Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok nappal pár...

Hogyan altatjátok nappal pár hónapos babáitokat? Aki csak leteszi, az hogyan jutott el odáig, azon kívül, hogy mázlista?

Figyelt kérdés

Babám 3 hónapos és belesodortam magunkat abba a hibába, hogy cicin alszik el. Felkelés után éhes, akkor van egy hosszú szopizás, majd nevetgélés, játék, egyedül elvan a szőnyegen. Utána látom, hogy kifáradt, nyűgös, álmos. Na ilyenkor mi van? Nálatok mi az átmenet? Ha leteszem sír, felzaklatja magát, az nem vezet alváshoz. Ha visszateszem cicire, akkor ott szépen megnyugszik, elalszik, majd leveszem, lefektetem bárhová, adok neki cumit és alszik 2-3 órát. De így túl sokat eszik. Az nem baj? És mi lesz később, amikor már mást is eszik?


Előre is köszi


2011. jún. 8. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

semmi baja

Nekem 3 lányom van. Az első letettem, mikor nyűgi volt, és már aludt is. A második csak cicivel a szájában aludt el. A harmadik meg apát favorizálta, apa ölében nyugodott meg mindig, velem csak akkor aludt el, ha sétálgattam vele fel-alá a szobában.

DE 2 évesen már mindhárman külön maguktól aludtak el. Szerintem egy 3 hónapost nem lehet elrontani ilyen téren. Nem lettek felkapatva, éppúgy nem mászkált át egyik sem közénk az éjszaka közepén stb.

Nem ezen múlik. De az sem baj, ha ennyi idősen köztetek alszik még. Ahogy anyukám mondta, úgysem onnan fog férjhez menni :-D

Altasd úgy, ahogy neki a legjobb, figyelj a saját babádra és magadra, mert te sem pihensz, amikor ő ordít a kiságyban.

2011. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krisztina27 ***** válasza:

Hát igen ez az altatás, nekem sem egyszerű. Én ha látom,

hogy fáradt dörzsöli a szemét akkor felveszem és felhúzom

a zenélős forgót az ágyánál, és járok vele a szobába és közbe paskolom a seggét míg be nem alszik. De van, hogy leteszem és egyből kinyitja a szemét na akkor előröl megint.

Elég fárasztó mikor már egy órája altatom, fáj a derekam meg a lábam. Úgy irigylem azokat az anyukákat akik csak leteszik és alszik is. Próbálkoztam a letevéssel odamentem simogattam, de nem aludt el csak sírt mig fel nem vettem.

2011. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Linci1980 válasza:

Szia!


Az én babám is "cicinalvó" volt, bár már 9,5 hónapos most is előfordul még h napközben így alszik el (este még mindig CSAK cicivel sikerül), de nálunk a babakocsis séta működik. Amikor álmos, lemegyek Vele sétálni és akkor szundi. Bár már csak kétszer alszik napközben, van, hogy a második szundinál lefekszem Vele a hálóban, behunyom a szemem, simizgetem és egy kis fészkelődés után beszunnyad. Mondjuk ez az altatás csak pár hete működik, gondoltam kipróbálom és bejött:)


Próbálkoztam azzal is, h beteszem az ágyába és simizem, amíg el nem alszik, de az kész katasztrófa volt, nagyon bömbizett, azóta sétával altatom.

2011. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 hónapos koráig szopott, akkor még ő is cicin aludt el. Aztán mindenféle praktikákat kellett bevetni, mert hiába volt álmos, nem lehetett elringatni sem. Akkor a babakocsi funkcionált alvó helyként egy ideig. Aztán elegem lett, és átszoktattam szépen a kiságyba. Azóta ha látom, hogy álmos, akkor beteszem az ágyba, felhúzom a zenélő macit (a körforgót nem, mert az játék, és az ágy nem játszótér- az ágy másik végében van a körforgó), odaadom a cumit, és alszik.

Pár napos szoktatás kellett, mire sikerült ezt elérni. De maximálisan megérte, mert így más is tud majd vigyázni a lányomra, mert nem félek attól, hogy hol és hogyan fog aludni?

2011. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem sokat szopott, egy hónapig, de akkor sem hagytam cicin elaludni. Éreztem a szuszogásán, hogy kezd elaludni, letettem a kiságyba. Soha nem altattuk köztünk, babakocsiban (kivétel ha séta közben aludt el). Ha láttam rajta, hogy álmos betettem a kiságyba. Kezdettől fogva úgy szoktattam, hogy tudja neki a kiságyban a helye. Most két és fél éves, már nem kiságyas, sőt egyedül sötétben alszik el saját szobájában.
2011. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi lányok! Amikor kismama voltam, gyártottam az elméletet, hogy majd szépen aludni fog magától. Se a cici, se a ringatás nem arra való. A gyakorlat borított mindent. De az én hibám, hiszen ő egyiket sem szerette vagy nem szerette, én tanítottam meg, így összeköti a cicit az alvással. Az egy 1 órás ringatás vagy járkálás sem jobb. Akkor inkább cici ülve, derekat kímélve és alvás. Nem alszik köztünk, legalább ebben nem engedtem magamnak. :) "Pár" hónap és majd a mese lesz a cici... az jó átmenet a nyüzsiből a lenyugvásba.


Köszi

2011. jún. 8. 14:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy. Annak idején én is gyártottam elméleteket. :)

Figyelj, szerintem nem baj, ha cicin alszik el, hidd el, le fog róla szokni, ha már nem kell neki. Nálunk is kész katasztrófa volt az altatás, megváltás volt, amikor kialakult, hogy elalszik a cicin. Egyévesen tök magától leszokott az egészről.

A kisbabák - kevés kivétellel - NEM alszanak el maguktól. Nem úgy vannak programozva. Persze meg lehet csinálni, hogy hagyod bőgni, és akkor "megtanul elaludni", de ahogy a soraidat olvasom, ezt Te sem akarod. Jól gondolod.

Kisfiam 13 hónapos, amióta nem szopik, picit ringatom, aztán félkómásan beteszem a kiságyba, énekelek neki, és álomba simogatom. Olyan jó látni a mosolyát, ahogyan elalszik! Tudom, hogy el fog jönni az ideje, amikor mese, puszi, aztán alvás egyedül, később pedig örülhetek, ha a puszi megmarad. :) És nem izgulok, nem erőltetem, hogy egyedül elaludjon, még nem láttam olyan tízévest, akit álomba kellett volna ringatni. :)

2011. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!