Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy éves kislányom MINDEN!...

Egy éves kislányom MINDEN! éjjel óránként, kétóránként megébred. Ez normális?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok már merülve, gondoltam hátha tudtok hasznos ötleteket adni. Megpróbáltam már az ég világon mindent. Alig volt 3 hónapos amikor este 10től reggel 5ig fel sem kelt, azóta nem tudom mi történik. Próbáltam hogy adok neki tápszert éjjel, talán még rosszabb volt..Viszont a vizet meg úgy szívja, hogy ezért gondoltam éhes lehet, de nem, mert megébredt továbbra is.Minimum 3 deci vizet megiszik egy éjszaka alatt,ebből következik, hogy vagy kétszer kell pelenkázni. Napközben is iszik, mert ha nincs előtte, "szól" hogy szomjas... Oda is feküdtem mellé, csak "gurgott" a fejemen.

Beszéltem erről védőnőnek, gyerekorvosnak, aki írt egy sevenaletta nevezetű gyógyszert, mondanom sem kell, hogy semmit nem ér.

Van neki eddig 8 foga, de ez nem akar a fejembe férni, hogy minden éjjel ezért ébred hol óránként, hol félóránkét, jobb esetben 2 órát alszik egyben.

Este 9kor szokott elaludni, és olyan kb 11, fél 12 szokta bírni, utána megy a cirkusz.

Próbáltam már hogy délelőtt nem altatom el, hogy mentünk foglalkozásra, de ugyanúgy megy minden tovább, és érzem hogy fogy az energiám.

Tanácsolták többen, hogy próbáljam meg, hogy nem megyek át hozzá, és hogy nem itatom meg. Csak akkor sztem reggelig fog ordítani.(nagyszülőkkel élünk együtt, én lennék a világ legalávalóbb anyja , ha ezt megtenném)

Kérlek benneteket, hogy amennyiben találkoztatok már hasonló esettel a környezetetkben, vagy ti is ezzel küszködtetek, küszködtök, megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Nagyon szépen köszönöm!



#egy éves gyerek #óránkénti ébredés
2013. okt. 6. 13:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A miénk akkor csinálta ezt, amikor jönni készült egy foga kifelé és biztos feszült neki. Amikor megjelent a fog csíkja, abbamaradtak az ébredések.
2013. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Az én lányom másfél éves,de a mai napig van olyan,hogy este elalszik 9 óra körül,és éjfél fele felébred inni és nem akar aludni.Olyankor megfogom a kezét,és még nem alszik vissza simogatom.De mikor kissebb volt mi is voltunk ilyen helyzetben.A fog is kínozhassa,próbáld este lefekvés előtt az ínyét bekenni fogzási kenőccsel,hát ha jobb lesz.
2013. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Lányok, így 7 év után nyugtassatok meg, hogy egyszer elmúlik 😅

9 hónapos. Nappal az ölemben alszik. Ha leteszem addig ordít, hogy már nem vesz levegőt. (soha nem hagyom egyedül sírni) Éjszaka 4-5 alkalommal kel. Valaki rájött a megoldásra?

2020. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nagyon durva, hogy ez a kérdés 7 éve volt... az első válaszoló vagyok, és nekem még mindig nincs gyerekem, szóval érdemi tanácsot adni nem tudok :) ha valaki ,,régi motoros" ír, arra én is kíváncsi vagyok.


Kitartást a picihez!

2020. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13. Válaszoló: mi lett nálatok végül, ritkultak az éjszakai felkelések?

Kisfam 13 hónapos, eddig is rossz alvó volt, de egy hónapja pokol minden éjszaka, óránként felkel, iszonyat nehezen lehet visszaaltatni. Nem tudom normális-e ez, hogy ilyen keveset alszik. Én már totál kivagyok, hogy semmit nem alszok 🥴

2021. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne add fel 😊 egyszer jobb lesz. 14 hósan javult a helyzet. Már csak kb. 5x kelt rövid időre. Aztán 16 hósan abbahagytam a szoptatást (nagyon könnyen, biztos már megérett rá) és azóta minden éjszakát átalszik. Kitartás!
2021. márc. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy 10 hós korától együtt alszom vele. Előbb kellett volna. Ez is hatalmas könnyebbség volt.
2021. márc. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Köszi, remélem nálunk is hamarosan kevesebb kelés lesz! 😊
2021. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Sziasztok! Hátha valaki még olvassa és reményt ad...Most egy éves, nappal is csak ölben alszik, cicin, ahogy leteszem visítva sír fel, de éjjel 1-2 óránként visít, kínlódik. Van, hogy kis vízzel cumisüvegből visszaaltatható, de többségében csak cicin. Ilyenkor nem szopizik mennyiséget, hanem pár korty után el is alszik. Nappal sem nyugodt, éles hangon panaszkodik, kisebbként racsni szerű zúgás volt az alapzaja. Gyermekneurológus látta, alsó teste hypoton, megkésett mozgásfejlődése, kap fejlesztést. Érdekelne, másoknál hogyan alakult idővel ez az alvászavar, előjele volt e annak, hogy valami komolyabb baj van a kicsivel?
2022. okt. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!