Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ne alhatna az újszülött...

Miért ne alhatna az újszülött a gyerekszobában?

Figyelt kérdés
A kérdés azon okból merült fel, hogy nemsokára új kistestvér érkezik a családba. Mivel a szülői hálószobánk igen pici (gyakorlatilag az ágyunk mellett annyi hely marad, hogy éppen ki lehet nyitni a szekrényajtót), így arra jutottunk a férjemmel, hogy a pici ágyát eleve a gyerekszobába tesszük. Mivel nem ő lesz az első gyermekünk, így gondoltuk rendelkezünk annyi rálátással, hogy megoldjuk az éjszakai etetést illetve az altatást. Erre anyósom azon nyomban rávágta, hogy "nem vagytok normálisak!", mert mivel, micsoda hülye ötlet az újszülöttet egy szobába tenni a testvéreivel. Nem mondom, hogy ez az ideális állapot, de azért, hogy nem normális, azt azért túlzásnak érzem.
2013. aug. 9. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a probléma nem áll fent, mert külön szobája van a két gyereknek, de egymás mellett.

A nagy gyerek ajtaja mindig csukva este, a picié pedig tárva nyitva egyenlőre.

AMikor felsír, akkor átmegyek, tisztába rakom és megetetem.

Az első két hétben kellt fel a nagyobbik, de most már ezt is megszokta, mint ahogy a hangosabb tv-t, a szomszédokat, a panelprogramot és állandó fúrás-faragást napközben.

Egyébként mind a kettő mellett ágyút lehetne dörrenteni, egyik se mozdulna meg.


Amikor pár hónapos volt a nagy, a lakásriasztó éjjel bekapcsolt és beriasztott. Ha 5 percig nem ment folyamatosan, akkor semeddig. A nagyobbik meg se rezdült, nem is érdekelte, hogy üvölt az egész ház a riasztótól..

2013. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Annyiból lehet hátrányos, hogyha sír a pici, felébreszti a nagyot is, és ha bemész hozzá, szoptatod, eteted, motoszkáltok, akkor esetleg kimegy az álom a szeméből.
2013. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekem mindegyik gyerekem a gyerekszobáéban volt. A nagy nem ébredt fel a kicsi sírására. Néhány hónap alatt le lehet szoktatni az éjszakai evésekről. De ha elkezdett sírni, vagy csak nyöszörögni, azonnal felébredtem rá. Az anyákba ez bele van kódolva.
2013. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Babeli Zurzavar ***** válasza:
62%
nalunk is ugyanaz a helyzet, mint Nalatok, a pici a gyerekszobaba megy az akkor 16 honapos tesoja melle. Anyosnak meg ilyemkpr szoktam mondani, hogy a problema orvoslasara x milliora van szuksegem, be lehet nyulni a zsebbe!
2013. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, más megoldás nincs. Akkor viszont nem értem az anyóst, ő is láthatja, hogy nincs hely. Ha mégis van annyi, én biztos nem tenném őket egybe az elején.
2013. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólást, tényleg kíváncsi vagyok gyakorló szülők véleményére, nyilván az ember szerezhet ötleteket mások véleményéből, tapasztalataiból. Kedves "babeli zurzavar", magam sem mondhatnám szebben, pontosan ez a helyzet nálunk is :D Max annyi a különbség, hogy a fiam már 3 éves lesz, mire a pici születik. Egyébként a férjem mondta anyukának, hogy tulajdonképpen nem opcionális a dolog, mire csak annyit válaszolt, hogy "talán akkor meg kéne gondolni, hogy vállaljátok e a gyereket". De édes, nem? Mondanom sem kell, nem rajong különösebben a fia választottjáért, de hát ez az ő baja.
2013. aug. 9. 20:15
 7/13 anonim válasza:
A barátnőméknél is haonló helyzet állt fent, így végül a pici bekerült az akkor 3 éves nagytesó szobájába. Eleinte picit zavarta, aztán megszokta. Az anyóssal nem kell foglalkozni, néha azt sem tudják mit beszélnek..mondd meg neki, hogy vegyen nektek egy nagyobb lakást, ha vmi nem tetszik neki, különben csendben lehet maradni :D
2013. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
lehet, hogy itt jart anyosom, es lepontozott?:-):-):-)
2013. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bennunk meg sem furdult hogy a kisteso ne haromeves nagytesoja melle keruljon a gyerekszobaba, sajat agyaba. Igaz be tudok fekudni a gyerekszobaba, eleinte veluk aludtam. Miutan a kicsi magatol beallt a haromoras evesre, kijottem es igy mindenki (en is) jòl pihent.
2013. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak most fog átkerülni (3 hónapos). Én kényelmi szempontok miatt tettem a hálóba. Borzasztó nyugtalanul alszik és így nem kell 20 percenként átmennem a másik szobába. Nekünk is kicsi a szoba, épp csak egy bölcső fért be és már kicsi neki. Egyébként még egy kicsit magam mellett tartanám.
2013. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!