Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek? Nagyon nehéz!

Mit tegyek? Nagyon nehéz!

Figyelt kérdés
Egy hetes kisbabám,és ha kiságyba leteszem azonnal sir. ölben elvan alszik.....de ha kiságyba kerül sír....
2013. júl. 24. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj valami 'fehér zaj'-t tenni a kiságy közelébe (metronóm, hangosan ketyegő vekker), és tedd a pólódat a feje alá.

Nálunk hónapokig kiváloan bevált az "anyapóló": az aznapi pólóbat betettem a kiságyba, azon aludt, és látványosan jobban, mint előtte.

2013. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a kisfiamat fél éves koráig mellettem altattam, vagy a kezemben aludt el, vagy ringattam.Ő is ha leraktam már ordított..akár csak a lányom régen.Vannak ilyen babák..sőt, szerintem ez a gyakoribb.Most még ne aggódj azon hogy ölbe szokik..Egyszerűen csak rád vágyik.És ez sokáig még így is lesz.

Fiam 8 hónapos lesz.Mellettem alszik el, és utána simán átrakom a kiságya, és ott alszik.a lányom már 2,5 éves, simán megy a helyére aludni.Semmi hátrányom nem lett belőle, hogy mellettem altattam őket.

Imádd, szeresd..ne akarj még egy picit egyedüllétre szoktatni..korai még, és még sokáig az is lesz.

2013. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Isten hozott az anyák világában. Két választásod van. Ha már mindent kipróbáltál (tisztábatevés, hassimi, hasfájás elleni gyógyszerek, homeós cuccok, etetés, nem etetés, játék, alvásidő változtatása) akkor hagyod sírni. (én ezt speciel nem bírtam, mert még rosszabb volt mint cipelni) Ha nem akarod sírni hagyni akkor elfogadod hogy ilyen és cipeled, magadra kötöd kendőben, vagy megpróbálod máshol altatni. Nem kötelező kiságyban aludni. Attól hogy valaki a szüleivel aludt 1 hetesen, vagy a hordozóban, a babakocsiban, vagy a szoba padlóján, az nem jelenti hogy onnan fog házasodni is. Szóval légy kreatív! Az én második lányom csak és kizárólag a babakocsiban aludt el az első 3 hónapban, és csak ha ment a konyhában a páraelszívó. Másképp 10 perc múlva fent volt, ha a segge az ágyat érte, akkor azonnal. Most 3,5 éves, a saját ágyában alszik, mindenféle drasztikus szoktatás nélkül.

Sajna ilyen az anyaság. :)

2013. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem vagyok én se profi, mert a kicsim 2 hónapos, és tök el van kényeztetve, de ennyi idősen ő azért aluszkált azért a kiságyban is... 1 hetesen elég kicsi még, hogy manipulátor legyen, szóval ha azért sír, mert közelségre vágyik, akkor bizony kézbe kell venni. ha kb. 20 percet ringatjátok, elég mélyen elalszik, hogy le tudjátok tenni (amikor keze-lába ernyedt, le lehet tenni) cicin is altathatod még, arra figyelj, hogy mikor nagyobbacska lesz, ezeket a módszereket ritkitsd, és akkor nem rontod el (bár én imádom elrontani a kisfiam, és nem érdekel, mi vár rám, a legszebb dolog az anyaság!) :)
2013. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gabi86 ***** válasza:
nekem a kis lányom a hasamon szokott aludni és csak így aludt 2-3 órát vagy közöttünk,ha láttam hogy nyűgös vagy fáj a hasa akkor mellettünk volt.meg kell szoknia a kinti életet,még minden új és szokatlan.de a hasa is fájhat igyál édeskömény teát és az átmegy az anyatejbe.és kitartás jobb lesz igaz én is még csak az elején vagyok,de az én babám szörnyen hasfájós,most "lábalunk" ki belőle.én Bio-Gaia cseppet meg espumisant adtam neki,de nekünk az édeskömény tea hozta meg az áttörést.kitartás.meg ha van segítséged akkor "passzold" le egy kicsit és kapcsolódj ki.az is sokat segít hogy nyugodt legyél mert akkor a babád is az lesz.
2013. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet, sőt, volt hogy 12 órán át nem aludt. Evés, sírás, evés, sírás. Utána kézben alvás egy jó darabig, ahogy nő, majd úgy fogja tanulgatni a dolgokat. Én sem gondoltam volna hogy lesz olyan, hogy nem a kezemben alszik a kislányom, aki már 5 hónapos, bár még mindig segíteni kell neki elaludni és van, hogy vissza is kell altatni, ott kell vele lennem. De nem zavar egy cseppet sem hogy arra vágyik mellette legyek. A Te kisbabáddal is valószínűleg ez a helyzet.

A pólós dolog nagyon jó ötlet, kár hogy nekem nem jutott eszembe, akkor talán jobban aludt volna.

El fog múlni ez az időszak, csak most még kilátástalannak találod a helyzetet. Szüksége van Rád. Kitartást!

2013. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!