Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött és testvér altatása...

Újszülött és testvér altatása egy szobában?

Figyelt kérdés

A lányom 2,5 éves lesz, amikor megszületik a testvére. Zavarni fogja, ha a baba egy szobába kerül vele éjszaka? Ugye nem fog felébredni a tesó sírására?

Esetleg jobb lenne a nappaliban altatni a picit? De azt hiszem, neki jobb lenne a közös szoba. Segítsetek! Köszönöm előre is!


2013. aug. 19. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem zavarja a nagyobbat. Legfeljebb akkor, ha eddig síri csendben aludt. Nálunk mind a három egy szobában aludt, és a nagyobbak, ha néha fel is ébredtek, azonnal vissza is aludtak.
2013. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem nálatok alszik majd a pici? Én nem tenném a 2,5 évesem mellé. Miért ne ébredne fel a baba sírására? Te is felébredsz, nem?
2013. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tenném azonnal a tesó szobájába. Elég trauma lesz neki, ha hazaviszitek a picit, s észleli, hogy sürgölődtök körülötte, hisz sötétben nem fogod szopiztatni, tisztába tenni a babát. Így is átmehet majd ő is pici babába, hogy követelje a figyelmeteket. Most nem tudod néhány hétre a ti szobátokba tenni, aztán a kislányoddal közösen tervezitek meg, hol legyen az ágya a tesónak. A miénk 2 éves volt, vettünk neki heverőt, belebetegedett, mikor látta, hogy abba tettük a hugicáját, mert nem volt már idő felkészíteni a változásra, bár beszéltünk róla.
2013. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy az eddigi rácsos ágyába tettük a kistesót:) Bocs.!
2013. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet előre megmondani, ez csak akkor fog kiderülni, ha már ott lesz a kisbaba. Van akinek zavarta, van akinek nem, van akinek meg néhány alkalom után hozzászokott és már nem ébredt.

Ha egy szobába szeretnéd tenni őket, akkor szerintem próbáld kezdettől oda tenni, aztán ha zavarja, még mindig kiviheted a nappaliba.

2013. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Ja, én személy szerint inkább külön tenném ha van rá lehetőség (5. voltam).
2013. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A lányomat próbáltuk velünk egy szobában altatni, de nekünk nem vált be, mindenki rosszabbul aludt. Illetve nem tudom, a nagyobbnak az nem rosszabb-e, ha a kicsi velünk lehet, ő meg nem.

De persze még semmi nincs eldöntve, ezért is kérdezem a tapasztalatokat. Írjatok, nektek mi vált be, én nyitott vagyok mást is próbálni, mint a közös szoba. És persze megy a zöld kéz!

2013. aug. 19. 16:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy két és fél éves már értelmes nagylány. Megérti, hogy veletek lesz most kis időre a pici, mert sírni fog, szopiztatni kell, anyának is jobb, ha figyelheti, jól alszik-e, nem nyöszörög-e éjszaka. De aztán szeretne ő is a gyerekszobába jönni a nővérkéhez, hol legyen az ágya, együtt rendezhetitek át a szobát. De biztos beszélgettek már most is, tehát nem éri váratlanul, hogy egyszercsak osztozni kell a birodalmán.

Én biztos, hogy apucit költöztetném a nappaliba, ha esetleg zohorálna, hogy nem tudja magát kipihenni. A te álmod vagy 3-4 hónapig úgysem lesz mély és zavartalan:)

2013. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!nálunk 2év lett a korkülönbség,velem került egy szobába a pici,a nagy maradt a sajátjában.A testvérféltékenység nem a tesó ellen irányult,hanem anyáért,rengetegszer áthív,pisilni kell,fújjuk ki az orrom,takarjuk be a lábam,szomjas vagyok sorolhatnám.A kicsi,ha végre elalszik,egy pisszenésre is felébred,pedig mindkét gyereknél susmorog a rádió mert hangos a ház.Egymást ébresztenék.Azontúl a Kicsi sem úgy alszik el hogy néma csendben álomba szenderül,éjjel mondjuk tényleg csak eszik alszik de gondolom időbe telne míg éjjel hallod h kelni kell,átmenni,lehet h azalatt a nagy ébredne.Én akkor teszem őket össze ha majd együtt hallgatják az esti mesét és remélhetőleg reggelig alszanak.De ez tényleg csak a gyakorlatban derül ki.reméljük kifogsz egy áldott jó babát;-)
2013. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk két év a korkülönbség, igaz, nem kerültek azonnal össze, csak pár hónap után, de a mai napig felébrednek egymásra. Most 3 éves a nagy és 16 hónapos a kicsi. Sőt, az a furcsa, hogy főleg a kicsi ébred a nagyra, akkor is, ha a nagy nem sír, csak hánykolódik vagy beszél álmában.

Tudom, ez a ritkább, de ilyen is van.

2013. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!