Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves lányomat hogyan szoktas...

2 éves lányomat hogyan szoktassam az önálló alvásra? Először csak nappalra vagy egyből éjszakára is?

Figyelt kérdés

Úgy szoktunk elaludni, hogy befekszem (vagy fekszünk a tesóval) mellé az ágyba. Igenám, de a kicsi már nem alszik annyit, hogy bármikor képes legyen elaludni. Nappal többször volt már, hogy sírt és így nem aludt el a nagy. Este nincs gond az altatással, mert a kicsi korábban fekszik és 2ig nem kel fel.

Szóval próbáltam már, hogy ott állok mellette, de nem aludt el úgy. Jöttem már ki a szobából, de akkor meg folyton lemászott az ágyról. Tegnap lefeküdt a játszó szobában a földre, mondtuk neki, hogy akkor jóéjt és kijöttünk. Végig a földön feküdt, de 25 perc után sem tudott elaludni. Aztán együtt felmentünk és kb 5 perc alatt elaludt.

Hogyan kezdjek neki?


2013. aug. 10. 10:56
 1/3 anonim válasza:
Próbálkoztál plüssmacival? De valami nagy kéne, mert az olyan a gyerek számára, mintha ott lenne vele valaki. A plüss sokaknál beválik. De akár azt is csinálhatod, hogy egy nagy fényképet kiraksz magadról az ágy közelébe, és ha rád néz, akkor azt hiszi, hogy mellette vagy. Mesét is olvashatsz.
2013. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig van valami aktuális alvó állat amit visz magával az ágyba. De igazából nem bújik hozzá, csak ott van mellette. A kezemet szokta amúgy ide-oda pakolgatni (hasára, lábára, arcára). Gondolom ez neki a rituálé. A mesét még nem próbáltam, bár az a baj, hogy ahhoz kellek ugye én is, és szintén nem tudom hová tenni a kicsit, hogy ne zavarja.
2013. aug. 14. 14:57
 3/3 anonim válasza:
Mese alatt sok gyerek elalszik. Biztos ismered a pici piros pingponglabdát. Ez egy végtelen hosszú mese, csak arról szól, hogy mindegyik szülinapjára a gyerek egy pici piros pingponglabdát kap, és hogy mennyire örül neki, és nem is akar mást, és minden évben elveszti. Ugyanazt elmondod lassan, halkan negyvenszer, és elalszik.
2013. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!