Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy éves kisfiam este cicin...

Egy éves kisfiam este cicin alszik el,9 óra körül. Éjfélig vagy 3-4x ébred sírva az ágyában, akkor ringatva visszaaltatom. Éjfél után együtt alszom vele a kanapén, mert akkor már nem bírom a gyakori ébredést. Mi lehet a baja? Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Nem akarom elrontani, és nagyon szeretném, ha újra tudna egyedül a kiságyában végigaludni az éjszakát.

Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!



2013. ápr. 10. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
foga nem jön?
2013. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
8 foga van már. 4-6 hónapos kora között átaludta az éjszakákat. Azóta ez megy. Amíg ki nem jön az összes foga, elképzelhető, hogy ez addig fog tartani? (Bár amikor az első fogai jöttek, akkor aludt éjjel)
2013. ápr. 10. 13:02
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
minek cici 1 évesnek?? cumi max. kaja kell neki nem anyatej. biztosan éhes,azért nem tud aludni. vagy szomjas. ciciztetés,ringatás,együttalvás: NE! felébred,simi,cumi,maci,ágy. akár 100x. pár nap és abbahagyja
2013. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

meg ne sértődj! nekem 3 van,kitapasztaltam. levendula illóolaj,éjjeli fény még jó lehet

előző voltam

2013. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
1.vagyok, nekünk is 8 van kinn, de mi mindegyiknél keltünk, most jönnek majd az alsó szemfogak. de lehet igaza van a 2.hozzászólónak is hogy talán éhes? mit eszik vacsira?
2013. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Este fél 8-kor jól bevacsorázik abból, amit mi is eszünk, fél 9-kor szopizik, de már csak két hétig kb. Nem hinném, hogy éhes, mert próbáltam már Sinlacot adni neki vacsorára, azzal egy éjszaka csak hajnalban ébredt, másnaptól viszont minden folytatódott. Ez 3 hétig próbáltam...

Köszönöm az ötleteket, várok még hozzászólásokat, hátha okosabb leszek...

2013. ápr. 10. 13:08
 7/21 A kérdező kommentje:
Vagy szendvics helyett adjak inkább valamilyen főzeléket?
2013. ápr. 10. 13:09
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Le kell szoktatni a cicin elalvásról, meg a ringatásról is.

Ez egy teljes totál hülyeség amit csinálsz.

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de te ilyen öngyilkos mami tipus vagy?

Kicsit meg kéne keményíteni magad, és visszaállítani a rendet a családodban.

Figyelj arra, hogy rendesen vacsorázzon, utána kínáld meg folyadékkal.

Így biztos lehetsz benne, hogy nem éhes, nem szomjas.

Utána gondolom, fürdés, pelenkázás, szoptatás, ott megnyugszik kicsit, és tedd be a kiságyba, mielőtt elalszik.

Ne cicin aludjon el!!!!

Mert akkor amikor felkel, azt fogja keresni, persze hogy sír!

Nem jó így!!!

Beteszed a kiságyba, ha kell, akkor pici cumi, és kész!

Jóccakát.

Hasír,odamész, megsimogatod.

Nem kell felkapkodni

Ha ordít 3 napot, akkor azt még kibírja a családod is, 4 napon aludni fog!

Ennyi a javaslatom.

De lehet, hogy előbb.

Ez a 3 nap kb, lehet hogy nehéz lesz, de megkönnyíted vele a hátralevő időtöket, és kipihentebb leszel te is, meg a gyerek is!

2013. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Nekem még csak 1 gyerekem van, de én nem akartam elválasztani a gyerekemet 1 évesen aztán tehétejjel vagy tápszerrel tömni, amikor volt még anyetejem, de különbözőek vagyunk. Szóval, én magam mellé vettem ebben az időben a kisfiamat és igény szerint szoptattam éjszaka is, tudom, hogy mellettem is akart lenni meg komfort cicizni, ez nem zavart. Én 22 hós koráig csináltam ezt, hogy mellettem éjjel is sokszor szopizott álmában. Aztán, amikor elválasztottam, már az első nap magától elaludt a szobájában egyedül! Sőt, akkor vettünk neki gyerek-ifjúsági ágyat, az is új volt neki és gond nélkül elválasztotta magát és aludt szépen egyedül.

Tudom, hogy ez nem mindenkinek megy ilyen egyszerűen, de én hagyatkoztam a megérzéseimre inkább és végül nem lett semmi gond.

Ja, és én sem bírtam a gyakori ébredést, sőt, volt időszak, mikor éjszaka 3-4-ig tanulnom kellett és utána még úgy aludni, hogy ébredésekkel, és akkor én is panaszkodtam mindenkinek, egyik tábor mondta, hogy azonnal válasszam el, altassam külön, másik tábor meg mondta, hogy gyorsan eltelik az az idő, észre sem veszem és vissza is sírom majd azokat az éjszakákat:) Tényleg, gyorsan eltelt az az idő.

Ha a következő babám is ilyen lesz, hogy ébred éjjel és szükségét érzi a közelségemnek, ismét végigcsinálom, ez a legkevesebb. Egy anya úgyis ráéréz arra, hogy lenne a legjobb.

Csak leírtam a tapasztalatomat, arra nem tudok tanácsot adni, hogy lehetne rászoktatni, hogy végigaludja az éjszakát, én kicsit másképp csináltam.

2013. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

9-es vagyok, és még annyit, mikor én is nagyon ki voltam bukva a fáradságtól, kértem én is itt tanácsot, hogyan szoktassam külön, sokan írtak, hogy mekkora hülye vagyok, hogy magam mellé vettem meg ne engedjem, hogy ő legyen a főnök, azonnal altassam külön, adjak neki teát, vizet, tömjem meg jól kajával, simogassam, ha fölébred, stb. Hát semm nem vált be:) Sírás volt, teljes ébredés, mivel nem kapott cicit, fölébredt az éjszaka közepén és hajnal 5-6ig játszott, aztán visszaaludt 12-ig, még a napirend is felborulni látszott:) Na 1-2 alkalom után én azt mondtam, csinálom, ahogy én érzem jónak és kényelmesnek. És mondom, az elválasztással az különalvás is megoldódott.

Bár én nem hagynám abba 1 évesen a szoptatást, de ha neked nagyon fontos a különalvás, akkor az elválasztás még segíthet talán. Nekünk ez vált be, csak később.

2013. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!