Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kruppra hajlamos gyereknél...

Kruppra hajlamos gyereknél hova helyezzem el a hidegpárásítót a szobába?

Figyelt kérdés

Többször volt már kruppos rohama a fiamnak, legutobb tegnap előtt éjjel. Ma vettem hidegpárásítot, hova helyezzem el a szobába?

Azt tudni kell hogy a szoba egyik végén a gyerek alszik s "túloldalon" van a radiátor. S éjszaka mi nem fűtűnk, s így is olyan 23-24 fok van.



2013. okt. 16. 17:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és rakhatok bele sós hideg vizet?
2013. okt. 16. 17:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindegy hova teszed,bepárásítja az egész szobát egy 10 perc alatt, ha rohama van, ültesd elé és szívja befele, tehetsz sós vizet, de mégjobb, ha Salvus vizet teszel a párologtatóba. Rohamnál nyisd rá az ablakot is (persze jól betakarva, még sapkát is tehetsz rá, a lényeg a hideg levegő).
2013. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom mit kell tenni rohamnál, sajnos tegnap elött éjjel réjött, s nem használt a hideg levegő, pedig rögtön rányitottam az ablakot, s oda álltunk... :/ Ügyelet lett belőle.
2013. okt. 17. 12:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem messze az ágyától raktam, de én nem éreztem semmit a szobán, pedig velünk alszik. Normális ez?
2013. okt. 17. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk amint írtam is kb. 10 perc után már olyan párás a szoba, mintha köd lenne bent.

Van otthon rectodelt kúpotok? Nálunk ha már semmi nem használ, legvégső esetben azt szoktam adni a kislányomnak, és akkor nem kell ügyeletre menni.

2013. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet hogy rossz párologtatót vettünk :/


Van kúppunk, de nekünk a dokinénink szerinte ha rohama van akkor már nem használ a kúp.

:(

2013. okt. 17. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:

túl meleg van a szobában. 19 foknál semmiképp se legyen melegebb.

Nálunk éjjel nem megy a párásító, mert hangos, nappal ébredés után szellőztetés vagy 2 órán át, aztán a következő lefekvésig folyamatosan megy maxon. 75%-ra párásítja a levegőt, a gyerekorvos szerint valamit tenni kellene a feje fölé, hogy 100%-os párás levegőt szívjon be, erre még nem találtunk megoldást. De ilyen hőmérséklet és páratartalom mellett már napok óta nem volt rohama.

2013. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: természetesen tehetsz bele sós vizet, én vettem patikában kikevert só oldatot és salvus vizet is (utóbbiból kb 1 dl-t tettem a 3 L-es tartályba, a többi víz).
2013. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!