Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki sapkában altatja...

Van aki sapkában altatja éjszaka a néhány hetes babáját?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán ajánlott! A kicsik épp a fejükön adják le a legtöbb felesleges hőt, hisz az a testükhöz viszonyított legnagyobb tstrészük. Tehát ha túlmelegszik a pici, a sapka nem engedi eltávozni a hőt, emiatt túl is melegedhet... ami akár a bölcsőhalál oka is lehet. Éjjel sem szabad túl öltöztetni, túl melegben tartani még az újszülötteket sem... bőven elég éjjeltre egy body, rugi+ egy közepsen vastag hálózsák vagy takaró és max 20 fok..
2011. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én sem altattam sapkában a fiam, viszont max 20 fok? nyáron eleve több van, télen én meg szanaszéjjel fagynék 20 fokban...
2011. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szokás kérdése.. de nézz utána. Aludni bizony nem igazán egészséges 20 fok fölötti hőmérsékleten. Úgy is betekarózol, a kicsit is betakarod...
2011. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az éjszakai komfortot ne a fűtés teljesítményének növelésével, hanem a hálóruha és a takaró megfelelő választásával teremtsük meg. A túl meleg levegőjű hálószoba rontja az alvás minőségét: nehezebb az elalvás, az alvás felületesebb lesz, a mikroébredések és az éjszakai felriadások száma is megnövekszik. Csecsemők hőháztartása nehezebben fejlődik a túl meleg környezetben.

Az általános vélekedés szerint a nappali levegője ideálisan 21 °C hőmérsékletű. A hálószobában legkellemesebb a 18-19 °C, de kisgyermekeknél, kiváltképpen csecsemőknél ennél egy-két fokkal magasabb hőmérséklet kívánatos. Csecsemők fürdetése lehetőleg 23-24 °C-os helyiségben történjen."

"A szoba hőmérséklete ne emelkedjen 22-24 fok fölé,éjszaka még ennél is alacsonyabb lehet a nyugodt alvás érdekében."

2011. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell szanaszéjjel fagyni 20 fokban. Az az ideális egy babának. Normálisan fel kell öltöztetni éjjelre, és a jobb levegőben, jobban fog aludni mint a fülledt melegben. Sapkát nagyon nem ajánlott rá adni, főleg a bölcsőhalál megelőzése érdekében, ezért sem szabad túlfűteni a hálót.
2011. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem is hallottam!
2011. márc. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!