Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetnék az éjszakai...

Mit tehetnék az éjszakai ébredések ellen?

Figyelt kérdés
7hónapos kislányom nagyon sokszor felébred éjszaka(2-3 óránként, csak cicin hajlandó visszaaludni.Már nem bírom a kialvatlanságot.Születése óta velem alszik, mert alás közben fulladt, szerencsére ezt kinőtte.Kiságyban nem hajlandó aludni,sőt már napközben is csak úgy alszik ha ott fekszem mellete.
2013. dec. 12. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

az én 6,5 hósom éjjel 3-4 óránként ébred szintén, néha együtt aludjuk át az éjszakát, néha visszarakom a kiságyba (ha bealszik cicin, és visszarakom és felébred és nyöszörög, akkor inkább magam mellé veszem aludni)

én is mindig cicin altatom el (bár tud ringatásra is elaludni, meg magától is, meg a babakocsiba is) de én el tudok surranni, ha elaludt az ágyon (napközben) vagy be tudom pakolni a kiságyba (éjjel)

én este 10-11-kor fekszem le, reggel 7-kor kelek, úgy, hogy 3-4 óránként felébreszt (ő 7-től alszik) de én nem érzem magam emiatt kialvatlannak.

lehet, hogy úgy kellene a saját alvásidődet kalkulálni, hogy legalább 8-9 órát aludjál, az éjjeli szopik ilyenkor már kb. 3-4 percesek, egyszerűen aludj vissza ha mellre került a kicsi, nem lesz ettől baja, nem kell éberen szoptatni. napközben ha cicin alszik el, és mellette kell lenni, akkor miért nem alszol vele egy jót? én szoktam ha nagyon álmi vagyok, akkor legalább nem 20-30 percet huny a gyerek, hanem van, hogy 60-90 percet is :)

lehet, hogy vashiányod van inkább, vagy nem eszel megfelelően, SŐT a folyadékhiány is okozhat ilyen kimerültséget!!! igyál meg MINIMUM 1,5 LITER MENTESVIZET naponta, kiegészítésnek szedjél vasat / vitamint.

ha nagyon-nagyon ki vagy merülve, akkor kérd meg a párod (nagyit, tesót) hogy hétvégén napközben babázzon 1-1 órát, és addig aludj egy kicsit. nagyon feltölti az embert a napközbeni szunya!

amíg anyatejes, ill. pici és az anya mellett alszik, addig bizony "hobbiból" is felébred a baba, ezt nekem minden anyuka elmondta.

én nem vagyok álmos, vagy ha igen, inkább iszok egy kis tejeskávét (vagy kólát, de max 1-1 decit) hogy erőre kapjak!

kitartás :)

2013. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A felkelések ellen nagyjából semmit nem tehetsz, mozgásfejlődési ugróponton van, az én 9 hónapos fiam is már csaknem 3 hónapja gyakran felkel éjszaka, a legjobb, ha veled alszik, mert nyugtatja a jelenléted, és a szoptatás is kényelmesebb. A nappali alvás problémásabb nálatok, azt én úgy oldottam meg, hogy elkezdtem egy kis nyuszival együtt ringatni, amíg aztán elég volt neki a nyuszi társasága is.
2013. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok még annyi, hogy úgy aludj, hogy bármikor könnyen tudj szoptatni - én pl. meztelen felsőtesttel alszom, a gyerek mellmagasságban van, ha nyöszizik, félálomban tukmálom a cicit. reggel csak sejtem, hogy volt kajcsi, de nem érzem azt, hogy meg-meg szakadt volna az alvásom... szóval így félálomban vagyok, ha fel is ébred a gyerek...

ritkán kelek / ébredek fel teljesen éjjel

2013. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kislányom 18 hónapos, és még egyszer sem aludta át az éjszakát. 5-8x ébred, együtt alszunk mi is. Ha fogzás van, vagy valami miatt szenzitívebb, akkor nagyon sokszor kel, és én is nagyon fáradt vagyok. Pár hónapja, annak ellenére hogy gyakran ébred (én is cicivel altatom vissza, de van hogy csak megérinti, megszagol és alszik tovább), az alvási ritmusunk kezd egymáshoz igazodni, már nem vagyok olyan fáradt és kialvatlan, vagy csak hozzászoktam. Szerintem próbálj meg napközbe vele aludni, és így átvészelni ezt a pár hetet. El fog múlni, és könnyebb lesz, mert együtt alszotok...
2013. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!