Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hetes kisfiam megfordította...

8 hetes kisfiam megfordította a napszakot: éjjel játszana, napközben aludna. Az altatása is elég nehéz, kézben mászkálva alszik. Mik a tapasztalataitok, hogyan altattok? Hogyan lehetne beállítani a bioritmusát?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Éjjel nincs játék, nem beszélsz hozzá, esetleg csak suttogva. Sötét van. Ha nem akar aludni, akkor megpróbálnék mellé feküdni, dúdolni neki, simizni a hátát, és úgy altatni, majd, ha elaludt betenni a helyére. Neki nappal is sok alvásra van szüksége. Esetleg nem teljesen sötétíteni a szobáját nappal. Este ha lehet mindig egy időben legyen a fürdés. Kis meztelenkedés előtte, aztán masszírozás. Ez legyen szertartás, hogy tudja vége a napnak és hosszabb alvás következik.
2012. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elso valaszolo mindent leirt.
2012. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szinte mindent így csinálok ahogy leírtad! Este mindig egy időben van a fürdés stb. éjjel vagy másfél órán át altatom suttogva, énekelve, mire esetleg egy játékkal lekötném a következő szopiig.. Nappal is világos van a szobájában..
2012. dec. 30. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem tudok jobb ötletet adni. Kérdezd meg a védőnődet, hátha Ő tud okosabbat.
2012. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is próbálkozott ilyennel a fiam, én azt csináltam, hogy:

1.) nappal 3 óránként etetem, de ha épp nyűgös nap van és pont alszik mikor lejár, akkor 3,5 óránál húzom meg a határt, és ébresztem. Akkor is megetetem, ha még nem jelezte, hogy éhes. Ha tovább hagyom éhen, akkor éjszaka kér gyakrabban, és nappal alszik hosszan...

2.) éjjel ha alvás van soron, akkor sosem beszélek hozzá vagy énekelek. Ha felriad, nyűgös, akkor bemegyek hozzá, beteszem a cumit ha kiejtette, megsimogatom a hátát, ha kell fél órán át simogatom, de nem beszélek hozzá. Nem énekelek, nem játszunk.

3.) nappal az alvásokat ő határozza meg, alaphelyzetben kint van velem a nappaliban, nézi amit csinálok, sokszor énekelek neki, beszélek hozzá, ha elfárad, beviszem az ágyába, leteszem. Simogatom, nem beszélek hozzá. Ha mégsem alszik és többször kell hozzá bemenni, akkor kihozom ismét - ha nem akar aludni, nem erőltetem.

4.) a kiságyban nem játszunk, nem szórakozunk, ez alapszabály. Csak alváshoz használjuk. Nincs benne plüssállat, nincs rajta zenélő forgó izé.


Néha nehéz, de következetesnek kell lennem, mert könnyen borul az egész... és neki sem hiányzik hogy zombi anyukája legyen aki miatta nem aludt egész éjjel.

2012. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló! Nagyon jókat írtál! A mi kiságyunk tele van játékokkal.. Én arra gondoltam, hogy az leköti mikor éjjel felriad, és addig is elvan magában.. De akkor lehet ez rossz ötlet.

Ja, nálunk a cumi nem nyerő. :( Sajnos nem tudjuk rászoktatni, pedig már vagy ötféle cumija is van..

Kipróbálom a tanácsaid.

2012. dec. 31. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!