Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák, adnátok tanácso...

Ikres anyukák, adnátok tanácsot délutáni alvással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másfél évesek a lányaim. Általában fél kettőtől alszanak délután kb 4-ig. Mostanában az egyik nem akar elaludni, viháncol, zavarja a másikat. Közben látszik rajta, hogy ő is fáradt. Rájöttem, hogy azt szeretné, ha csak vele foglalkoznék, amíg a tesó alszik. Megjegyzem: a másik eléggé elnyomja őt. DE: ha leülök vele játszani alvás helyett, szörnyű a délután és az este, és éjjel is rosszul alszik, mert túl fáradt. Szóval kell a délutáni alvás neki.

HA kihozom, de nem játszom vele, mondván, hogy alvásidő van, akkor kibírhatatlanná válik, rombol, csapkod, ezért rászólok, akkor meg sír. Ilyenkor sajnálom szegényt. Hétvégén, ha a férjem itthon van, nincs ilyen probléma - gondolom, egy felnőtt - egy gyerek. De egyedül nem tudok külön programot csinálni a két teljesen más személyiségű gyereknek... mit gondoltok? :(



2013. jan. 4. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet . Nálunk az volt , hogy míg a nagyobb jeleműt aki jobban leköt azt letettem , a másik adig kint volt a nappaliba , és egy kicsit játszotunk (kb.30 perc) majd a hálószobánkba oda bújtam mellé es ugy elaludt . Én csinálok mind kettővel külön programot ( játsz vele amíg apa otthon van a másikat meg hagyd apára) vagy ha otthon van vidd el vásárolni magaddal . Vagy a másiat hagyd a maminál .
2013. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiú kislány ikreink vannak.

Ezt az időszakot mi úgy vészeltük t hogy a kislányt betettem a kiságyba aludni és mivel n féltékenyek egymásra a kisfiút ringattam előtte.Így a kislány is látott és a kisfiú is elaludt.Hozzáteszem soha nem kellet őket ringatva altatni csak mikor kisfiamnak erre volt szüksége. Kb. egy hónapig tartott azóta megint magától alszik.

Elsőnek pedig igazat adok szervezz külön programokat is .Én miikor vásárolok és apa itthon van akkor hol az egyiket viszem hol a másikat.

2013. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor másfél évesek voltak a fiúk, apa délután hazajött és külön-külön vittem a fiúkat sétálni, így apával is végre egy gyerek volt meg én is duplán levegőztem :-) Azután jött a nyár akkor a bicikli volt a fő segítség, mentünk mindenfelé, mintha kellett volna..

Jelenleg is próbálok sok külön porgramot csinálni, csak már segítségem nincsen annyi, de mindent megteszek, hogy néha csak egy gyerekem legyen. Egy óra külön és úgy örülnek egymásnak, mintha már napok óta nem látták volna egymást. Most kettő és fél évesek teljesen különböző személyiségek, talán most kezdtek el több időt tölteni egymással, de gyakori délelőtti képünk, hogy az egyik "olvas" a másik meg duplozik, azután jön egy kis birkózás, majd mindkettő megy a helyére olvasni és duplozni..... Kitartás..... :-)

2013. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!