Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSETEK! SOS! Miért csak...

SEGÍTSETEK! SOS! Miért csak éjszaka akar enni 6 hós babám, nappal meg szinte semmit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos lesz egy hét múlva!Másfél hónapos kora óta tápszeres,sajnos muszáj volt!Semmi gond nem volt az evéssel egészen 4 hónapos koráig!Onnantól kezdve volt több olyan hét,amikor keveset evett,aztán megint visszaállt és így tovább!!Az éjszakákkal sem volt gond,többnyire szépen aludt,egyszer kelt enni 4-5 közt!Most viszont minden borult!2 hete nem alszik éjjel rendesen,3 óránként enni kér,az utolsó evés 5-6 közt történik,reggel hiába kínálom neki a reggelit,nem kéri a tápszert,most már a pépet sem,SEMMIT,gondolom,mert jol lakik éjjel!Még az ebéddel is gondok vannak,aztán talán az uzsonna az (kb 4-kor),amikor már látom rajta hogy na talán most éhes és eszik is szívesen!Kedden kibújt az első kis foga,még nincs kinnt rendesen,de már látszik,gondoltam erre is,hogy ezért nem eszik,de akkor éjszaka hogyhogy???Olyan mintha teljesen megfordította volna evés szempontjából az éjszakát a nappallal!Segítsetek légyszi,mert nagyon kivagyok ettől,hogy nem eszik semmit nappal,plussz hulla fáradt vagyok már az éjszakai sorozatos kelésektől!!!A tápszerrel nappal meg sem kínálhatom,mert ordít a cumisüveg látványátol és közben tolja kifelé a nyelvével!Kanalazással nincs gondunk,nem azért nem eszik...VALAKI HELP!!!!!!!!!
2013. jan. 18. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom hirtelen kinyílt neki a világ, "sok dolga van", az evés "unalmas", azt lehet éjjel is pótolni.
2013. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyik barátnőm is hasonló gondokkal kűzdött: neki azt mindta a védőnő, hogy a kicsi így akarja magát leválasztani a cumisüvegről. álmában még elfogadja, mert akkor 'nincs teljesen magánál'. a kisfiad úgy érzi, hogy ő már nagy a cumisüveghez :)))) próbáld meg tanulópohárból, vagy rendes pohárból itatni.
2013. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lányom 3 hetes korátol aludt este 6-7től hajnal 3-4ig,7hetes korától reggel 6-8ig.3hónapos kora előtti héttől pedig nappal alig eszik,lefekvés előtt 200ml tej vagy tápszer,éjfél körül eszik megint 200ml-t és reggel 5-6körül megint 200ml-t.Napközben meg kb 300-450ml-t elosztva reggel 8tól este 6ig.Inkább nézelödik,mint eszik.
2013. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert eszik a Babád? NEM pánik keltésből és lehet, hogy köze sincs hozzá.

A Kisfiam 6 hónapos. Másfél hónapos koráig nagyon jó evő volt, 3 óránként 130 ml tápszer. Aztán csökkent, csökkent és eljutottunk oda, hogy ébren 4-5 óránként 30-40 ml. Éjjel kétszer-háromszor is evett félkómásan 130 ml-t. Közben folyamatosan vittem az orvoshoz, ahol azt mondták semmi gond, hisz fejlődik, de nem értették az én gondom, azt, hogy azért fejlődik, mert éjjel eszik 3-szor álmában. Nappal kizárt dolog volt etetni. Ha meglátta a cumisüveget ordított. Sajnos nagyon elhúzódott a dolog, mert 3 és fél hónapos korára derült ki, hogy tejfehérje érzékeny, és ezért a rossz étvágy, mert az emésztetlen tejfehérje ott marad a pociban, telítettnek érzi a pocakot és nem kíván enni. Éjjel viszont a hasfájástól ébredt, amit ez okozott, én meg azt hittem éhes, és szegényem a kis félkómás, tudatlan állapotában meg is ette. Aztán azért kelt újra, mert még jobban fájt a hasa, és megint megetettem és így ment reggelig. Emellett nálunk voltak más tünetek is, száraz bőr, később megjelent az ekcéma is, a kaki és a pukik nagyon bűzösek voltak.

Mielőtt még valaki felháborodna, nem azt mondom, hogy a te babádnak is ez a baja, mert egyáltalán nem biztos, csak ne zárd ki, mint lehetőség, nehogy nálatok is akkora gond legyen belőle, mint nálunk.

2013. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddig érkezett válaszokat!Utolsó válaszoló: Abszolút nem háborodtam fel,minden lehetséges okot ki kell és szeretnék zárni,mert ez igy elég rossz!Hogy derült ki nálatok a tejcukor érzékenység??
2013. jan. 18. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tejcukor, hanem tejfehérje. A mi gyerekorvosunkkal és védőnőnkkel semmit nem értem. Hiába mondtam a problémát mosolyogva néztek rám, hogy aggódó anyuka... Van egy ismerős gyerekorvosunk, hozzá vittem el az étvágytalanság miatt. Egyből mondta mi lehet a baj, pedig a többi tünet szóba sem került. Váltottunk tápszert, szinte azonnal elfogadta, csökkent a hasfájás napról napra.

Bár a rossz evés sajnos megmaradt, elég keveset eszik napközben, éjszaka már nem eszik, de még így is sokat ébred. Már próbálok úgy hozzáállni az evés gondhoz, hogy ha nem eszik, akkor megpróbálom fél óra múlva, ha akkor sem akkor megint várok, tehát próbálok nem stresszelni rajta, mert már tudom, hogy nincs baja, csak egyszerűen ilyen evő sajnos.

Remélem nálatok is hamarosan megoldódik ez és kiderül az oka!

2013. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!