Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ferber módszer. Megosztanátok...

O.Dia kérdése:

Ferber módszer. Megosztanátok tapasztalataitokat a módszert illetően?

Figyelt kérdés

Tudom vannak a módszernek ellenzői, akik ki sem próbálták, hogy ők ne írjanak! Azt is tudom lesznek Olyanok akik elítélnek majd, mert nem vagyok jobban önfeláldozó.

A Kisfiam 4.5 hónapos és hát nem kis gondunk van alvás téren. Napközben és éjszaka is! Én kb 3-4-5 órákat alszom egy nap, segítségem nem túl sok, a Férjem heti 50 órát dolgozik egy másik 10 pedig utazik, a családunk pedig távol él.



2013. szept. 9. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez melyik is pontosan, amikor hagyod, hadd ordítson, majd belealszik?


Ha igen, akkor lebeszélnélek róla. Az első bébimmel nagyon depressziós voltam, egyedül voltam vele. Nem ilyen-olyan módszert követve, hanem egyszerűen csak nem voltam többre képes, sokszor aludt el sírva szegény.

Ha tudnám, visszacsinálnám. Mert már 3 éves, és még mindig pokoljárás őt elaltatni. MINDENT kitalál, hogy ne kelljen aludnia.

Szóval ez egy nagy baromság, ami később simán megbosszulhatja magát.

2013. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

13 hónaposan próbáltam ki ezt a módszert végső elkeseredésemben.

Eredmény: olyan sírógörcsöt kapott, hogy utána alig bírtam megnyugtatni, pedig 1 percenként mentem hozzá. 3-4 napig próbálkoztam, majd feladtam.

Ami most bevált: Lágy zenét (Mozart, Bethoven...) hallgatunk fürdés után,öltözés és tejpép alatt, és erre alszik el úgy hogy a kiságyba letéve simizem a kezét én meg ott fekszem mellette a földön.

2013. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is próbálkoztam vele annak idején, akkor még nem is tudtam, hogy van neve, úgy csináltam, ahogy anyum (akivel egyébként nagyon jó a kapcsolatom) javasolta. Szóval ordítson, majd bealszik. Néha, ha már nem bírtam hallgatni, bementem megnyugtatni, de jöttem is ki.

Kb. hasonló eredményről tudok beszámolni, mint az első: 3 éves, és képtelen egyedül elaludni.

Biztos vannak, akiknek bejött, meg ha valaki elég kitartó, és hajlandó akár hónapokig is csinálni, akkor a gyerek előbb-utóbb valószínűleg betörik, de nem lehet véletlen, hogy ilyen sokunknak vannak negatív tapasztalatai róla.

2013. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
6 hòs a lànyunk nappal nem alszik csak ha èn is fekszem.Akkor is csak 20 percet.bùtorok mellett lépeget, iszonyat megterhelő mert max 4 òràt alszom.Ên is kiakartam pròbàlni(egyèbként 6 hò alatt nem szabad) de kegyetlen dolog. Nem tanitod meg semmi màsra csak hogy hiàba sìr.Èn nem tenném.
2013. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ó,hogy ennek neve is van.Nekem anyukám mondta/mondja mindig,hogy miért alszom vele/velük,semmi baja nem lesz,ha sír,vagy úgy alszik el stb.3 gyerekem van,a nagy már 21 éves,Őt is mindig babusgattam.A középső 5 éves,Őt sem hagytam sírni.A pici 11 hónapos,a mai napig velem alszik(este-reggel szopizik),és sokszor az 5 éves is velünk alszik.Anyukám nem ért ezzel egyet,ám ez engem nem érdekel.A gyerekeink boldogok,mi is azok vagyunk.Mivel a saját házunkban élünk már ezer éve,ergo nem a szülők kenyerét esszük,úgy gondolom senkinek semmi beleszólása hogyan is csináljuk....én nem javaslom a sírni hagyást.Ám ettől függetlenül mindenki azt tesz,amit a legjobbnak talál.
2013. szept. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! Igen lényegében sír (ha sír), de semmiképpen nem hagyod egyedül!!! Időről -időre oda kell menni hozzá és ezzel tudatod vele, hogy nem hagytad egyedül csak az altatái rendszer változik. Az igazság az az, hogy nem tudom melyik árt jobban egy pár ilyen sírós nap vagy hónapokon át tartó fusztració baba és anya részéről. Én azt érzem, hogy csak a mostani állapottal csak ártok neki. Hiszen akárhogy is próbálok nem idegessé válni sajnos a hosszú ideig tartó altatási procedúra (majd 5 perc utáni újra ébredés) illetve az éjszakai állapot nagyon kimerít.
2013. szept. 10. 10:11
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Az első gyermekemnél alkalmaztam ezt a "módszert" én barom. Nagyon nem tett jót a kapcsolatunknak!!!!!!!!!!! Ez kínzás, ma már büntetném. Most a másodiknál rájöttem, hogy ha az ilyen pici sír, annak oka van, azon segíteni kell! Mindig átnézem az alábbiakat:

-hőmérsékletnek megfelelően öltöztettem e?

-nem szúrja, csípi a ruha?

-éhes e?

-túl fáradt?

Elkövettem azt az őrült hibát, hogy minden nyekkenésnél cicire tettem, így úgy túlette magát, hogy csoda,hogy nem szakadt szét a gyomra. Mert a cicis babákat is túl lehet etetni! Ma már este 22kor cicizik 120 ml (6 hetes) és ennyi, nem kap többet, reggel 5ig. Az első nap meglepődött, nyekergett, de nem sírt. A második naptól pedig sírás mentesen alszik. Egy csomó baba túl van etetve, ezért hasfájós és üvölt. Ha üvölteni hagyod, még több levegőt nyel és attól is fáj a hasa. Próbáld csak ki! Hidd el, ok nélkül nem sír még, ennyi idősen nem hiszti! Ha pedig baj van, miért hagynád magára?! Kitartást és találd meg a sírás okát!

2013. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Túletetés kipipálva. Tudom, de mégiscsak cicin nyugszik meg. Éjszaka. Napközben nem kell neki a cici, vagyis keresi az alváshoz de akkor Sosem adok neki (alváshoz) mert olyankor Sosem alszik jól. Akkor Te mit tennél éjjel? Miben nyilvánul meg, hogy ez ártott a kapcsolatodnak az első gyerekeddel? Bocs a sok kérdésért!
2013. szept. 10. 12:29
 9/14 anonim ***** válasza:
inkább a suttogót ajánlanám-sokkal barátibb-és sikeresebb..
2013. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szinte sohasem bújik hozzám. Szeretjük egymást, igazából fel sem tűnik másnak.....nekem fokozottan most villan be a második babánál, hogy mennyire szerethetőbb anya vagyok. A kicsi sokkal hálásabb, már mosolyog. A nagy lányom ilyenkor még nem tette. Egyet nem szabad elfelejteni, hogy ez mindenképpen átmeneti időszak. Max 6 hónap. Persze, hogy kibírod. Minél feszültebb vagy, babó is az lesz. Sírd ki magad! Én, volt, hogy 5 percig sírtam a wc-be, majd mosolyogva, de hulla fáradtan kikóvályogtam hozzá. Igen, volt, hogy majdnem nekiestem a fáradságtól a szekrénynek....és éppen tegnap este is ez volt :) de már ritka! Mindig van ok, amiért sírnak és, ha megtalálod, csitul. Tegnap olyan szél volt...na azzal nem tudok mit kezdeni :)Segítségem nekem sem sok van. Szüleim nincsenek, anyósék nem itt laknak, férjemet éjféltől hagyom aludni, mert másnap dolgozik. Tudd, hogy nem vagy egyedül!
2013. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!