Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a gyerekem születése óta, rossz alvó? Van itt még anyuka akinek 2,5 éves gyereke még mindig 2-3 óránként ébred éjjel vagy időnkén már hajnal 3-kor kel?

Figyelt kérdés
Már nagyon fáradt vagyok, még 1 éjszakát sem aludt végig. :( Én ezt már kórosnak érzem. Nem az van, h 1x v 2x felébred, hanem 2-3 óránként, reggel már nagyon ébren alszik, ha megmozdulok, felébred rögtön.

2013. okt. 29. 05:32
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
Most már a nagyobbik fiam 16,5 éves de emlékszem még mindig hogy 3 éves koráig többször ébredt.Mai napig nem tudom hogy addig miért nem aludta át az éjszakát. Utána már nem volt gond.
2013. okt. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Szegénykém! Neki és neked sem jó! Én felkeresnék valakit, aki megmondja, hogy min kell változtatni. Nekem a nagylányom 5 hónaposan, a pici most 11 hetesen megaludt 7 órát. Anyatejes volt mindkettő. A pici akkor nyűglődik csak, ha melege van, fázik vagy szelek bántják....szerintem ez már nem természetes :(
2013. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az, ha nem aludná át az éjszakát, még nem lenne baj, de 2-3 óránként? Gyerekorvos, nulla, kértem egy beutalót a fejlődésneurológiára, jövő héten megyünk, addig is talán van valakinek tapasztalata. Egyébként, szopizik még.
2013. okt. 29. 11:16
 4/11 anonim ***** válasza:
aludj vele :)
2013. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, Velem alszik, akkor is.
2013. okt. 30. 07:19
 6/11 anonim ***** válasza:
átérezem a helyzetedet, az enyém igaz 1 éves de ő sem alussza át, apjával elkezdtük leszoktatni úgy, hogy ő van vele és ez pár nap sikert hozott, de most megint ébredt mert fogzik is, meg az apja elutazott, de legalább már kitolódott 4 órára....nagyon szeretném ha ő is aludna éjjel..
2013. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Mikor 1 éves volt nem éreztem ennyire reménytelennek a helyzet. Nektek sok sikert kívánok!
2013. nov. 4. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Enyem is ennyi idos, en most2 napja nemalszom,mert olyan eberen alszik ha melyebben lelegzem mar felkel.van hogy 2 orat is fent van,es beszel,magyaraz,iszik mint a teve,persze hajnalra full pisis.sosem aludta at az ejszakat,csak 1x mikor satoroztunk!akor meg a nyala is kifolyt,olyan melyen aludt. De egyutterzek,bar ugy latom te meg tolem is vacakabb helyzetben vagy.en betudom annak h o ilyen eberen alvo.pedig bolcsis is,de az sem farasztja le ugy h kidoljon.talan majd az ovi? Vagy kinovi,en nem keresem mar az okokat,beletorodtem,de iszonyu faradt vagyok en is.a dokirol majd szamolj be.addig is kitartast.
2013. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nővérem mindkét gyerekét 2 éves korig szoptatta, és azt mondta, neki is felébredtek a gyerekek éjjel a szopiért :) mondjuk ő úgy mondta, hogy 2x felkeltek még két évesen is. (10-től 6-ig aludtak a gyerekei, mindig panaszkodott, hogy kevés alvás-igényüek a gyerkőcök) :)

szépen kivezette a cicizést, azóta végigalusszák az éjjelt. (a nagy 10, a kicsi 6 éves már)

------------

nekem 6 hós a babám, éjjel 3x ébreszt (7-től 7-ig alszik, azaz óraátállítás óta 7-től 6-ig sajnos) de azt észre vettem, ha nem rakom vissza a kiságyba, hanem magam mellett tartom, és együtt alszunk, akkor gyakrabban ébred, a kis huncut :)

lehet, hogy inkább nem kéne együtt aludnotok. apukájával nem alszik? nem próbáljátok ki, hogy mi lenne, ha 1-2 hétig apás alvása lenne? esetleg szép lassan külön?

2013. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amint megláttam a kérdést két dolog jutott eszembe:

1. Hogy tuti cicizik,

2. Hogy egyik barátnőm is kelt éjjel még 3évesen is a fiához 4-5x is.

Persze ő is cicis volt. Nem tudom, h leszokott e azóta róla, meg se merem már kérdezni. Mindenki mondta neki, hogy ne ciciztesse már ennyi idősen, mert csak cumizik rajta, de nem foglalkozott velünk. Ez pont olyan, mint mikor kiesik a gyerek szájából a cumi. Rá van kapva.

Nem lehet, hogy nálatok is ez van?

Én amúgy tuti nem aludnék vele se.

2013. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!