Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hallottatok már olyat,...

Ti hallottatok már olyat, hogy a nagyobb gyereket a nagyszülőkhöz költöztetik amíg az újszülött testvér nem lesz 2-3 hónapos?

Figyelt kérdés

Kiakadtam! Ma volt itt anyósom és egyszerűen közölte, hogy a most 1,5 éves lányunkat majd kiköltöztetjük hozzájuk falura, amikor érkezik a kistestvér.

Hónapra pontosan 2 év lesz a gyerekek között. A "nagylányunk" eleven, örökmozgó, a kicsi fiú lesz mjad májusban. A Párom 3 műszakban dolgozik, de úgy gondolom, el tudok látni 2 gyermeket is.

Mi városban lakunk, az apai nagyszülők falun (25 km tőlünk), és ma szembesültem a nagymama elképzelésével! Azt hittem viccel, de mondta hogy nem. Mert hogy a "nagylány" majd megveri és megüti a kistestvért.

Bár anyósomnak elmondtam hogy NEM, de beszélek ma a Párommal hogy ő is határozottan állítsa le az anyukáját.

Soha nem szakítanám el a gyermekeimet egymástól.


2012. jan. 10. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a nagymamát még most szereld le, ha jót akarsz magadnak... nyugodtan üvöltsd le a fejét, más nála nem fog működni. (aki ennyire ostoba...)
2012. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tudom,nehéz, de ne húzd fel magad.

Nálunk 19 hónap korkülönbség van a két gyerek között,a kicsi most 6 hetes.

Ha őszinte akarok lenni, bizony az én szüleim is kacérkodtak a gondolattal, hogy a "nagyfiam" esetleg hosszabb ideig lesz náluk,amíg mi a kicsivel összeszokunk, de többször érthetően elmondtam, csak úgy, hogy az első napokban négyen leszünk otthon. Ebből megértették, hogy a fiam is otthon lesz:)

Előtte úgyis 2 hétig náluk volt,mert túlhordtam a babát.

Valahol tényleg segíteni akarnak ám, de pl az én szüleimnek nagyon nehéz visszafogniuk magukat, annyira szeretik az unokájukat, hogy jószerivel rajtam is "keresztülgázolnának", csak hogy vele lehessenek.

2012. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam... :S Én sem adnám oda, az tuti! Lehet, hogy ez is csak valami ősrégi szokás, ami falun még mindig divat, mint pl. régen ugye a pólyába szorították a gyereket, hogy ne görbüljön a lába, és társai. :) Már miért verné a lányod a kicsit??? Nem is értem... Persze féltékenykedés lehet, de azért vagy az anyukája, hogy megoldd. Miért nem ajánlotta fel, hogy segít az első hónapokban (bár lehet, hogy azzal sem járnál túl jól..:)). Szóval én is kiakadtam volna a helyedben és nem mennék bele soha ilyenbe.
2012. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Kollégámnak most született gyerek,a 3 éves "nagylány" addig a nagyinál volt mig a korházban volt az anya a picivel,de aznap került is haza amikor kiengedték őket a korházból (az apa dolgozott napközben,hisz látogatni ugyse lehet csak délután,igy akkortól voltak négyesben otthon amikor hazaengedték a korházból)


2-3 hónap? És ne utálja meg a kistesót,mikor miatta szakitják el a szülőktől...hülyeség,nehogy hagyd

2012. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, hogy ott a helye a családban a "nagy" testvérnek! Egész életre sebet okozna, mert úgy érezné el akartátok távolítani őt egy fontosabb lény miatt!!

Nagy lesz a féltékenység, de türelemmel megoldjátok majd.

Ne hagyd őket kettesben, hiszen kicsi még a nagy is. Viszont nagyon jól oldja a féltékenység feszültségét: ha őt is bevonod az ellátásba (hozza a ruhát, vigye ki a pelenkát) meglátod, milyen gyorsan ügyesedik a segítésben!

(nálunk 4,5 éves volt a "nagy": amikor hazajöttünk, attól kezdve,otthon volt, kijelentette, nem megy óvódába..

-De hát miért? szeretsz ott? kérdeztük

-Igen, de KIDERÜLT itthon jobb!- (ő már meg tudta fogalmazni, amit a 2 éves még nem. Nem is ment, csak 5,5évesen - félnapra. És így volt jó)

2012. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Anno az én férjem is "le lett passzolva", amikor a húga született. Nagyon-nagyon jó testvérek voltak gyerekkorukba (most már nem, de ez nem ide tartozik).


A mi gyerekeink között 18 hónap van, anyósom tőlem is kérdezte, hogy akkor most hogyan lesz, anyuékhoz v. hozzájuk megy a nagy? Először én is bután néztem, aztán mondtam, hogy szó sem lehet róla. Ennyi nem több. Nem biztos, hogy rossz szándékkal mondta, amit mondott, az ő idejükben ez volt a természetes. Nem kell ezen kiakadni, volt/lesz még pár számunkra érdekes megnyilvánulásuk :)

2012. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, Semmiképpen se add oda nekik, nem jó dolog ha ilyenkor elválasztod a két testvért.

Ahogy írtad mindenképpen beszélj erről a pároddal, hogy tudjon róla, és mindenképpen állítsátok le az anyósodat mert ez így nem helyzet, és pedig minél hamarabb, sokkal jobban jártok.

Szerintem is túlzás amit csinál, én le is ordítanám a fejét hogy erről szó sem lehet!

2012. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Az enyém még ennél is jobbat eszelt ki.


Tavaly januárban született a fiam, alányom májusban volt 3 éves. Még a kicsi születése előtt elhatároztam, hogy beíratom oviba a nagyot szeptembertől, bár sok esély nem volt rá, hogy felveszik, mert nagy a túljelentkezés (Pest megye). Erre anyósom közölte, hogy mivel ő szeptembertől úgyis nyugdíjas lesz, majd leköltözteti magához a lányomat, mert ott biztos felveszik (vidéki kisfalu). A gond csak az hogy a nagyi 250 km-re lakik. Gőzöm sincs, hogy ezt hogy gondolta, de ahogy kimondta, már közöltem is vele, hogy felejtse el.


Egyébként nekem még annyi segítségem sem volt, hogy közelben lakjon valaki, anyumék is 200 km-ra vannak, mi költözünk fel otthonról, a férjem látástól vakulásig melózott, volt hogy hetekig csak akkor találkoztunk ha éjjel felkeltem szoptatni, de a kezdeti nehézségek után teljesen jól boldogultam a két gyerekkel.

A nagyinka pedig mond meg, hogy a nagylány nem fogja megütni a kicsit, (az az idő csak jó pár hónap múlva fog eljönni) hanem babusgatni fogja,a kislányok anyáskodnak. Nálunk is a nagyobbik a lány a kicsi a fiú. A lányom előszeretettel segédkezett az öccse ellátásában. Hozta a popsikréme, mikor a pici még folyton bealudt szopi közben keltegette, hogy ébresztő, tessék enni. Édes volt!

Persze nagyon-nagyon kell rájuk figyelni, az embernek már az leszívja az energiáját, hogy állandóan figyelni kell, de más is megoldotta, Te is meg fogod.

2012. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A sógornőmék 100 km-re laknak, 4 gyereke van. Mikor jöttek a gyerekek, sógornőm 1 hónapra hazaköltözött az anyjához, (szülés után 1 hónapot) a többi gyerek meg az apjával volt addig. A gyerekek még a mai napig féltékenyek egymásra.
2012. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyet, de én már semmin se csodálkozom. Mindenki a saját gyerekeivel rendezkedjen szerintem, anyós meg már kinőtt abból a korból. Jól tetted, hogy a sarkadra álltál. Ha nincs különösebb oka pl. agresszív, kezelhetetlen gyerek, vagy súlyos beteg a családban, akit ápolni kell, vagy nem is tudom, el se tudok képzelni olyan okot, hogy a nagyobbat elvigyék, mert jön a kicsi. Ez önmagában nem ok nálam.
2012. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!