Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt alvás? Mi lehet a...

Együtt alvás? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam, egyre rosszabbul alszik, van hogy 5 percenként nyöszörög. Nem sír, nem kel fel, csak nyöszörög, ha oda megyek hozzá és megfogja a kezem, alszik tovább.

Sajnos mostanában rászoktattam, hogy úgy alszik el, hogy fogja a kezem, így szépen 5 perc alatt elszenderül. De mostanában éjszaka is, ha felébred keresi a kezem. A férjem szerint én rontottam el.De én úgy vagyok ezzel, ha rám van szüksége, akkor megadom neki. Mit tegyek? Hogyan szoktassam le erről?

Ja, persze a férjem hallani sem akar az együtt alvásról. Eddig én is ellene voltam, de már eléggé kivagyok, így már feladnám az elvemet a nyugodt éjszakákért cserébe.

Mit gondoltok? Mit tennétek a helyemben? Tényleg elrontottam?



2013. ápr. 4. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Én nem gondolnám, hogy elrontottad. Pici babát nem lehet elrontani


Mindkét gyerekemmel együtt aludtam, és mindkettő magától kérte 2 éves kora után a saját ágyat. Addig szüksége volt rám, és nem volt kedvem 50- szer kimászni a ágyból egy éjsaka.


Ha az együtt alvás nem megoldható, esetleg megpróbálhatnátok az "oldalkocsis" megoldást, úgy nem alszotok egy ágyban, de amíg igényli, addig tudod cirógatni, megfogni a kezét, és mindenkinek nyugisabb a éjszakája.

2013. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Érdekelne, hogy mostanában mért kell minden választ 0- ra lehúzni? Leírtam egy tapasztalatot, egy picnek szüksége van az anykájára, a hagyjuk sírni nyugodtan majd megtanul aludni hülye megoldás, az oldalkocsis dologgal marad a saját ágyában, de anyka átnyúl, megfogja akezés és alszik mindenki tovább.


De könyörgöm, ennyire nehéz megérteni, hogy ekkora babát azzal sem slehet elrontani, ha pl egész nap ézben van??

2013. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző, szerintem sz@rd le. Nincs jobb dolguk, mint lehúzni mindenkit. Csak úgy unalomból. De válaszolni nem tudnak. -.-


szerintem igazad van. Pici babát nem lehet elkényeztetni, nem lehet elrontani, és szerintem is az a legjobb megoldás, amit írtál.

2013. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Először is: nem én pontoztalak le!!! Nagyon köszi a válaszod, egyébként én is úgy gondolom, hogy csak az igényeit elégítem ki, nem elrontani akarom. Nem tudom még mit tegyek. Győzzem meg a férjem, hogy próbáljuk ki az együtt alvást? Vagy van még értelme az ágyhoz rögzíthető kiságynak?

Ja, egyébként én sosem hagytam és nem is hagynám sírni a gyerekem.

2013. ápr. 4. 11:20
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem gondoltam, hogy te húztad le, inkébb csak mások, mert mostanában ez a hbbi, megnézik a választ, bármi az, megy a lefelé mutató ujj, és mennek is tovább... És sokáig nem zavart, de mostanában már kezd, hogy arra márnem képesek, hogy megindokolják, egyáltalán a kérdésre válasoljanak, csak megy a pontozás, és ennyi. Kissé bosszamtó.


Egyébként tulajdonképpen bármilyen kiságyat oda lehet tolni, még a rácsot sem kell levveni, ha elég qa kézfogás, akkor rácson keresztül is be tudsz nyúlni hozzá...

2013. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is volt ilyen időszak,és időnként van is.pl fogzáskor.én azt találtam ki,hogy kivettük a 3 rácsot a kiságyából,közvetlenül mellé tettem egy heverőt.azon alszok én.egy szintbe hoztam a kiságyat az én fekhelyemmel,és ha nyüszögött,csak átnyúltam a lyukon,érezte hogy ott vagyok,és aludt is tovább.Így a kiságyában alszik,a szobájában,apa a hálószobába,így mindenki jól jár,alszik a család.Ez enm állandó,csak ha olyanja van (1 hónapban 2-3 alkalom)akkor költözök be hozzá.
2013. ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a mi agyunk mellett van a kisagy barmikor atnyulok ha kell. Esetleg ez lehet egy koztes megoldas.
2013. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem rontottál el semmit. 6 hónapos koráig 2x ébred szopizni a fiam visszaaludt gond nélkül, aztán minden megváltozott: fogzás stb. Nálunk pont a férjem mondta, hogy ez így nem mehet tovább, vegyük közénk. Azóta minden rendben van. Szóval próbáld meg először a kiságyat odahúzni (nálunk nem volt elég) de tényleg a gyerkőcnek valamiért szüksége van Rád, ne vond mg tőle a bújást.
2013. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Mi születése óta együtt alszunk. Nem így terveztük, de mivel nem érkezett meg a matrac a kiságyba, nem volt más megoldás. Azóta eltelt 4 hónap. Pár napja elkezdtem átszokatni, mert apa már párszor kiszorult a nappaliba vagy keresztben találtam reggel az ágy végében. :) Egy pár nap már sikerült átaludnia az éjszakát egyedül, de az utóbbi napokban, szerintem a foga miatt, egyre többször kel éjjel. Olyankor mindíg vissza viszem magam mellé. Forgolódik elég sokat, de ha megsimogatom a kis fejét, vagy megfogom a kezét, akkor nem kel fel. Szerintem próbáljátok magatok mellé tenni, aztán meglátjátok hogy alakul az éjszaka. Biztos nyugodtabban fogtok aludni. Attól meg nem kell félni, hogy oda szokik örökre, mert egy idő után úgyis igényelni fogja a saját szobáját.
2013. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Úgy örülök, hogy mindenki ezt tanácsolja, csak csatlakozni tudok! Egyébként pedig nem minden baba olvassa el a szakkönyveket, hogy Nekik tulajdonképpen most hányszor is szabad ébredniük.:)
2013. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!