Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 12 hetes és csak kézben van...

12 hetes és csak kézben van el! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

12 hetes a lányom.Koraszülött volt 34 hétre jött és hasfájós volt nagyon.A hasfájás szerencsére elmúlt már nála.Eddig elég sokat és jól aludt napközben.Az utóbbi 3 hétben viszont sehogy sincs el máshol csak kézben.Üvölt ha leteszem a játszószőnyegre még ha mellé kucorodom akkor is,nincs el a pihenőszékben és az Adamo hintában sem.Van egy 4 éves nagyobb lányom aki nincs oviba szünet miatt,vele is szeretnék leülni játszani vagy főzni,mosni,takarítani,de így képtelenség az üvöltés miatt.A nagylányomnál ilyen probléma nem volt.Ő elnézelődött ha letette,Most kicsit aggódom is,hogy így nem fog e lemaradni a mozgásfejlődésben,hogy csak kézben van.

Minden hozzászólást,ötletet,tanácsot szívesen fogadok.

Köszönöm :(



2013. jún. 26. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Lemaradni szerintem nem fog, ez csillapodni fog. Kislányom is ilyen volt, időben csinált mégis mindent. Nem lehet, hogy a koraszülöttség miatt van? Én ha főznöm kellett - bár mi rendeltük a kaját, - kénytelen voltam sírni hagyni, folyamatosan beszéltem hozzá, de ő azért elvolt 1-1 új dologgal 20 percet is. Viszont az, hogy szereti ha kézbe van, az még 3 évesen is megmaradt. Neked nehezebb, mert a kislányoddal is kéne foglalkoznod. Próbáld meg, hogy mindig egy picivel később mész oda, ha sír. Nem több 10 percekre gondolok, hanem 1 perc, pár nap után 2, és így tovább.

Éjjel jól alszik? Kitartást!

2013. jún. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
nálunk ugyanez a helyzet néhány napja. üvölt folyamatosan, pedig sztem nem a hasa fáj és csak kézben van el. Apával tippelgetünk mitől lehet. ő a fogára gondol, én a fülére. eddig akár 40 percet is simán elvolt, most 5 perc múlva üvölt.
2013. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Én is azt csinálnám,hogy hagynám picit ordítani. Aztán legközelebb egy picivel többet és így tovább. Muszáj megszoknia,hogy néha egyedül is van,mert később erre már sokkal nehezebb lesz átszoktatnod. Nekem is nagyon síros volt a kisfiam,de nekünk nagy családunk van. Minden nap főzök,mosok,a nagyobbakkal vagyok,így muszáj volt neki is alkalmazkodni picit. Mára már nincs gond vele. 3 hónapos most. Persze szokott sírni,de melyik baba nem? :) De már csak néha-néha. Kitartás,sikerülni fog!!!
2013. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom ugyanez volt, és nagyon sokáig tartott ez az időszak. Ő volt az első, most vagyok 32 hetes a tesójával, de esküszöm Neked, hogy akkoriban tényleg semmit sem tudtam csinálni, kakilni is Vele mentem, a WC-n szoptattam éjjel, ha ki kellett mennem. Így visszagondolva vicces, de akkor az őrület határán jártam. Annyira nem bírtam a sírását hallgatni, hogy inkább le sem tettem. Rekord idő alatt zuhanyoztam, ha elaludt, de hamar észrevette, hogy elmentem mellőle, és ordított, volt úgy, hogy már törölközni sem volt időm...

A rémtörténet után:

Később le lehetett tenni, ha mellette maradtam végig, és elé korán fordult, kúszott, mászott, elindulni csak 14 hónaposan, viszont 10 hónapos kora óta beszél a rengeteg mozgás miatt. Most 23 hónapos, viccelődik, ironizál, összetett mondatokban társalog.. Nagyon anyás, de már simán elviszi a húgom, anyukám, unokanővérem sétálni.

Valamiért nagyon ragaszkodott hozzám (nem volt egy álom a terhességem érzelmileg, minden reményem és boldogságom a hasamban növekvő kislányom volt), és annyira összenőttünk lelkileg, hogy elképzelhetetlen...

Azóta minden rendben, nem lett "elkényeztetve", pedig minden eszközzel kielégítettem a kontaktus iránti vágyát.

Azt hiszem ilyen durván kb. három hónapig csináltuk (éppen a türelmem legvégén...)

2013. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

12, azaz tizenkettő hetes csecsemőről beszélünk, akinek teljesen jogos igénye, hogy az anyjával legyen. Most, hogy kipihente a születés fáradalmait, egyre inkább érik a külvilág ingerei, egyre több hatással kell megbírkóznia, még hagyjuk üvölteni?!

Vedd magadra kendőben, tudsz csinálni bármit, még a tesóval is játszani, foglalkozni és mindenki jól jár. Aztán ha fejlődik a kicsi, úgy is magadra fog hagyni, mert egy csomó fontos dolga lesz:). Nem fog lemaradni, sőt:

"A babák izomzatának fejlődésére is nagyon jó hatással van a hordozás. A hordozó személlyel függőleges helyzetben való együtt mozgással az izomzatot, a mozgásszerv- rendszert, egyensúlyozó rendszert stimuláljuk, valamint az agyi, idegi összeköttetések kialakulását is elősegítjük. Ennek fontos szerepe van a mozgásformák leképezésében, így nemhogy hátrányos, hanem kifejezetten előnyös lehet a hordozás a gyermek mozgásfejlődését tekintve."innen: [link]

2013. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!