Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamára is rá akarnak...

Más kismamára is rá akarnak mászni a rokonok szülés után? Anyósom akar jönni hozzánk szülés után egyből, pedig mi szeretnénk háromasban lenni a babával. Valószínű, hogy koraszülött lesz a kislányunk, ezért még inkább mondogatja.

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy kell majd a segítség, én elhiszem, de azért megpróbálnánk megbirkózni vele. Anyuék pedig azt szeretnék, hogy egyből utazzunk majd hozzájuk a Picivel.

Hogyan mondjam meg nekik, hogy majd mi eldöntjük, hogy hogyan szeretnénk?

Üdv, 34 hetes kismama


2010. jan. 30. 06:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Arra lennék kiváncsi hogy mikor egy rántottát nem tudsz majd megcsinálni és a gyerek bög reggeltöl estig de foggalmad sincs mi baja, akkor majd könyörögni fogsz anyósnak hogy csak egy percre jöjjön át?

Vagy a kaját az ajtóban elveszed töle aztán rácsapod az ajtót?

Azt megértem hogy anyádékhoz nem akarsz egy újszülöttel utazgatni.

De nem hinném hogy anyósod kiakarná tépnia kezedböl a babádat. Örülj neki hogy lesz melletted egy ember aki azért már felnevelt legalább egy embert.


Nagyon sok olyan anya van akinek semmi segítsége nincs. Pl mint nekem lesz. Közel távol egy rokon sem fog jönni, és még barát sincs a közelben. Azért örülnék ha anyós fözne, meg néha beugrana, és ha már tanácstalan vagyok mondjon valamit.


Örülj hogy van valaki a közelbe.

2010. jan. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Egyetértek az előttem szólóval.A szülés után az orvosok szerint legalább 2-3 hétig feküdni kellene az anyukának.Ha nem teszi,akkor később komoly nőgyógyászati gondjai lesznek.

Nem értem,hogy mostanában miért divat azt képzelni,hogy a születése után csak hármasban kell lenni a babával?Természetes,hogy aranyos egy kisbaba,és örülnek neki a szülők,de a gyerek nem szalad el,még sokáig együtt lehet és kell vele a szülőknek lenni.Az első napokban még az apa sem tud vele mit kezdeni.Idő kell,mire foglalkozni tud vele,akármennyire szereti és akármilyen jó apa.

Örülj,hogy az anyósod kímélni akar,legalább az első időkben.Azt én sem javaslom,hogy újszülöttel utazgassatok.Neki megkell szokni az otthonát.Ráértek utazni 2-3 hónap múlva.Annak pedig örülj,ha anyósod segíteni akar.Én örültem mindhárom szülésem után,hogy volt segítségem.

2010. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hogy megköveztek, de én a kérdezővel értek egyet!

Most 6 hónapos a kisfiam és hát a szülés után nálunk is az volt a gond, hogy az anyósom szó szerint azt hitte hogy "neki szültem a gyereket"!! Minden reggel mikor felkeltem, ő volt az első aki telefonált, hogy mi van?!

Már idegbajt kaptam tőle.

A háztartás ellátása pedig abban az időszakban mikor hazamész a babával várat magára. Úgy értem mi rendeltünk ebédet egy olcsó ételszállító cégtől (teletál) a takarítást meg a férjem egy porszívóval és felmosóronggyal elintézte, hiszen ő jobba ráért. Hát ennyi!!


Szerintem kell egy anyukának a babával kettesben töltött idő, amikor megismerik egymást, ráhangolódnak az otthoni életre.


Anyukám nem lakik tőlünk messze, de eszébe nem jutott, hogy lábatlankodjon. Megvárta míg én kérdezek tőle vagy kérem meg, hogy vigyázzon a babára egy keveset mikor már 5 hetes volt.


Én is féltem egy kicsit, hogy megfelelek -e majd mint anya, de akinek ilyen a hozzáállása mint a kedves kérdezőnek biztos nem lesz gond. Minden jön magától hidd el!!! Ja és persze ott a védőnő. Én őt hívtam, egyszer, amúgy meg úgyis jön látogatni és kérdezhetsz tőle nyugodtan.

Ha egyedül csinálod az egészet szerintem jobb, hiszen akkor legalább azt érzed tiéd a gyerek! és nem az anyósodé!


Aki elhagyja magát és siránkozik annak biztos kell egy állandó "ottlakó", de aki pozitívan áll hozzá és sok türelemmel ott nem hiszem hogy gond lenne!!


Kedves kérdező, írj nyugodtan privit, ha még esetleg kétségeid adódnának!


üdv, egy 6 hós kisfiú modern mamája :)

2010. jan. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igazatok van, tényleg örülök neki, és ha kell, akkor szólni is fogok neki. Csak annyira bele akar szólni mindenbe. Már most olyan tervei vannak, hogy égnek áll a hajam tőle. Amúgy nem volt egy mintaanya, a férjemet a nagymamája nevelte fel.Inkább örülnék, ha anyu jönne először. Úgy érzem, hogy vele könnyebb volna.

Köszi a hozzászólást, elfogadok minden tanácsot,első baba, nem tudjuk, hogy mi fog ránk várni

2010. jan. 30. 07:02
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Huh, hát én más véleményen vagyok. Amikor a babánk született, az én szüleim már nem éltek, anyósom egyenesen azt akarta, hogy egy hónapra költözzünk hozzájuk! Mert állítólag a lánya is ott lakott szülés után, a menyéhez pedig az anyukája költözött, ez szerintük így szokás.

Én nagyon nem akartam, ragaszkodtam ahhoz, hogy ez a mi feladatunk, mi lettünk igazi család, nekünk kell összeszoknunk. És mi az, hogy az anyának hetekig feküdnie kellene??? Nem is olyan régen - de kevésbé "fejlett" országokban a mai napig - a nők szülés után másnap már a földeken dolgoztak/dolgoznak. Persze ez nem követendő példa, de az igazság valahol a kettő között van.

Hazajöttünk a kórházból, első babám volt, mégis el tudtam egyedül látni, meg tudtam fürdetni, nem a fejére húztam a pelenkát, és egyszer sem ejtettem fejre. Amíg aludt - egy újszülött rengeteget alszik! - jutott időm a házimunkára és egy kis pihenésre is. Nem kellett ételszállítóktól rendelni, minden nap főztem, és ha a látogatók nem váratlanul toppantak be, hanem bejelentkeztek előtte, még egy sütit is összedobtam. Higyjétek el, nem vagyok szupernő, sem szuperanya, egyszerűen csak nem csináltam drámát a baba érkezéséből, rettenetesen örültem és örülök a mai napig, hogy végre igazi család lettünk és elfogadom az ezzel járó változásokat, feladatokat.

Kedves kérdező! Teljesen igazad van, ha nem akarod, hogy valaki álladóan körülugráljon, helyetted pelenkázza, fürdesse, dajkálja a babádat! De mindenképpen kedvesen, finoman közöld ezt, nehogy ebből sértődés legyen! Sok boldogságot!

2010. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, férjem már finoman elmondta neki, hogy ez most a mi feladatunk lesz. Látszólag megértette, de naponta többször is hív, és megemlíti, ha kell, akkor Ő akár egy hónapra is ki tud venni szabit, és ideköltözik.

Most úgy gondolom, hogy meg tudjuk oldani, ahogyan Ti is, remélem, hogy nem lesz gond,és még bent marad egy picikét Zsófink.

2010. jan. 30. 07:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát sok igazság van abban amit az előttem szólók leírtak. Mi már most megbeszéltük a szülőkkel, hogy köszönjük szépen, de nem kell nyüzsögni nálunk. Anyukám egy hétig, anyósom egy hétig főzhet ránk. A mosógép kimos, a vasalást ha megcsinálják azt elfogadjuk.Nem akarunk rosszat, de ebbe nekünk kell belerázódni, nekünk lesz meg a kis önálló életünk, ebbe ők is beleférnek, de úgy ha nem fontoskodnak álló nap. Nem rég hallottam egy ismerősömtől hogy hülyét kap, mert az anyósa állandóan ott van náluk és ahogy egy picit is nyöszörög a baba , az anyósa már kapja is ki az kiságyból. Szerintem ez nem jó.Természetesen jó ha van segítség, de akkor legyen ha mi szólunk hogy most kellene.
2010. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretném ha itt lennének. Akárki, anyósom meg pláne, mert az nem segítség, hogy csak idegesít, sőt. Nálunk a kistesó jön, de köszönöm, két gyerekkel is inkább megoldom egyedül, úgy nyugisabb lesz. És nem hiszem hogy egy rántottát nem tudna csinálni, és az újszülött sem bőg egész nap, inkább sokat alszik. Majd ha már pár hós lesz, na akkor kicsit nehezebb lesz, de akkor meg már ismered kicsit a porontyodat, ezért meg kicsit könnyebb mint az elején. Nem mondom hogy nem lehet kiborulni, még egytől is, és nagyon fáradt az ember, de ha rámásznak, az csak még sokkal rosszabb.
2010. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Mi is jó előre elmondtuk anyosnak hogy mikor megjövünk a korházbol anyukám eljön hozzánk az esti fürdetésre(egészségügyis)szeretném megnézni ő hogy csinálja és utánna 1hétig anyu meg anyós jöhet bármikor de nem kell tulzásba esni és van telefon ha van valami feltudom hivni őket!De szerencsére nem erőszakoskodnak!Meg egy hétig itthon lesz apa is és akkor szeretnénk hármasban lenni!De szerintem normális ember nem sértődik meg!36h km
2010. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyian masok vagyunk, nem kell a kerdezot leszidni csak azert, mert masnak aranyat er a bekoltozo rokon-segitseg mar az elso heten is.

Nalunk ugy alakult, hogy kulfoldon eltunk, amikor a fiam megszuletett. Mivel nem lehetett kiszamitani, hogy mikor szulok, igy elore nem vettunk repjegyeket, inkabb amellett dontottunk, hogy megszulok, az elso ket hetre a ferjem kiveszi a szabadsagat (tartogatta evkozben epp a baba miatt) es majd azutan utazgassanak a nagyik segiteni.

OK, nalunk a tavolsag is kozre jatszott, nem ugralhattak csak ugy oda, de egyaltalan nem volt igy rossz. Pedig mi a szules utan tiz oraval mar otthon voltunk, megis megoldottunk.

A ferjem bevasarolt, megfozott, kitakaritott. A mosogep kimosott, en kivasaltam. Nem lebenultam, hanem szultem. Ezen kivul annyi dolgom volt, hogy babazzak, a furdetest ketten csinaltunk, igy cipekednem sem kellett.

A ferjem gyakran ejszaka ugyanugy megebredt a sirasra, mint en, volt, hogy o rakta tisztaba, amig en a ciciket elokeszitettem, illetve magamhoz tertem, olyan is volt, hogy ha szoptatas utan nem aludt egybol vissza, akkor o babusgatta meg egy kicsit, engem pedig agyba dugott.

Oszinte leszek: nekem egyaltalan nem hianyzott egyik nagymama, sem senki mas segitsege, mindennel tobbet ert az, hogy a ferjem volt mellettunk es neki is ugyanugy meg kellett tanulnia, hogy mit is jelent a csecsemogondozas, ahogyan nekem.

Talan epp emiatt, de azota sem lusta akar kompletten ellatni a gyereket, ha arra kerul a sor, nem volt finnyas a kakit takaritani akkor sem, amikor mar a hozzataplalasos budos kakival rakta meg a fiam a pelenkajat. Egyedul is megfurdeti, el tudja altatni, ha kell.

Nekem is jo volt igy, mert az anyai osztoneimnek egybol be kellett indulniuk, ki kellett talalnom a megoldasokat az esetleges problemakra, hiszen nem allt mogottem senki, aki duruzsolta volna, hogy o anno hogy csinalta.

A ferjem szabija utan egy hetig meg kettesben voltam a babaval, azutan erkeztek a nagyik. Akkor mar teljes magabiztossaggal fogadtam oket, nem is szoltak bele semmibe, sot, akkor ok mar vendegkent voltak nalunk, mert egyedul is tudtam vezetni a haztartast.

Attol tartok, ha mindez forditva tortenik, tehat eloszor a nagyik jonnek hetekre segiteni, majd utana maradok egyedul a babaval, akkor a ferjem kimaradt volna a tanfolyamrol, hiszen hozzank sem fert volna, lett volna mas segitsegem, o meg csak hatul toporgott volna.


Most fog megszuletni a masodik babank, kicsi a korkulonbseg, a nagyobbik is csupan 14 honapos, szoval nem lesz egyszeru menet. Most mar Magyarorszagon elunk, viszonylag kozel vannak a nagyik. Kertunk segitseget: a korhazban toltott napokon a ferjem a nagyobbik babaval egyutt anyosomekhoz koltozik, mert kozelebb van a korhaz. Szules utan johetnek majd hozzank, de csak latogatni. Ha ismet meg tudjuk oldani azt, hogy a ferjem legyen velunk az elso 1-2 hetben, akkor inkabb ezt valasztanank, biztos, hogy nehez lesz, de hozza kell szokni.

2010. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!