Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Tapasztalt Anyukák! Mit...

SOS! Tapasztalt Anyukák! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos múlt, kb. 2 hete fordul a hátáról a hasára. Ezzel nincs is gond, örülök neki, viszont ezt éjszaka is csinálja, és erre mindig felébred, tehát majdnem óránként kell felkelnem hozzá, hogy megfordítsam. Utána alszik tovább. Valami tipp, hogy mit csináljak, hogy ne forduljon meg? Tegyek be az ágyba valamit amivel kitámasztom? Már nagyon fáradt vagyok! :(


A másik gond a nappalokkal van! :S Már korán felébred ( 6-kor, vagy korábban! ) Nem tud ébren lenni csak max 2 órát vagy annyit sem nyűglődés nélkül! Nagyon nehezen bírom elaltatni! Délelőtt alszik fél, 1 órát, ebéd után 1,5-2 órát, jó esetben. Amikor felébred kb fél óra múlva nyűglődik. Egész nap vele foglalkozom,folyton cserélem a játékokat, hogy ne unjon rá, de már tanácstalan vagyok!


MI lehet a baj? Segítsetek!

Köszönöm!



2013. máj. 25. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az éjjelek így fognak telni, amíg meg nem zan vissza fordulni! Ne támaszd ki, meg kell tanulnia oda vissza forogni!

Amit tudsz, aludj vele, akkor nem kell felkelned, ott vagy mellette, vissza fordítod, fel sem kell kelned, s ő sem ébred fel annyira!


Nappal kiviszed délelőtt délután sétálni? Attól jobban alszik!

Tedd le a földre hasra, had nézelődjön, próbáljon másszni...

2013. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az átfordulást a Fiam is csinálta, kicsit később mint a Tied. Sajnos ezt túl kell élni. Az Én Fiam azt csinálta (hason alvós) ,hogy a hason alvásból hanyatt fordult és netovább, nem tudott aludni, felriadt elkezdett sírni. Bementem, vissza hasra és egy hang nélkül aludt. Azt hiszem ez maximum!!! 3 hétig tartott. Abbahagyta az éjjeli forgolódást. Most az az új, mióta mászik és feláll, hogy éjjel is feláll a kiságyban mert az tök király. De detto, bemegyek , lerakom és alszik tovább :)

Szerintem ez akkora újdonság nekik, és olyan jó dolog, hogy állandóan ezt csinálnák :) Kitartás, el fogja hagyni, és jön más :P

2013. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezen is túl kell esni...

Szoktam vinni sétálni, de általában csak délután. Egyébként a babakocsiban is sír, pedig már felültettem, hogy jobban lásson.

Nappal legtöbbször hason van. Megfordítom, amikor látom, hogy fáradt,de abban a pillanatban vissza is fordult!

2013. máj. 25. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk kb 1,5 het volt nehez amikor allandoan forgatnom kellett, aztan megszerette es azota csak hason imad lenni (orakat). Szerintem is tul kell elni.

Az altatassal kapcsolatban nekem ez jott be: amint latom, hogy dorzsoli a szemet viszem aludni (meg ha egyebkent aktivnak is tunik). Ha kicsit kesobb viszem akkor sokkal nehezebben alszik el. Leteszem a kisagyba lehuzom a redonyt. Puszilgatom, odateszem a jatekat (valassz ki egy jatekot ami mindig alvasnal - csakis alvasnal van ott). Altalaban azonnal elkezd tiltakozni, de szepen nyugodtan beszelek hozza puszilgatom. Kicsit tavolabb leulok o elkezd forogni ide oda nezelodni nyuglodni...amikor sir akkor odamegyek elkezdem puszilgatni. Hihetetlen h ettol azonnal megnyugszik es turi ahogy puszilgatom. Ha nem tud elaludni akkor cumit adok (egyebkent nem cumis, nem is szereti de ilyenkor jo hasznat vesszuk). A cumitol lenyugszik puszilgatom es elalszik. Nalunk ez valt be. Egyebkent sztem minden baba mas vhogy meg kell talalnod azt a modszert ami nektek bejon. Ne felj hagyni kicsit balhezni nyuglodni, idovel megtanulja hogy ez a protokoll ott a jatek lehuzod a redonyt stb es tudni fogja h alvas jon. Mi 4 honapig kezben ringattuk mert hasfajos volt es utana kezdtuk el ezt. Egyre kevesbe sirt most mar egyaltalan nem sir csak kicsit balhezik de szepen elalszik. Most 5,5 honapos.

2013. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, altasd magad mellett, akkor nem kell fölkelned hozzá. Később is lesznek a nagyobb mozgásfejlődéseknél hasonló éjszakák. Az enyémek pl. négykézlábra pattantak az éjszaka közepén, vagy felálltak. Ha melletted van, jobban alszik, kevésbé ébred, s ha igen, akkor is könnyebb a dolgod, mint ugrálni hozzá.

A másik: javaslom nektek a hordozókendőt, mei-tai-t, abban jól érzi magát a baba, hozzád van bújva, fele se lesz a nyűglődés. Nekem a kendőzés (három gyerkőc mellett, nem egészen két évente jöttek) életmentő. :-) Az aktuális legkisebbet mindig magamra kötöm, ha nyűgi, így szabad a kezem, tehetem a dolgom, a baba meg általában be is alszik a kendőben.

2013. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!