Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek hogy éjjel mostmár...

Mit tegyek hogy éjjel mostmár aludjon az 1 évesem?

Figyelt kérdés
Belefáradtam az éjjeli kelésekbe és szeretnék mostmár aludni. Nem szeretném sírni hagyni. Apja besegített de utazás miatt most megint én vagyok így kéri a cicit. Imádom a fiam de már nem bírom tovább a keléseket éjjel szeretnék aludni!! Neki is sikerült mert tudott egyben aludni 8 órát mikor az apja kelt hozzá. Most mit tegyek hogyan szoktassam le az éjjeli kelésekről? Mit tanácsoltok nektek mi vált be?

2013. nov. 3. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem majd csak akkor fogja átaludni az éjszakát, ha elválasztod.

Legalábbis az én két éves kisfiam is cicizik éjjel (azzal alszik vissza), és még mindig ébred minimum kétszer.

Több ismerősömtől is hallottam, hogy ahogy a gyereket elválasztották vagy magától abba hagyta a szopit, átaludta az éjszakát is.

2013. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos én is ezen esetben hallottam 100%-os sikert :-( pedig magával a szopival nincs gondom csak az éjjeli kelésekkel gyűlt meg a bajom már..
2013. nov. 3. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a probléma, tegnap találtam egy oldalt, de még nem próbáltuk:

[link]


Van egy könyv is, ezt is elolvastam, próbálgattam, de nem sikerült:

Elizabeth Pantley: Békés álom, könnyek nélkül a címe

2013. nov. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!szegény már ilyen korán fent voltál....képzeljétek ma átaludta!!este 20:30-06:20ig! egyszer fél 1 körül nyöszörögött e végül elfordult aludt tovább, nem ébredt fel! jaj bárcsak így maradna! szurkolok magunknak!
2013. nov. 4. 08:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Hú, de kis ügyes, ez igen :)! Akkor nálatok van még remény :). Mondjuk nálunk az apukájával sosem volt hajlandó elaludni, csak velem és a cicivel.

Én is minden nap ebben reménykedek, de elég reménytelennek látszik.

Bár egyszer már nekem is átaludta néhány hónapja, de többet azóta sem.

Én már valahol belenyugodtam, hogy amíg szopi van, addig ébredés is. Szerencsére annyira nem vág földhöz, mert 8-9-ig alszik reggel, szóval ki tudom pihenni magam.

Úgy vagyok vele, hogy majd abba hagyja a szopit, én nem szeretném elvenni tőle, úgyis olyan rövid ideig tartanak ezek a szép dolgok, aztán majd ha nagy lesz azt se fogja megengedni, hogy a kezét megfogjam :).

(első voltam)

2013. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szerintem nekem sem fog ez állandósulni, de 1-1 alkalom is már annyira jó!annyira kell az a pár óra alvás...szerintem végérvényesen majd nekünk is egyszer a szopi abbahagyása fogja meghozni...addig is élvezem ezeket a potyaéjjeleket amikor alszik :-)
2013. nov. 4. 15:46
 7/9 CsBZs ***** válasza:
Vedd ki konyvtarbol a Dr. Eduard Estivill Sylvia de Bejar Aludj jol gyerkemek cimu konyvet es tanulmanyozd. Rettento jo. Eddig a babam csak a mi agyunkba volt hajlando elaludni es votl tobb ejszaka h kb orankent jartam hozza. 2napja probalom es eddig mind ket ejszaka elaludt az o agyaba egyedul(persze hallgatoztam meg az ajtoba alltam de o nem latott) elso ejszaka meg mentem hozza szinte orankent, masodik ejszaka csak 3 szor mentem abbol az egyik az volt h almaba motyogott mert mirr odaertem mar aludt. Nagyon jo konyv. Nekem teljesen bevallt. Remelem neked is befog.
2013. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez nem az aminél be kell rakni a gyereket az ágyba és nem szabad odamenni? mert abba már beleolvastam..
2013. nov. 7. 14:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak itt ezen az oldalon hallottam erről a könyvről, de az bőven elég is volt, hogy a horror kategóriába soroljam.

Valami ilyesmi volt, hogy nem szabad a gyerekhez hozzá szólni, csak némán ülni mellette (miközben üvölt), és ha esetleg közben össze hányja magát, akkor egy szó nélkül kell kicserélni alatta a lepedőt...

Én ezt spéci totálisan felháborítónak találtam, bár nem tudom, hogy valóban ez van-e benne, vagy valaki csak sarkítva írta.

2013. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!