Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » S. O. S. Segítség, mit tegyek?...

S. O. S. Segítség, mit tegyek? Nem akar nekem napközben elaludni, de apjának, nagymamának van, hogy 10-15 perc alatt bealszik.

Figyelt kérdés
Júliusban lesz 2 éves a lányom. Kb. 19-20 hónapos koráig még napközben cicin altattam el nagyágyunkon fekve, de mivel jön a kistesó ezt abba kellett hagyni, mert már igen kellemetlen volt... Harapott, nem is jött elég, meg már csak ráncigálta, csócsálta...stb. Szerencsére ezt ő is belátta, már egyre inkább nem is igényelte... Aztán szépen elkezdtem következetesen a kiságyába letenni... Nálunk az esti altatás cici nélkül hamarabb bevált, apja jóvoltából, aki mesét olvas neki, kiságya mellett fekve, majd simogatva elaltatja.. Ez működik már akkor is, ha 1-1x én altatom el... De napközben eddig max. 3-4x aludt el nekem, akkor is fél-1 sőt volt, hogy 1,5 óra alatt... Amúgy, ha sikerül valakinek elaltatnia, akkor 1-1,5 órát is alszik, tehát igen is szüksége van erre az alvásra. De nekem, ahogy ma is, nem megy már több, mint 1 órája... Össze vissza forgolódik, dumál, énekel, szórakozik... egy darabig még fekve, aztán felül, vigyorog, idétlenkedik, visszaparancsolom, hogy feküdjön le, de pár pillanat múlva megint elkezd tornázni.... Végül aztán kijövök, van, hogy akkor elkezd hisztizve sírni, vagy pedig, ahogy most is, vígan elvan magában, nem is szól utánam... Mindent ugyanúgy csinálok, mint amit az apja, meg a nagymamája, de velem szórakozik.. Énekelek altatót, halkan duruzsolok, simogatom, próbálom lenyugtatni.... pedig nagyon szereti, ha én simogatom... de elaludni nem hajlandó... Próbáltam azt is, hogy leteszem, megmondom neki, hogy most "Te alszol, anyuci meg kimegy", no ebből vagy megállás nélküli hiszti-huzavona volt, vagy csöndben volt,de amit lehetett levett magáról (hálózsák, zokni..stb) és szórakozott tovább magában... Szóval megbolondulok ettől, pedig minden altatásnak pozitívan indulok neki, hogy na majd ma sikerül... és nem... ÁÁÁÁÁááááá! Tud valaki valami hasznos taácsot adni, ami esetleg több gyereknél is bevált??? Valami jó "matra"???? Jaaa, amúgy simán bírja estig, csak h pl. valahova elmegyünk, késő délután, 5-6 körül már elég hisztissé válik, bár csak az autóban. Ha van program, van ami lefoglalja, akkor tovább pörög estig...

#altatás #napközbeni altatás
2013. jún. 3. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Jo Frostnak van erre egy jó módszere, lényegében sírni hagyás de úgy, hogy bent ülsz a szobában és akármi van visszateszed az ágyába és nem szólsz hozzá. 2-3 nap mire megszokja. De ez inkább esti altatásra van, bár ha este megszokja gondolom napközben is meg lehet tanítani. Nem tudom, hogy ha rosszalkodik akkor büntibe szoktad-e küldeni, de ha igen akkor ne küldd a szobájába, hanem nevezz ki egy baromi unalmas sarkot. Ugyanígy ne engedd az ágyában játszani mert ott aludni kell. Játszon a földön vagy a nappaliban de ne az ágyában. És ne is próbáld utánozni a párod mert soha nem fogod olyan "jól" csinálni mint ő. Te a gyerek anyuja vagy, nem az apja, teljesen két külön világ a kicsi szívében. Alakítsd ki a saját stratégiád! ;)
2013. jún. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem feküdj le te is, s a nagy ágyon feküdjetek le együtt. Bujjon hozzád,miközben mesét olvasol neki. Lányom 4 Anna peti után bekómál, bemászik az ágyába én is elfordulok(mintha aludnék) és pár perc és alszik. [link] Ilyen ágya van:) Szerintem pocakosan neked is jól esik a du-i kis szieszta.. Azért azt is vedd figyelembe hogy most nagyon bolond idő van.. A lányom 9ig szokott aludni,most hétvégén 11ig aludt.. Most éjszaka a 2hós kisfiunk meg 4szer kelt fel,pedig 2szer szokott csak. A lányunk egyébként most volt 3..
2013. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,


a fektetésnél nem csak az a lényeg, hogy a baba milyen állapotban van, és ő el tud-e aludni, hanem az is, hogy te milyen állapotban vagy, hagyod-e elaludni.

Ha félsz attól, hogy nem fog aludni, vagy hogy neked nem megy, a baba megérzi.

Nem csak ez lehet az oka, persze, ez csak egy tipp.


Próbáld meg azt, hogy leteszed, majd kimégy. Ordítani fog. Aztán 10 perc múlva bemész, beszélsz hozzá, simogatod kicsit. Aztán újra.

Ezt megcsinálod vagy 100-szor első pár nap, és megtanul vele egyedül is elaludni.

Ezzel nem lesz semmi baja, hiszen nem hagyod magára, bemész hozzá, csak önállósítod is, amolyan középút. Nem jó, ha álomba sírja magát, mert ezzel azt tanítod neki, hogy nem számíthat rád. De ha bemégy, tudatosítod vele, hogy ott vagy, csak aludni kell.

Ő is frusztrált, ha nem tud aludni, ezért is van néha a hiszti.

Kitartást!

2013. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Huha... az én lányom a fulladásifg képes volt orditani.Lila fejjel képes volt ordítani..
2013. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ez az, az én lányom is eszméletlenül be tudja magát hergelni, elakad a lélegzete, volt már hogy hányt is nem egyszer... Emiatt nem is merem túl sokáig sírni hagyni... Közben tudom, hogy ez sem jó, mert ezzel tud manipulálni...


Persze, hogy az én lelkiállapotom se mindig kiegyensúlyozott, főleg, ha napok óta ez megy és kissé kudarcélmény-halomnak érzem már... Nyílván senkinek nem könnyű, próbálok türelmesen hozzáállni, de sokszor nem sikerül...

2013. jún. 9. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!