Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7,5 hónapos a babám, és...

7,5 hónapos a babám, és napközben 2x30peercet alszik és nem többet. Éjszaka is sokszor felébred,4-5 is, cicin vissza alszik, vagy ha kézben ringatom. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nektek hogy működnek az okosok által tanácsolt altatások? Nekem egy sem jött be, még mindig csak ölben alszik el, sehogy máshogy, már kipróbáltam mindent. Sírni nem sír, csak felébred, és fent marad, ha nem ringatom vissza ölben. Illetve ilyen idősen szopizik még nektek éjjel a babátok?

2013. szept. 30. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi babánk is ilyen, nappal is, éjszaka is háromnegyed órát alszik, aztán felébred, és szopival visszaalszik, nem tudom hogy lehetne megnyújtani ezt az alvásidőt.
2013. szept. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Újszülött kora óta 1 éves kora környékéig aludt így, aztán átszokott a napi 1 alvásra és onnantól 1.5-2 órát alszik délután.

Az esti kelésekről (3 óránként kelt cicizni) 1 éves kora után én szoktattam le. Ő cicin aludt el, és nem érdekelt hogy ki mit gondol erről.

2013. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, ez a szoptatás velejárója, mert ilyen esetekben szoktak gyakori éjszakai ébredésre panaszkodni. De ha nem sír, miért nem próbálod hagyni, hogy visszaaludjon? Akkor vélhetőleg nem éhes vagy nincs semmi baja. Megtanulja, hogy egyedül elaludjon. Én csak akkor venném ki, hogy nyűglődik vagy sír, de akkor sem biztos, hogy enni akar.

Az én fiam éjszaka egyszer szokott ébredni, de nem eszik. Visszaadom neki a cumiját, megigazítom az ágyban, és alszik tovább.

Valamennyire a babától függ, hogy milyen típus, másrészt szerintem szoktatás kérdése. Mi mindig betettük az ágyába, és szépen elalszik. 7 hónapos, és már nem kéri az éjszakai evést, ő hagyta abba magától.

2013. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már napok óta gondolkodom hasonló kérdésen..enyém 7hónapos lesz,nappal alszik kétszer,de éjjel 3óránként ébred és csak szopi után alszik vissza.ja,hajnalban már 1.5-2 óra után ébred.Nem tudom,hogy meddig lesz eztígy,de néha nagyon jó lenne ha alhatnék4-5 órát riasztás nélkül.Ja,próbáltam cumit visszaadni,de már cumival a szájában is ébred,nyúl kifele,eszik aztán alszik.
2013. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányunknál nem volt kérdés hogy hogyan alszik el, szopi után rögtön elaludt. 1-2 hónaposan még be tudtam tenni az ágyába hogy nem ébredt fel, de utána már mozdításra felébredt, így nem zavartam meg. Ébresztettem volna fel, mikor jólesően elaludt?

Aki írta, hogy leszoktatta a cicin alvásról, hogy csinálta? (a sírni hagyás nálam nem jön be)

2013. okt. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ennyi idős! Ugyanez a kérdés foglalkoztat (a hozzátáplálás mellett). Nappal vagy 2x alszik, volt, h 2 órát, de előtte 40-50percet sírt. Próbáltam a suttogó féle felvesz-letesz módszert alkalmazni. De van olyan nap, h 3x alszik 30perceket, van hogy többet, van h kevesebbet. Ma nem kínoztam, így hintában altattam el, ott korábban is aludt, kb fél órákat. Éjjel mi is sokszor kelünk. Lehet a foga miatt. Van már fogatok? Be van dagadva az ínye? Mi sokat szenvedtünk amiatt, tegnap előtt jött ki a 6. Szeretnék már jót aludni! És jó lenne, ha nappal is beállna vmi rendszer féle. Kitartást! Próbáld meg a ringatást előbb elhagyni, mert később nagyon nehéz lesz a kicsi, és akkor még nehezebb leszoktatni a ringatásról!
2013. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!