Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tapasztalt anyukák egy kis...

Tapasztalt anyukák egy kis segítség?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos és délben és este csak cicivel alszik el! Éjszaka,ha felkel szintén cicizik,csak úgy alszik el! Tápszerrel próbálkoztam,de nem issza,ha meglátja sír és ha sikerül is bekapni a cumisüveget öklendezik tőle,köpi ki! Mivel tudnám pótolni a cicit éjszaka? Segítsetek!
2013. jún. 7. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmivel. De nem is kell pótolni, elég nagy már. Éjjel felébred, bemész, nyugtatod, kijössz. (Ő valószínűleg sír.) Újra bemész, nyugtatod, kijössz. Úgy is csinálhatod, hogy nem jössz ki, hanem állsz az ágya mellett. Ezt csinálod, amíg el nem alszik. Pár nehéz éjszaka, és végigalussza az éjszakát. Még mielőtt valaki nekem ugrana, pont ezt csinálom most a fiammal, nem egy élmény, tudom.
2013. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én tápszerrel biztos nem próbálkoznék!!

Ha rendesen eszik nap közben,tehát nem az éhség miatt kel fel,akkor vízzel próbálkozhatsz szerintem.

Nálunk is ez volt, totál ki voltam készülve,mikor fiam 5-6x képes volt éjjel cicit kérni ebben a korban.

Talán 1-2 hónapig bírtam,aztán éjjel mikor ébredt mondtam neki, hogy "a cici most alszik" és elég hamar elfogadta.Talán 1-2 nehezebb éjszaka volt,aztán nem is kelt éjjel.Ja és nap közben akkor szokott le arról,hogy cicin aludjon el,mikor elválasztottam 17 hónaposan...

2013. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem csak drasztikus módszerrel lehetne ezt megoldani sajnos :(.

Nekem is a másfél éves kisfiam ugyanígy van, de én nem is próbálkozom ilyenekkel, majd leszokik róla ha akar (legalábbis én ebben bízom).

Addig meg kibírom azt a pár alkalmat éjjel (kb. 3-szor ébred átlagban).

Mondjuk nekem hamar vissza alszik, pár percet cicizik csak (ha minden jól megy).

Ha mondjuk egymás után túl hamar ébred, akkor át szoktam vinni magam mellé az ágyba, ott már nem ébred, csak ritkán.

Mondjuk volt már rosszabb éjszakánk is, mikor nehezebben aludt vissza, de az ritkán van szerencsére.

Egyébként már nagyon terhedre van azért szeretnéd leszoktatni?

Én úgy gondolom, hogy majd akkor fogok próbálkozni, ha már nagyon nem szeretném, és meg lehet már beszélni vele a dolgokat. Én nagyon nem szeretném drasztikus módszerrel.

2013. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! Megpróbáljuk ma este!!:)
2013. jún. 7. 14:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs terhemre,nem azért szeretném leszoktatni! Hamarosan elég valószínű,hogy gyógyszeres kezelésem lesz,ami alatt nem lehet makd szoptatni!
2013. jún. 7. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem az éhség miatt kel cicizni, hanem mert neki az így jó, megszokta. Ha már nagyon eleged van, tényleg szoktasd le róla. Én nem hagynám magára, ahogyan sír, hiszen szegény nem rosszaságból csinálja, nem kell még "büntetni" is. Amikor mi csináltuk végig ugyanezt (két gyereknél is), akkor az első éjjeleken kivettem őket az ágyból, és visszaringattam, aztán már csak a megnyugtatás kedvéért vettem ki őket, de az ágyukban aludtak vissza, végül már kivenni sem kellett, elég volt, ha megsimogattam őket. Az első éjjelek nehezek voltak, sokat sírtak, de minden nappal egyre könnyebb lett, és már a szintén 14 hónapos kislányom is alszik éjjel, vele 2 hónapja hagytuk abba az éjjeli szopit.

Sok sikert!

2013. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, értem!

Remélem könnyen fog menni, majd írd meg légyszi, hogy sikerült.

Kitartást Nektek!

2013. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Ha hamarosan el kell választanod,akkor mindenképp kezd el az éjjeli szopit elvenni tőle.Menni fog.Aztán szépen a nappalikat is, találj ki helyette mást.

Nálunk az esti volt a legkritikusabb,mert már tudta, hogy vacsi,fürdés után beülök a fotelba és szopizunk.

Egyik este direkt nem ültem vele be(hogy ne jusson eszébe már a fotelról,hogy szopi idő van),hanem elővettem egy könyvet és elkezdtem olvasni.Szépen elaludt,onnantól nem is kérte a cicit elalváshoz.

Esetleg kiválaszthattok egy játékot,hogy most már ő legyen az alvó pajtás, hátha így jobb lesz neki.

2013. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, kitartás. És ne add fel! Sírni fog, készülj rá. (Első vagyok.)
2013. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak azért akarod leszoktatni a ciciről, mert majd lesz egy kezelésed, amikor nem szoptathatsz, akkor hagyd a fenébe. Addig még szoptatod, utána meg majd nem. Szerintem felesleges ezen előre aggódni. Minél tovább cicizik, annál jobb, és annál okosabb lesz, 1-2 hónap ebben a korban sokat számít, amit most nem ért még meg azt lehet hogy pár hét múlva már igen: akkor majd elmondod neki, hogy anyának beteg a cicije és ezért nem cicizhet többet. De bújjatok össze, tegye a kezét a cicire, stb, legyen meg neki az intimitás ami eddig.

Én egyáltalán nem pártolom a sírni hagyást.

A tápszer persze hogy nem kell neki, hiszen nem a tej miatt akar cicizni, hanem a cicizés élménye miatt. Meg azért, mert úgy könnyebb elaludnia.

2013. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!