Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisfiam 15 hónapos, néhány...

Kisfiam 15 hónapos, néhány hete este 11 körül alszik el hamarabb nem. Fél éves kora óta sokat forgolódik éjszaka és felsír (nehezen bújnak a fogai) Reggel 9-10 ig is alszik mikor milyen az éjszaka és ebéd után alszik 2-2/5 órát. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Párom szerint én rontottam el mert nem kéne hagynom aludni reggel sokáig! Tényleg én rontom el vagy ez is csak átmeneti időszak? Azelőtt fél 9- 9 körül tettük le aludni! Akinek van/volt hasonló kérem írjon!
2013. okt. 19. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ott lehet a gond, hogy későn kel reggel. Sőt, ő már inkább délelőtt kel és nem is reggel. Ehhez képest gondolom nem délben alszik el, hanem később és 2-2,5 óra az elég huzamos alvás.

Szerintem konkrétan azzal van a gond, hogy nem álmos és este 11-re álmosodik el.

Ha a délutáni alvás nem húzódna el és nem lenne ilyen hosszú, akkor nem 11-kor aludna el este, hanem előbb. És ha előbb alszik el este, akkor előbb is kelne reggel. És előbb aludna el délután is.

Valahol a délutáni alvással kéne variálni.

Annak kéne előbbre tolódni, hogy estére előbb elfáradjon. És akkor reggel sem fog olyan sokáig aludni.

2013. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is ennyi idos, nalunk is volt hasonlo szitu:) en ugy oldottam meg, hogy a delutani alvas es a vacsora koze olyan programot tettem, ami nem a megszokott, hanem valami ujdonsag es jo faraszto:) ( uj jatszoter felfedezese, jatszohaz, uszoda, ilyesmire gondolok, nem babakocsis nezelodesre), es utana kidolt szabalyosan emberi idoben. 2-3 nap extra programmal sikerult visszaalnunk a 20.30-as alvasra es a 07.30-as ebredesre. Remelem Te is sikerrel jarsz:) minden jot:)
2013. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 16 hónapos és szintén ez a gond.

Eddig az volt, hogy reggel 6-7 között kelt, déltől 3-fél 4 ig aludt és este 8-kor feküdt.

(Ebben az volt a rossz, hogy mivel fél 4 körül ébredt, még kicsit játszottunk, uzsonnáztunk, elkészültünk, tehát fél 5-5 előtt nem tudtunk semerre indulni. )


Na ez most változott, mert reggel 8 felé kel, és délben ugyanúgy és ugyanannyit alszik egy nyikk nélkül, de este képtelen elaludni. Van, hogy fél 10 ig ki be járkálunk, mert behív minket, nyöszög, stb.


Most azt tervezem, hogy már 11 után le fogom tenni délelőtt, hiszen délben szinte elájul, tehát talán simán elalszik már 11-kor is. (ez annyiból is jó, hogy jön a rossz idő és délelőtt majd itthon játszunk, vagy egy fél órára lemegyünk sétálni, de hamar elszáll a délelőtt és legalább felkel 2 felé, gyorsan eszünk és máris mehetünk bármerre. Játszóház, játszótér, rokonok, uszoda, játszócsoport, barátok, stb.

Így tutibb, hogy kidől majd este, bár még nem próbáltam. :)

Hogy biztosra menjek, így is majd 8 után fektetem picivel és akkor talán a reggeli ébredés sem lesz korábban, mint fél 8. :)

2013. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk 6 hónapos kora óta jól alszik reggel délelőtt! Amikor a fogzás megindult 6 hónapos korában akkor az éjszakák rosszabbak lettek nem kel fel csak felsír nagyon sokat mocorog és szerintem ezért alszik tovább! Nagy általánosságban fél9 9 kor kelt! A napokban a rossz éjszakák miatt előfordult hogy tovább is aludt (fél 10-10) Amúgy fél 1kor ebédel és 1- fél 2 között teszem le aludni! Átlagosan 2 órát alszik de előfordul hogy csak másfelet vagy 2és felet! De ha délután 3 kor ébred akkor sem alszik el este...
2013. okt. 19. 13:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha délután 3 ig ha 4 ig ha tovább alszik akkor is felpörög estére! A leginkább azóta van ez ahogy egyedül kezdett járni... Azelőtt letettem este fél 9- 9között és elaludt magától! De a délutáni lefárasztást mindenképp kipróbálom.
2013. okt. 19. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!