Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák akinek a gyereke...

Anyukák akinek a gyereke másfél év körül már nem aludt napközbe lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Hogy jutottatok el oda hogy nem aludt a gyerek napközbe? Kitolódott először az időpont napokig későn aludt el pl4-5óra vagy csak egyszerűen kimaradt egyik napról a másikra?

2013. dec. 1. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát az az igazság, hogy ennyi idősen még bőven kell napközben is aludni. Nagyon fontos a napközbeni alvás (még óvodás korban is!) és nem pótolja az éjszakai alvás. Nézz utána szakirodalomban, tényleg nagyon fontos, hogy ennyi idősen napközben is aludjon a kicsi.
2013. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ebben igazad van 1-es, de nem ez volt a kérdés!
2013. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jól értem, hogy azt szeretnéd elérni, hogy ne aludjon délután a 1,5 éves gyerkőcöd??? Mégis miért? Szüksége van rá, még ovis korban is, és azok akik estleg már tényleg nem alusznak korábban (bár én még nem hallottam ilyenről, hogy 1,5 évesen már nem aludt egyszer sem) azok biztos nyűgösebbek cserébe este felé.... Biztos, hogy ép eszű szülő nem tologatja az altatás időpontját ebben a korban, hogy ne aludjon napközben a picur...
2013. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
EGyes vagyok, lehet félreértettem, én az ebéd utáni alvásra gondoltam:)
2013. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én örülnék a legjobban ha aludna napközbe de nem hajlandó. Arra voltam kíváncsi hogy arra számítsak e hogy elfog tűnni a napközbeni alvás vagy másnál is van e olyan hogy hol ekkor hogy meg jóval később alszik. komolyan nem tudom hogy fogalmazzak itt meg egy kérdést hogy ne kössenek belém.
2013. dec. 1. 16:49
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet félre érthető voltam de ha nem vagy benne biztos hogy miért kérdeztem kérdezz ne olyannal gyere hogy "Biztos, hogy ép eszű szülő nem tologatja az altatás időpontját ebben a korban, hogy ne aludjon napközben a picur..."
2013. dec. 1. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom még csak 1 éves lesz 2 hét múlva, de már most van, hogy csak egyszer alszik nappal, akkor is csak 30-40-50 percet.

Kiskorától ilyen kevés volt az alvásigénye, erőszakkal nem lehet elaltatni egy gyereket sem.

Nála a délelőtti alvás maradt el.

Most 2-3 körül szokott elaludni délután.

De ma pl. aludt délelőtt 11-től, így azóta is fent van, már nem is fog aludni csak este 8-kor.

2013. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de szerintem igenis félre érthetően fogalmaztál, és lehet lepontozni, meg háborogni, kifejthetted volna ez egészet, hogy értse is az ember, hogy mire vagy kíváncsi...

Az én lányom is egyszer ennyit, egyszer annyit alszik, 30-50 perc, mikor hogy alakul, és kb 2 órás szóráson belül. De előfordul, hogy délután 4 után dől ki. Már nagyon régen így van, 20 hónapos jelenleg, szerintem ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy elfogja ezt is hagyni, mert enélkül nagyon fáradt és nyűgös lenne.

2013. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, csak örültem volna ha nem hurrogsz le hanem előbb megkérdezed hogy jól érted-e. Amúgy azért kérdeztem mert itt a környéken is több olyan gyerekről hallottam aki már nem alszik napközben, de nekem csak úgy mesélték ismerősök. Azt hittem ez másfelé is gyakran előfordul hogy már nem alszik a gyerek napközben.
2013. dec. 1. 17:42
 10/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy nem én pontoztalak le senkinek nem adtam se pozitívat se negatívat
2013. dec. 1. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!