Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kislányom ha ébren...

5 hetes kislányom ha ébren van és nincs kézben sír. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem fáj semmilye, mert ha felveszem, hirtelen elmúlik minden vélt baja, nagyra nyílt szemekkel nézelődik, forgatja a fejét. Ha leteszem, pár mp és már sír is. Nem szeretném felszoktatni (lehet, h. már késő)

Hogyan tudnám leszoktatni a kézben levésről?


2013. márc. 21. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Szeretne nézelődni, a közeledben lenni. Bár ilyen korán még nem tudod ezzel "elrontani" nekünk sokat segített a cumi, és a kiságy felett ez a pörgős zenélős játék.
2013. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos (vagy nem sajnos) nem kell neki a cumi, max. pár percig csak. Ágy feletti zenélő-forgó is csak max. 5 perc...
2013. márc. 21. 11:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a kézben levéssel elrontanád. Még csak 5 hetes, persze, hogy a közeledben szeretne lenni! Esetleg ha hordozókendőbe tennéd? Akkor tudnál mellette mást is csinálni, pl házimunkát és talán ő is megnyugodna :)
2013. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6hetes a kislányom és ugyan ezt csinálja:)ez teljesen normális.Ahogy az elözö irta csak nézelödni szeretne és lehet nem szeretne feküdni.Nekünk van egy ilyen rezgös babaszékünk azt imádja,de ha ezt is megunta akkor a pocijára teszem és a lábijához teszem a kezem h rugja magát:)ebben is elszokott fáradni és akkor már jobban megmarad az ágyban is.:)Most tárul ki neki a világ persze h mindent látni szeretne és nem akar egyedül lenni.:):)tudom h nehéz mert h lenne dolgod gondolom neked is(mosogatás,mosás,fözés stb)de ez egy ilyen non-stop szolgálat.De tudom ajánlani ezeket a babaszékeket mert akkor kitudod vinni magaddal a konyhába is és akkor lát téged:):)
2013. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 21. 11:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül.

Az én kisfiam dettó ugyanezt csinálja. Van hogy a házimunkát meg sem tudom csinálni, mert olyan keservesen sír, hogy az már nem is sírás az már szó szerint ordítás/üvöltés. Ha kézben van, egyből megszűnik és hirtelen csend lesz.

A védőnőm mondta hogy anyahiányos. Velem akar lenni, a közelemben, hogy érezzen, lásson stb.


A forgő zenélő nekünk ideig óráig használ, egy idő után elunja.


Most a védőnőm hatására kezdem beadni a derekam a hordozókendőre, megpróbálom, hátha. Bár eddig nagyon ódzkodtam tőle, de kipróbálom.

Húsvétra meg kap fekvő vászonhintát, állítólag az a ringatózás is nagyon megnyugtatja őket. Hát kiváncsi leszek.

2013. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És a vászonhintából még látni is fog engem mert ha főzök akkor a konyha ajtón fog ringatózni, ha máshol leszek akkor máshol. A férjem majd megoldja ;-) hogy mindenhol legyen kampó.


Még azt elfelejtettem hogy nekünk a pihenőszék valamiért nem jött be eddig. Ha nagyobb lesz talán tetszeni fog neki, de most még sír benne.


Ezek lemaradtak az előző válaszomból.

2013. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. teljesen természetes! amikor a lányom volt kicsi sajnos hallgattam anyósom és sok "okos" ember véleményére, hogy had sírjon meg ne vegyem fel mert felkapatom... A fiamnál már hál istennek több eszem volt. Sokszor ha nyűgös volt, vagy csak sirdogált valamiért felvettem, megdajkáltam. és hidd el nem fogod felkapatni! Egy picibabának ez természetes szükséglete ugyanúgy kell neki a dajkálás mint a tejcsi! A kismajmok is csüngnek anyukájukon! Szerintem hallgass az ösztöneidre! Dajkáld, hát nem azért szülted hogy a kiságyba rakd! Sokkal okosabb élénkebb és mozgékonyabb a fiam, mert több testi törödést kapott azáltal hogy dajkáltam! ég és föld a két gyerekem közt a különbség. ha újrakezdhetném a lányomat is dajkálnám amikor csak igényli! bár azért azt hozzáteszem hogy a hordozókendőt nem javaslom. egyik ismerősöm beletette és onnantól kezdve le sem tudta tenni a babát. persze ha van valami sos dolgod akkor sírhat egy picit, legalább megszokja azt is hogy nincs minden azonnal! de azért nem fogod felszoktatni ha megdajkálod megvígasztalod!
2013. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

hát figyi!9 hónapig egy test-egy lélek voltatok!

5 hetes babáról beszélünk...hát jóhogy Anya közelségére,védő-óvó karjaira,illatára van szüksége!

Vedd fel nyugodtan,hidd el nem fogod elrontani ezzel mert ha elkezd forogni majd kúszni-mászni az sokkal érdekessebb lesz neki mint Anya!

Ne hallgass senkire csak az anyai szívedre!!

Ha meg SOS dolog van kösd magadra!!

2013. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, nehéz lehet elfogadni, de sokat segít ha tudod, hogy egy úszülőttnek a testközelség éppen olyan alapvető igénye mint az evés, ivás, fájdalommentes pocak, tiszta pelus... Szóval ennek "hiánya" éppolyan valós "baj", probléma neki, mint az előzőek. És ez nem vélt baj, hanem valódi:). Amit ugyanúgy orvosolni kell mint a többit:). Ezzel nem elrontod, vagy felkapatod, hanem kielégíted az igényét. Ha nehéz karban tartani, vagy van elvégzendő dolgod, akkor tedd kendőbe és mindkettőtöknek jó lesz:).
2013. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!