Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvással kapcsolatban kérnék...

Alvással kapcsolatban kérnék segítséget! Babám csak cumival hajlandó éjjel aludni, és sajna a cumi állandóan kiesik, így sokszor 7x-8x is felkel éjjel. Hogy tudnám leszoktatni a cumival való alvásról?

Figyelt kérdés
Régebben simán aludt cumi nélkül, csak mióta jön a felső két foga azóta kell neki a cumi éjjelre.
2012. febr. 1. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell leszoktatni, majd "elhagyja" magától.
2012. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 6 hós koráig bírtam, egyik éjjel annyira betelt a pohár, hogy a másnapi első alváskor már nem kapta meg a cumiját. 1 órán keresztül együtt sírtunk, a következő alvásnál kevesebbet, éjjel pedig semmi gond nem volt vele. Azóta nyugodtak az éjszakáink és a mai napig nem bánom, hogy így tettem. Elhatározás kérdése csak.
2012. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7-8 hónaposan maguknak berakják, ha beteszel 3-4 cumit, mindig talál egyet. Nekem ez a tapasztalatom már kettővel is.
2012. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a lányomnál is volt ilyen időszak. én nem vettem el a cumit, hanem ha kiesett, adtam vissza. fárasztó volt :) aztán mikor nagyobbacska volt, egy egy cumi mindkét oldalra. :)


mennyi idős a picid?

2012. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
8 hónapos a fiam. Simán visszateszi nappal magának a cumit, de éjjel még a szmét se nyitja ki, csak sír.
2012. febr. 1. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Suttogó c könyvet.
2012. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Kíváncsi vagyok, sikerült-e leszokni a cumiról? Most olvastam a kérdést és érdekel, mert mi is ezzel küzdünk, csak az én lányom 9,5 hónapos és kb 10-12 alkalommal kelek éjjel - néha szinte félóránként.

2012. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia,


javult a helyzet, bár ahogy vesszük. Most nem csak bedugom a szájába a cumit és ő alszik tovább és én is visszafekszek, hanem kiveszem kicsit ringatom, annyira, hogy már elég mélyen alszik ahhoz, hogy nem kell neki a cumi. Itt olvastam, hogy valaki írta, hogy levendula olajat párologtatott a baba szobájában, és úgy jól aludt a gyereke. Ezt a két módszert használtam és így éjjel max. 2x kelt fel. Csak mire igazán belejöttünk volna, addigra elkezdett jönni nagyon a felső fogacskája, most azért nem alszik. De azóta se kel fel annyiszor, mint amikor állandóan a cumi kellett neki.

2012. febr. 12. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!