hogy ott vagyok, és aludt reggelig. Nem akarom erre rászoktatni, ha csak kétszer-háromszor kel, akkor visszateszem a kiságyba. Szerintem elmúlik hamarosan. Lehet valami szeparációs szorongós hullám...
2013. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az együtt alvásra én is gondoltam, csak légzésfigyelő-"mániás" vagyok, akkor tudok nyugodtan aludni, ha a kiságyában van.Meg attól is félnék nehogy véletlenül megnyomjam valamijét alvás közben, bár tudom, hogy tudat alatt is vigyáznék erre...
2013. márc. 12. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szeparációs szorongás. Mégis csak az lenne a legjobb, ha melletted aludna el, és nem kellene mozgatni (egyébként ilyen idősen már a légzésfigyelő sem kell, a kisebb babák "veszélyeztetettebbek" ilyen téren) Józan anyukáról pedigmég nem hallottam, hogy ráfeküdt volna, kárt tett volna így a gyerekében
2013. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!