Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek többen vannak...

Szerintetek többen vannak azok a babák (6 hónapostól kb. két éves korig), akik átalusszák az éjszakát, mint akik nem? Ez alkati dolog?

Figyelt kérdés
Én csak olyat ismerek, akik egy évesen is többször ébrednek, vagy az anyukájukkal alszanak. Az én fiam 16 hós és még mindig ébred, alig volt átaludt éjszakánk. Viszont mindenhol azt olvasom anyukáktól, hogy az ő gyerekük pár hetes-hónapos koruk óta átalussza. Mikortól reménykedhetek nyugodt éjszakában?

2013. aug. 17. 10:55
 1/9 gabszem ***** válasza:
szerintem az a ritkább ha átaludja az éjszakákat. az én kislányom 6 hetes korától átaludta az éjszakákat , aztán kb. 8-10 hós korától fél éjszakákat fent van, most 18 hós és van hogy éjszaka órákat fent van, nem tudok mit csinálni, már mindent kitaláltam, ez van.
2013. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hehe... Én azt hittem, hogy nincs olyan gyerek, aki nem alussza át az éjszakát 18 hósan. Nekem az első gyerekem 8 hetes volt, amikor először és onnantól kezdve mindig átaludta az éjszakát. A másodikkal kb 6 hós koráig szinte egész éjjel őrjáratban voltunk. Nem aludt. Azt hittem már meghalok. Aztéán kb 10 hós volt, amikor már csak kétszer-háromszor kelt fel. De akkor is volt, hogy egy kelés után órákig altattam vissza. Valami történt, mert most 17 hósan átaludta az éjszakákat, most jön a foga és megint kel , de már csak egyszer max kétszer, az igaz, hogy akkor hosszabban kell visszaaltatni. Szóval most már van elképzelésem, hogy másnak is lehet ilyen gondjai. Én már nem is reménykedem, hogy normálisan fog aludni, mert ha ilyen felkelős, akkor szerintem mindig fel fog kelni egyszer-kétszer. Abban reménykedem, hogy előbb utóbb megtanul csendben az ágyában maradni, de ezt nem nézem ki belőle, mert nagyon mozgékony még mindig, pedig már lenyugodhatna... Kitartás Neked is. Szerintem olyan 2, 5 éves kora körül már talán megmaradnak egyedül is az ágyban, ha felkelnek valamire. Nagyobbik lányom is ilyen korú volt, amikor ha felriadt akkor nem nagyon kellett altatni csak bemenni, és az ágyában nyugiban ott maradt. Magam mellé egyiket sem vettem soha, inkább odafeküdtem, mert akkor megszokja és át fog járkálni mindig.
2013. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem többen vannak, akik nem alusszák át, mint akik igen. A Lányom 2,5 éves koráig minden egyes éjszaka felkelt, volt olyan hogy 10x, volt olyan, hogy csak 1x. Aztán elkezdte átaludni az éjszakákat (ez 3 hónapja történt:o))). Most is van még, hogy 1x-1x felkel, de már nem vészes. A Fiam 10 hónapos, még 1x vagy 2x kel.
2013. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha felmérést készítesz, akkor én is csatlakozom a nem alvók táborához. Kisfiam 21 hónapos, és még nem aludt át egyetlen éjszakát sem.
2013. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a nem alvók táborát erősítem.Kisfiam 4nap múlva 21 hós,de egy kezemen meg tudom számolni,hányszor aludta át az éjszakát...És ráadásul 18 hós kora óta,csak közöttünk alszik,pedig addig sosem vettük magunkhoz,ezért nem is értem...
2013. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk érdekesen megoszlik:)a nagyobb lányom már 4hetesen superül végig aludta az éjszakát....a kicsi 7hónapos és simán 2-3 szopizik éjjel:)
2013. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, az első sokáig nem aludta át az éjszakákat, hasfájós volt, rengeteget sírt. A középső nagyon jó alvó baba volt (most is az, 2,5 éves), 2 hónapos korától átaludta az éjszakákat, el sem hittem. 10 hónapos koráig, amikor is elkezdett ébredni, nyugtalan lett, sokszor kért vizet, kb 2 éves koráig az apukája kelt hozzá. Mostanában megint nyugi van, nyáron vizet kér néha, vagy rosszat álmodik és felsír, de alszik.

A kicsi még csak 2 hetes, róla még nem tudok nyilatkozni, 3-4 óránként kér cicit, egyébként pedig alszik. Ahogy telik az idő, úgy váltakoznak az alvó és ébredő periódusok, legalábbis én így vettem észre.

2013. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Most 14 hónapos, nagyon ritka esett, hogy felkel éjjel, azt is a fogzás okozza. Állítólag az idegrendszerüknek kell megérni rá, hogy ne kelljenek fel éjszaka.
2013. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem a kezdetektől át aludta az éjszakát de most kezd éjszakánként fel kelni 1szer 4hónapos lesz 19-én nem tudom mi történt hogy kell fel éjszaka.
2013. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!