Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Extrém rossz alvó: 1,5 éves...

Extrém rossz alvó: 1,5 éves kisfiam kb 3 hónapja este 10 órakor visítva, kapálózva, sírva alszik el, hajnalban is ébren forgolódik 1-2 órát, miért?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha nem 24 órára lenne beállva. Ez a napi alvásmenetünk:


Este 10 óra körül sikerül nagy nehezen elaltatnunk, melléfekszünk, nagyágyban (kiságyat már régen elhagytuk, esélytelen volt...). Sír, fel akar kelni. Hiába simogatjuk, cumija is van, semmi sem válik be, belefárad. Sokadszor felkel, sokadszor is visszafektetjük. Elvileg erre a módszerre pár nap alatt meg kellene szoknia. 3 hónapja nem sikerül...

Este pukkadásig jóllakik, mégis éjjel kb 2-3-szor felkel tápszert inni, addig nem alszik vissza. És még ezek után hajnali 4 körül felkel, ébren rugdos, forgolódik, felül, feltérdel, dobálja magát kb 2 órán keresztül. Emiatt, meg a késői fekvés miatt 8 órakor nekem kell felébresztenem, hogy ne csússzunk el.

Délben lefekszik aludni, de 2-kor megint nekem kell ébresztenem, mert ha fél3-ig alszik, akkor megint este 10 után sikerül csak nagy nehezen elaltatni.

Ez megy több, mint 3 hónapja, tehát már megszokhatta volna, mégis mindig nekem kell ébresztenem.

A szemfogai jönnek éppen, és fél éves kora óta gyakorlatilag mindig jön valamelyik foga (zsibbasztós ínykrémre szokott tudni visszaaludni, ha nagyon fáj neki).


Volt valakinek hasonló, extrém rossz alvó gyereke? Aki nappal egyébként egy vidám, kiegyensúlyozott, egészséges, jó evő?


Mit tehetnék még? Bár nem tudom, van-e olyan módszer, amit még ne próbáltunk volna... Kivárjak? :)


2013. máj. 17. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vergődik az én fiam is, ez a tuti jele, hogy jön a fog. Ilyenkor én chamomilla bogyót adok neki lefekvés előtt, de van, hogy a napközi alvás előtt is.
2013. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nalunk 1 eves kora ota ez van,most 20hos. Egyertelmuen a foga miatt van. Sajnos nem tudok vele semmit csinalni. En nem adok neki semmit,max amikor extrem durva akkor nurofen vagy panadol. Sajnos ezt turni kell. Egyszer vege lesz am :)
2013. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is szinte biztos vagyok benne, hogy a foga miatt... a Chamomilla-t régen használtuk már, lehet, hogy újra kipróbáljuk :) Köszönöm a megnyugtató válaszokat, ha eddig kibírtuk, most már ki tudjuk várni, amire kibújnak a fogak :)
2013. máj. 17. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:
A chamomillát add több napig, hátha jobb lesz neki. valamit mindenképpen kellene kezdeni, nemcsak azért mert a szülő nem alszik, hanem mert micsoda fájdalom lehet szegénynek.....többen írták azt a virurcol kúpot. Állítólag több napig használva jó.
2013. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!