Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar aludni délután?...

Miért nem akar aludni délután? 2 éves kislányunk 2 napja cirkuszol a délutáni alvásnál.

Figyelt kérdés

Nagyon fáradt, az ölünkben el is alszik, de mihelyst be akarjuk tenni a kiságyába, pattan fel és sír, visít, kiabál. Ha egyből a kiságyba szeretnénk letenni, hogy ott aludjon el (mint ahogy mindig is szoktuk), akkor le nem is tudjuk lefektetni, nyomja fel magát.Tegnap 2 órát cirkuszoltunk így. Melléfeküdtünk a földre, kivettük egy kicsit, majd vissza, stb. Aztán este 6kor a padlón aludt el. Ma ugyanez ment. Aztán elaltattam az ölemben, de mikor tettem volna be a kiságyba, azonnal felébredt és kezdődött a műsor.

Már tanácstalanok vagyunk. Nem értjük, hogy mi történt. Eddig olyan szépen elaludt, nem volt semmi gond se az ággyal, se semmivel. Van ötletetek?


2012. jan. 14. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet korral jár... Mikor betöltötte a lányom a 2 éves kort, rá kb 1 hónapra nem akart aludni délután. Aztán kivettünk rácsot az ágyából, ki-be járkálhatott, úgy sem lett jobb. Aztán fogtam magam 1 hónap után, és megmondtam, pihenő idő van, X óráig (mondjuk 2-ig vagy 3-ig, attól függően mikor megy be), bent kell lennie a szobájában. Lefekszik, iszik, majd vagy alszik, vagy játszik csöndben -általában 1 órát-. Erre pár nap alatt rászokott. Így míg bent van, tudok a kicsivel is érdemileg játszani. Van hogy alszik, van hogy hallom, ahogy játszik csöndben a szőnyegen vagy az ágyában.


Előtte nem volt gond, másfél-2 órákat aludt kb fél 1-től. De 2 éves kora után.... megborult minden magától.


Ne aludj bent vele, ne ringasd, ha alszik, ha nem, tartsd bent a szobájában/ágyában. Este pedig próbáld valahogy húzni, hogy ne aludjon el a padlón.


Kitartás.

2012. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínű azért, mert most kezdődik kislányotoknál a dackorszak. Szerintem legalábbis, viszont ennek azért van több velejárója is. Kisfiamnál 26 hónaposan kezdődött (kb.1 hónapja), a délutáni alvás nála is felborult rendesen. Sokkal nehezebben alszik el, nyűgösebb, hisztizik elalvás előtt. Van, hogy egyáltalán nem tudom elaltatni délután.
2012. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Forradalmi gondolat: Kérdezd meg tőle, hogy van-e valami baja! Beszélj vele. Segíts neki, hogy fejezze ki magát, ha nem tudja elmondani! Egy gyerek nem hülye, csak mert kicsi. Nyilvánvalóan valami ellen tiltakozik, egy kis kedves kitartással ki tudod belőle húzni, mi az. Csak semmi ideg, semmi pumpa! Ha látja rajtad, hogy felidegesít, azzal hatást ért el, ő a nyerő! Amúgy tapasztalatból beszélek, a sógornőm lánya ugyanezt játszotta, de egyszeri negyedóra játék-faggatás után kibökte nekem, hogy 'Anyu mindig olyanokat mond rólam...' Milyeneket, az nem derült ki, de utálta, ha Anyu nem kezelte őt személyként, és mások előtt őróla beszélt...feltehetőleg nem dícsérő hangnemben. Anyut 'csúnyán' lehordtam előtte, Anyu megígérte, hogy soha többet.... hiszti abbamaradt, délutáni szunya visszatért.
2012. febr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a dackorszak kezdete. Az alvásnál is megmutatkozik, nem akar aludni, nem olyan egyszerű az altatás, mint eddig. Nagyon sok türelem kell most hozzá. Nálunk is dettó ez ment, most már kezd javulni a helyzet. Kiságyban alszik még? Nem szeretnétek lecserélni nagyobbra?

Fiam érezhetőbben jobban aludt, mikor a kiságyát kicseréltük nagyra.

2012. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!