Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan csináljam, hogy mindenk...

Nikoletta 23 kérdése:

Hogyan csináljam, hogy mindenkinek jó legyen, gyereknek, szülőknek?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom éjszaka 1-2 alkalommal felébred,szomjas,vagy hasonlók.Ez oké,ezután már nem akar a saját a szobájában aludni,átjön a szülőkhöz és ott alszik tovább.Történt úgy többször már,hogy megébredt,átsétált,lefeküdt közénk és aludt is tovább. Kisebb korában volt időszak,hogy velünk aludt rendszeresen.

Nincs egyedül,mert a 2 éves kisöccse is a szobában van.Ő vele nincs gond átalussza az éjszakát.

Sok mindent kipróbáltam,de lehet nem voltam elég kitartó.Azt mondja,hogy nem szeret ott aludni,fél.elmondtam neki,hogy nincs rá oka,mert nincs egyedül a kistestvére a mellette lévő ágyban alszik,a szoba ajtót nem csukom be csak félig behajtom,nincs teljesen sötét a szobában és mi is ott vagyunk csak a másik szobában,ha kellenénk.Sokáig csináltam úgy,hogy felébredt,átjött lefeküdt,vártam kicsit majd vissza vittem,volt,hogy egy éjjel 4-szer.Hajnalban már én is álmos voltam és mélyebben aludtam így nem vettem észre őt,ezért csak ott kötött ki köztünk.Aludt már úgy el.hogy nálunk és ahogy félálomban volt átvittem az ágyába,akkor is ment az előbb leírt körökkel az éjjel.


Hogyan csináljam,hogy megtanulja az ő ágya nem a szülei ágya.Adnátok tanácsot? Köszönöm!


2013. júl. 24. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg mitől fél?Attól,h nincs okod félni,az ő kis lelke nem nyugszik meg...Ha pl. a mumustól,akkor vegyetek "mumus elleni sparyt" meg ilyesmik..Ők még valóban valóságnak élik meg ezeket a félelmeket..

De egy másik kérdés,miért zavar,h hajnalban átmászik,ha észre sem veszed?

A mi lányunk is,átjön,befészkel hajnalban és mindannyian tök jól alszunk.Én sokszor akkor ébredek fel,ha nem jön a megszokott időben,pedig szinte sosem ébredek fel,(legalábbis úgy érzem)mikor közénk mászik..

2013. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia. Ugyanígy jártunk mi is. A mi 4 évesünk megértette ugyan, hogy neki van külön szobája, külön ágya,(csak nem érdekelte) lefekvés után még sokszor átszökött hozzánk. Aztán keresgéltem egy kiságyat az öccsének, és meglátott egy nagyon szép kiságyat. Megbeszéltük, ha lesz egy új kiságya, nem fog átjönni. Így is lett..új ágynaműgarnitúrát is kapott hozzá, nagyon tetszett neki és attól a naptól fogva az ő új kiságyában alszik. Lehet, csak valami kis újdonságra vágyik ő is nem? Nem azt mondom, hogy rögtön új ágyat vegyetek, (nekünk már célszerű volt úgyis lecserélni a lányunkét), de lehet hogy egy új párna, vagy egy új takaró alatt jobban érezné magát :-) amúgy én is rojtosra beszéltem a szám.. de megérte! :-)
2013. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mitől fél? Az én lányom kisebb úgyhogy csak olyat tudok tanácsolni amit olvastam, nem próbáltam. Ha valami szörnytől fél csináljatok papírból vagy valamiből "szörnycsapdát" vagy tegyél egy plüssöt az ágya mellé aki mindig megvédi (lehet ez kisebbeknél jó nem tudom).
2013. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még néhány év és esze ágában sem lesz átjönni a szobánkba, hát hadd jöjjön, amíg igényli. :-)
2013. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!