Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Hogy altatjátok...

Ikres anyukák! Hogy altatjátok nappal babáitokat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a babkocsin kívül sehogy sem jó. Ha beteszem a kiságyba ordít, ha az egyiket ringatom, a másik ordít, este cicin alszanak el, és apa elvan addig a másikkal, de nappal? Katasztrófa.
2011. jan. 9. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sose csaptam nagy faxnit, betettem őket az ágyba és alvás. Meg kell szokniuk, nekik is ez az érdekük, mert igy tudnak nyugodtan aludni.

Ha nagyon sir az egyik, akkor a kiságynál állva vigasztalom, ki nem veszem. Pláne nem ringatom.

Tapasztalat: ha az egyik sir, az nem zavarja a másik alvását, megszokják egymást és orditásban is tudnak aludni :-)

Ki fog ez alakulni, cska következetes legyél.

Ha hozzászoknak a ringatáshoz, akkor nagyon nehéz dolgotok lesz még nagyon sokáig.

Nekem van mellettük egy nagy is, igy a folyamatos ringatás szóba se jöhetett altatáskor, de már a nagyot se ringattuk soha, pedig ő még egyedül volt ugyebár, de hamar megtanulta: ágyba kerülés alvást jelent.

Nagyon jó alvó igy mindhárom gyerekem.

Most az ikrek 2 évesek: beteszem őket az ágyba és alsanak. Ha az egyik nem álmos, akkor se sir, hanem énekelget :-). Aztán szépen elalszik. Van, hogy dumcsiznak egy darabig és utána csendesednek el.

2011. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen idősek a babáid?

Nekem mondjuk nem ikreim vannak, de a 3 gyerek között csak 17 és 15 hónap korkülönbség van.

Nálunk is hasonlóan volt az elő kettőnél, aztán muszáj voltam beszoktatni őket a kiságyba, mert egyszerűen már a lehetetlenség határát súrolta az alvásos-mizéria.

A nagyobbiknak egyébkét annyira erős a testkontaktus igénye, hogy mind a mai napig úgy tud csak elaludni, ha simogathatja valakinek a bőrét, de a kisebbik 1 hét alatt megtanult magától elaludni a kiságyban ( 7 hós volt akkor).

A legkisebbet meg már eleve így szoktattam.


Gondold át, hogy az ő igényeiket és a te érdekedet miképpen tudod összehozni. Valami rendszert muszáj leszel kialakítani, mert ez hosszútávon téged és őket is felőröl.

Ha pedig megvan valamiféle elhatározás hogy mit fogsz kipróbálni, akkor kutya keményen tartsd magadat hozzá, ha már egyszer döntést hoztál.

Nekem is a szívem szakadt meg, amikor első alkalommal 40-50 percig visítottak ölből letéve, de pár nap alatt 20,aztán 5 percre csökkent az ideje, aztán meg nem is sírtak.

És nem magukra hagytam őket, hanem ott maradtam a kiságy mellett, fontos hogy ne legyen szemkontaktus, 1-2 éneket elénekeltem, aztán már csak ssssss, ha nagyon kellett akkor meglapogattam/megsimiztem (de csak az elején). Könnyebb véghzvinni ha még nem tud felállni, mert különben egy jó darabig azon megy a harc, hogy feláll-visszafekteted-feláll-lefekteted stb.

De mostmár ott tartunk, hogy a nagy kb 5 perc simi után alszik, a középső rossz esetben is sír 3 percig, aztán dumál és magát szórakoztatja egy darabig, végül elalszik teljesen magától.

A legkisebb meg leteszem és 3 perc bambulás, kicsi fészkelődés és zümmögés/mmmm-hangok mormogása után már alszik.

2011. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én amikor picik voltak és ilyen gondom volt,akkor babahordóba tettem őket,ami hintázós volt,és abban ringattam el őket.A kiságyban ők sem tudtak megmaradni,sokára értük el,hogy a napközbeni alvást is ott ejtsék meg,este viszont semmi gond nem volt.Hatalmas segítség volt a babahordó,volt h egyik szopizott még,a másikat meg már benne ringattam,kisezer póz volt,volt h a lábammal tudtam csak lökdösni őket.Tudom h nem ajánlják a hordozót alvásra,de ikrek esetén szükség törvényt bontott,semmi baja nem lett a gerincüknek.Pihenőszékkel is megpróbálhatod ugyanezt,nekünk nem volt.
2011. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pont ezt akartam írni, hogy pihenőszkéket, hordozót, adamo babahintát próbálhatsz, hogy míg az egyikkel vagy a másik ne ordítson.

de hosszútávon csakis az ágybanalvás működőképes.

2011. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ÓÓóó, de irigyellek első ikres válaszoló! Igazából nálunk is ez volt régen, csak mióta felállnak lett rossz a helyzet. nem tudom őket rábírni a fekvésre, azonnal feláll és ordít, ha nem veszem ki. régebben szopcsi után beraktam őket a kiságyukba, még egy ideig hallottam a hangjukat, gagyarásztak, és arra mentem be hogy csend van, alszanak. a kisfiam annyira tud sírni, hoyg öklendezik, és volt hogy hányt is végül. akkor persze hogy nem hagyom,inkább jön a ringatás, tea, stb. és még ott a lányom, szóval... nem is tudom,. most még kéynelmes a babakocsiba ki, (persze már amennyire kényelmes, a gyors hercehurca, bundazsák) de később, ha kinövik a kocsit, kilóg majd a lábuk? a bébihordozó volt hogy bejött egy ideig, de már abból is kilógnak. abban reménykedek ha áttérünk a napi 1 alvásra, olyan fáradtak lesznek, hogy csak elalszanak.
2011. jan. 10. 10:58
 6/6 A kérdező kommentje:
1 évesek egyébként.
2011. jan. 10. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!