Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás-altatás probléma!...

Alvás-altatás probléma! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos. Az a legnagyobb problémám, hogy őt ringatni kell, csak úgy alszik el, persze akkor pár perc alatt. Hogy szoktassam rá, hogy ágyikóban aludjon el???? Vagy ez már abszolút lehetetlen? Az a baj, hogy a kb 4-5 hónapos koráig aludt úgy, hogy beletettem az ágyba, nézelődött és elaludt egy kis idő múlva, de miután kitolódott az az idő, hogy elalszik, azóta nem. Anyósomékkal egy udvarban élünk, esténként ő a segítségem, ha én fürdök, vacsit csinálok, ilyesmi és akkor ő altatta el ringatással és ez meg is maradt, csakhogy a 10 kg-s fiamat már nehéz ringatni...

Mit csináljak? Van valami jó ötletetek??? Köszönöm!


2011. febr. 23. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, a fiam 1 éves lesz holnap és a fogfájás, stb miatt nem alszik el se az ágyban se mellettem, csak az ölemben, én is csak remélem, hogy nemsokára már le fogom tudni tenni... ő is most 10 kiló.

Jövő hónapban költözünk új lakásba, azt tervezem, hogy először este jól kifárasztom, jól megfürdetem, megetetem és megpróbálom simán ágyba tenni. HA sír, bemegyek hozzá, megnyugtatom, kijövök és annyiszor megyek be, ahányszor sírni kezd. Így tudni fogja, hogy ott vagyok folyamatosan valahol, ha kellek.

Valamikor csak elalszik, hát álmos :)

Ez az én tervem, persze van pár más módszer is :)

2011. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen esetben csak a "kegyetlen" módszer járható.

Vagyis tedd be az ágyba, hagyd ott, ő majd bömböl, és magától elalszik. Lehet h 1-2 hét is eltelik így, de ha mindig megvigasztalod, sose fog leszokni róla

2011. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!