Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan altatja csecsemőjét...

Ki hogyan altatja csecsemőjét este?

Figyelt kérdés

Vacsora után érdemes rögtön altatni, vagy érdemes várni egy kicsit az emésztés miatt? Vagy ilyen kicsi korban nincs jelentősége? Mi eddig vártunk fél órát kb., addig csendes közös játék, de pár napja evés után csak jobban felpörög, már tarthatatlanul álmos, de ha húzzuk kicsit az időt, utána alig lehet elaltatni, csak hangos sírás következtében. Az elaltatási idő mindenkinél ugyanakkor van, vagy tágabb határok között? Honnan lehet látni- tudni, mikor van épp itt az ideje?

Kicsi a babánk, jó rendszert szeretnék rögzíteni vele. Kicsit túlaggódós is vagyok, hogy jól csinálom-e.



2014. jan. 4. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges várni, végülis éjjel sem kezdesz etetés után játszani vele, hogy addig emésszen.
2014. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, én csak megfürdettem aztán többnyire szoptatás és alvás, vagy előtte még volt néha egy kis hempergőzés, nézelődes .Nem aggódtuk túl a dolgot. Amikor álmos volt,akkor tettük le aludni. Mondjuk mazlink volt mert általában kaja közben beszunyált. Nagyjából legyen ugyanaz mindig a sorrend meg a rutin, nem kell percre pontosan az árához igazodni.
2014. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
órához
2014. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy szerintem közvetlen kaja után jobban elálmosodik.
2014. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mindig is cicin altattam el, volt hogy majd kipukkant, mégis aludt :) (max amíg kicsi volt, a büfike felébresztette, akkor nyöszizett, felemeltem a vállamra, kijött a levegő, és aludt tovább)

aludhat kaja után, ha álmos, inkább a relaxáljatok, ringasd, énekelj neki, bújjatok össze, nálunk amúgy nyöszizik a baba, ha álmos és pörgetem, de biztos van olyan gyerek, aki kizökken, és aztán felpörög, és átesik a holtponton, már nehéz altatni.

nálunk (most 7,5 hós) az altatás átlag 10 perc volt, talán most, hogy kinyílt a tudata, és elsajátította azt a képességet, hogy önmagát ébren tudja tartani, akkor is, ha álmos, most akár 30-40 perc is lehet az altatás.

(mondjuk most még erre is van megoldás, mert jó kifárasztom estére, illetve nem nagyon altatom be este 4 után - azért ha kocsikázunk, ez nem mindig sikerül, persze) :)

2014. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok még annyi, hogy mostanában sokszor én is elalszom vele a nagy altatás során :) :) volt, hogy 12 órát aludtam a babával, de már megkértem a párom, hogy ébresszen fel fél9 felé, ha tök csend van a babaszobában :)


ja, a jó rendszer az a rendszer, amit te és a babád a saját igényeitek szerint alakítotok ki! ne más módszere legyen a jó. mert ugye sokan a cicinaltatástól óvják az anyákat, de ÉN IS EZT SZERETEM és a BABA IS, szóval én ezt a módszert nem cserélem le, és még az se riaszt el, mi lesz két éves korában. MAJD AKKOR KERESEK MEGOLDÁST, ha tényleg gondnak érzem, de miért ne bírnék az életemből 2-3 évet így leélni ezért a csodálatos és szerelmetes kis emberkéért? úgy elszalad az idő :) én a lehető legnagyobb ODAADÁSsal kívánom ezt végigcsinálni! :)

2014. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem nagy szerencsém van ilyen téren. az esti rutin (fürdés, evés, alvás) előtt a fiam mindig alszik 1-2 órát és akkor szoktam levinni sétálni is. úgy néz ki a dolog hogy 5kor séta. aztán ha nem kel fel míg itthon kibontom a ruhából akkor hagyom fél 7ig aludni. megfürdetem, utána az ágyban vagy a játszószőnyegen még elvan egy darabig kb negyed óra, aztán van egy 50x50es párnája, azt az ölembe rakom, bele a picit, betakarom és megetetem. mindig bealszik evés közben. amikor már nem kel fel ha kiveszem a cumisüveget a szájából akkor büfi, negyed óra séta még hogy tényleg mélyen aludjon, beteszem az ágyába, betakarom, villany le és jóéjt :) amíg anyatejes volt nehezebben ment a dolog mert mindig felkelt ha kiesett a cici a szájából. de most sokkal kiegyensúlyozottabb ő is és én is.
2014. jan. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!