Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Tapasztalt anyukák,...

S. O. S. Tapasztalt anyukák, mit csináljak? A 11 hónapos gyerekemnek négy napja hasmenése van.

Figyelt kérdés
Az orvos felírt neki tasectan-t és azt mondta hogy főtt krumplit, rizst vagy nyers almát reszeljek neki ennivalóként. Esetleg zöldebb banánt adjak neki. Normaflor-t is kap naponta egyet.A kérdés az ,hogy ezeket helyesen teszem-e? Miket adtok a babának, hogy múljon a hasmenés. A párom szerint nem szabadna nyers gyümölcsöt adni a gyereknek ha megy a hasa, nekem más a meglátásom. Szerintetek hogy van ez??
2013. máj. 26. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
és nem tudja a doki,hogy mitől van hasmenése?és ha valami vírus?akkor ezek úgysem használnak semmit!
2013. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha hétfőn is megy még a hasa akkor elküldjük a székletet tenyésztésre. Igazából a kérdés inkább arra irányulna, hogy szabad-e nyers almát és banánt adni a gyereknek?
2013. máj. 26. 16:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad mindjárt antibiotikumot adni,mert legyengíti az immunrendszerét...ezért javasolta az orvos a Tasectant illetve a gyümölcsöket,fôtt krumplit,rizst.Ez mind hasfogó.Esetleg még próbáld meg a Smecta port,nagyon jó.Remélem segítségedre voltam.
2013. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ne ehetne banánt vahy almát. Próbáld ropival is kínálni a krumpli, rizs az jó. Nekünk is volt ilyen két hete, csak kis láz is kísérte. Mi két nap alatt átvészeltük. Normaflore jó. Kínáld sokszor folyadékkal. Mielőbbi gyógyulást!
2013. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is a választ! Szóval akkor jól teszem hogy nyers gyümölcsöt adok a gyereknek??!!!
2013. máj. 26. 16:22
 6/11 A kérdező kommentje:

Neked is nagyon szépen köszönöm a választ és a jókívánságot is. Neked is minden jót. :)

Várok még válaszokat anyukáktól. Köszi

2013. máj. 26. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Mikor 10 hónapos lányomnak volt hasmenése akkor nem adhattam neki sima tápszert, csak tejmenteset. Igaz, nekünk rotánk volt, de szerintem ilyenkor a diéta az alap.

Mindig piritóst hoztak szegénynek reggelire, na meg a tejmentes tápszerét, illetve üveges babakajákat kellett ennie, amiben répa, krumpli, burgonya volt. 3 napot voltunk kórházban 3. nap már hoztak neki főtt krumplit (jó sós volt, hogy sokat igyon rá), ehhez adtak neki egy kis sült csirkecombot is, a 2 éves fiam is bent volt a kórházban, ezeket neki hozták, de a 10 hónapos lányom emlékszem 4 hónapos kortól való Univer bébiételeket kapott. A tápszert azért írtam, mert ha adsz neki tejalapú tápszert, az nem tesz jót neki!

A Smecta-t kipróbálhatod, az én fiamnak egyszer segített, 1 nap alatt megszüntette a hasmenését. Normaflore nem a legjobb probiotikum, inkább a Lactív Baby vagy a Pro+Kid.

2013. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Alma, sárgarépa, főtt krumpli általában beválik. Én rizst nem adnék még, csak ha jobban van. Természetesen nyersen kell adni az almát. Sok folyadékot kapjon, főleg teát, vizet, kerüld a gyümölcsleveket.
2013. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nektek is nagyon szépen köszönöm a választ. :)
2013. máj. 26. 16:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alma komoly hasfogó, a banán nagyon komplex tápanyag, ezért jó (hasmenés esetén sok minden kiürül, ezeket pótolhatja), a rizs nyugtatja a bélbolyhokat, ha ott lenne a probléma, a répa szintén hasfogó. Jókat mondott a dokid, nem lesz semmi gond!
2013. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!