Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miben aludjon a pici? Polya/ha...

Miben aludjon a pici? Polya/halozsak/takaro?

Figyelt kérdés
Elsot varom, fogalmatlan vagyok, de nekem ugy tunik ez a harom egymas alternativaja... Vagy inkabb egymas utani tortenet? Eloszor polya, aztan halozsak, vegul agynemu? Melyik milyen eletkorban, tol-ig? Akkor ujszolottnek nem is kell az agyba valo takaroval keszulnom, ugye? Kinek mi a tapasztalata?
2013. szept. 11. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pólyát soha nem használtam, első perctől a mai napig (15 hónapos) hálózsákban alszik a fiam. Ez azért jó, mert nem tud kitakarózni, így nem kell állandóan azon aggódni, mikor fázik meg a gyerek.
2013. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pólyát megvettük, de egyszer sem tudtuk használni, hálózsákban vagy takaró alatt alszik a lányom, nekünk mindkettő bevált
2013. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém pólyában aludt kb. egy hónapig. Ő téli baba, és a kórházban is pólyában voltak a babák. Így könnyebb őket megfogni. Nekem is első baba, így aztán jó volt a pólya amíg belerázódtunk.:) A látogatók miatt is jobbnak tartom a pólyát, ebben könnyebb megfogni a babát, nem nyeklik.

Később hálózsákban aludt, amikor a pólyából már kitúrta magát. Nyáron meg a nagy melegben volt, hogy csak egy pelenka.

Délutáni alváshoz csak betakarom, éjszakára hálózsák+takaró.:)

2013. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

A pelenkát úgy értem, hogy textilpelenkával takartam csak be+body volt rajta.:)

2013. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én takarót nem használnék. Az egyik oka ennek az, hogy esetleg magára húzza, a másik meg az, hogy lerúgja, és akkor meg ugye minek.

Én vagy a hálózsákra szavazok, esetleg pólya+takaró kombó. Én úgy altattam, hogy hálózsák volt rajta, és betakartam egy vékonyabb pléddel. A pólya azért jó, mert az önkéntelen mozgásaival nem tudja magát felébreszteni a pici, viszont nem minden gyerek viseli el magát, és általában kb. fél éves korig használható, mert utána már zavarja a babát, ha nem tud mozogni. Szóval amíg icipici, addig vagy pólya+pléd (takaró), vagy hálózsák. De ha már nagyobb, akkor csak a hálózsák jöhet szóba, a gyerekek nagy része ugyanis kb 4 éves korában takarja be magát éjszakára.

2013. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a kezek! ;-)
2013. szept. 13. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:

öltöztesd fel melegen (body-rugi) és legyen több vastagságú takaród, meg hálózsákod is a kiságy környékén, és azzal takard be, amit megfelelőnek találsz. pl. fűtéssel van 22 fok, akkor vastagabb, ha szép idő van, 24-25 fok, akkor elég a vékonyabb... kánikulában (mint ami most nyáron volt, úgy hogy 26-31 fok volt, akár még a pelus is elég viselet, és egy textilpelussal betakargatni, amit le is rugdoshat, ha akar) :)

én pl. tudtam takaróval betakarni, mikor kicsi volt (nem dobálta le magáról. amikor már letúrta a takit' akkor jött a hálózsák. nekem nyár elei a babám, de hát mi volt most május-júniusban?! őszi idő) :)

2013. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!