Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Külön szoba, hogy éjszaka ne...

Külön szoba, hogy éjszaka ne ébredjen fel?

Figyelt kérdés
Többen (orvos is) ajánlotta, hogy a külön szoba segít abban, hogy a baba ne ébredjen fel éjjel, van valakinek ebben tapasztalata?Pozitív, negatív érdekel! Most 8 hónapos a kisfiam, anyatejes. Átlagban 2x kel, de van, hogy többször is és elég nehezen bírom ilyenkor. Eddig egyetlenegyszer aludtam 5 órát egyben, amúgy 2-3-3,5 óránként kelünk. Adtam estére már főzeléket, tejpépet is, ezek nem sokat változtattak a helyzeten, ezért gondolkodom ezen a lehetőségen.

2013. jún. 27. 17:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: az én babám lassan 9 hónapos, nem pár hónapja nem alszunk, hanem lassan 9 hónapja. az előző válaszomba leírtam pár dolgot a helyzetünkből kapcsolatban. nem, nem tudok aludni délelőtt, mert nem hagyhatom felügyelet nélkül a kisfiamat!
2013. júl. 3. 14:47
 12/20 A kérdező kommentje:
és itt senki egy szót nem írt a kezdettől való különrakásra, mert nem újszülöttről van szó!
2013. júl. 3. 14:47
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok. Kérdező! Az utolsó válaszoló ezzel a "kipaterolással" szerintem nem rád célzott, hanem rám illetve a 3-as válaszolóra, akiknek első perctől kezdve külön szobában alszik a gyereke. Biztos ami biztos gyorsan le is pontozott bennünket. Van, aki nem tudja elfogadni, hogy léteznek más megoldások is, mint az övé és ezek sem rosszabbak. Én továbbra is azt mondom, hogy érdemes nektek is kipróbálni a külön alvást. Egy babát nem csak a horkolás zavarhat, hanem rengeteg más dolog is. Sok szerencsét.
2013. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszi utolsó! egyetértek. senkinek nem tiszte egymást megítélni, mert mindenkinek más a lehetősége, igénye stb! és maradjon már meg mindenkinek saját választása hol és hogyan teszi le a babáját. ha szeretné külön altatni kezdetektől, miért ne tehetné? ha az anyuka így érzi jónak, miért kéne ezért magát rossznak érezni? de mindegy is, mert nem ez a kérdés, hanem hogy kinek hogyan vált ez be, ha próbálta esetleg ezt a lehetőséget. nagyobb babánál ugye pont az miatt jó hasonlításnak a példa, mert az enyém se pici már. kiváncsi vagyok kinek hogyan reagált erre a babója.
2013. júl. 3. 15:23
 15/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező és 2,3 válaszoló. Ha újból elolvasnátok amit írtam, abban egy szóval nem említem hogy rossz az hogy külön szobában alszanak első perctől, hanem leírtam hogy én nem tudom elképzelni. Ez nagy különbség nem? Nekem is van lehetőségem leírni hogy mi hogy szoktuk és hogyan nem, ahogy a 2,3-nak is. Miért nem tetszik hogy segíteni akartam kérdező? Felőlem aztán úgy altatja ahogy akarja mindenki, mindenesetre segítő szándékkal írtam. Mellesleg az LLL oldalán is hasonló véleményeket olvastam.
2013. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azért kedves utolsó, mert a kérdés azokhoz irányult, akinek ebben van tapasztalata, és őket kérdeztem mit éltek meg ezzel kapcsolatban. Olvastam a Liga oldalát, beszéltem szopis tanácsadóval is, olvastam sok más altatási "módszert" (ferber, aludj jól gyermekem..stb.) is, tájékozódom és keresem a részünkről is elfogadható megoldást. nem tisztem megítélni melyik milyen, mindenki azt választja, ami számára megfelelő. a Te válaszod kedves utolsó nem erre irányult, mert csak arról írtál Te mit nem csinálnál, és a kérdés nem erre irányult.
2013. júl. 4. 15:21
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
Még szerencse, hogy vannak olyanok akik jót mosolyognak az LLL által erőltetett ötleteken, aztán gyorsan el is felejtik, különben minden gyerek felső tagozatig szopna, és a szülei ágyából menne házasodni.
2013. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kislányom 7 hetes kora óta alszik külön. Most 4.5 hónapos. Éjjelente max egyszer kelek szoptatni. Más kérdés, hogy sokszor azt hallom, hogy dumál :) Utána általában vissza is alszik.

Én javaslok egy próbát.

Az biztos, hogy a baba ha megszokja, hogy éjjel többször eszik, akkor igenis fel fog ébredni, mert megszokta a biológiai órája.

Én azt gondolom, hogy a meg kellene próbálni elvonni tőle az éjszakai evést. Először lehet,hogy 1 órát is fent lesz, de csökkenni fog az idő és várhatóan 2-3 héten belül nem fog felébredni.

Szerintem így a baba és Te is jól jársz hiszen kipihentebb leszel és türelmesebb vele.

2013. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
sajnos még mindig kel éjjel, általában 2x. valami csoda folytán volt 5nap amikor 1x kelt, az maga volt a menyország! tervezzük a férjemmel, hogy kiszúrunk egy hetet (csak eddig nem volt megfelelő 1 hét) amikor részt tud venni és "leszoktatjuk", azaz én elmegyek az emeletre aludni, ő pedig kel hozzá...azt gondolom az a legegyszerűbb, ha én egyáltalán nem leszek ott-a tejillat miatt és az miatt se, nehogy beadjam a derekam...az a baj, hogy bizonytalan vagyok és félek hogy rosszat teszek ezzel neki...zöld ágra kellene ebben vergődnöm, mert a bizonytalanságommal biztosan nem fogunk sikert elérni :-(
2013. okt. 17. 21:23
 20/20 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy mi lett a történet vége.

Végül márciusban 17 hónaposan elválasztottam, mert együttmüködött és sírás nélkül elhagyta. Ezután volt hogy hetekig aludt, aztán megint nem, de legalább helyre jöttem. Most már 3 éves múlt, végre jól alszik.Most épp az emeleti külön szobába szoktatjuk mert jön a tesó, így meg-megébred odahív, mivel új a helyzet, de ha megszokja szerintem nem lesz gond, újra jól alszik majd.

Már most töprengek hogyan altassam majd a kicsit, hogy ne kelljen ilyen sokáig. Szoptatni szeretném, nem baj ha kell éjszaka is, de örülnék, ha nem kéne eddig:-))

2015. nov. 25. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!