Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisfiam most lesz a jövő...

Kisfiam most lesz a jövő héten egy éves. Már szépen átaludta az éjszakát, többször előfordult, hogy este 9-től reggel 7-ig felébredés nélkül. Most minden megváltozott. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Korábban ha felébredt is átmentem melléültem az ágya mellé egy székre rátettem a mellkasára a kezemet és szépen visszaaludt. Mikor elaludt elvettem a kezemet, kimentem a szobából és mentem a saját ágyamba aludni a másik szobába. Most három napja ha felébred feláll a kiságyba és sír, átmegyek, kezem a mellkasára, elalszik, állnék fel, hogy kimegyek, erre visszaébred. Visszamegyek, kéz a mellkasra, elalszik, állnék fel, visszaébred. Áll fel és sír és szorítja a kezemet, nem akarja elengedni. Azt szeretné, ha egész éjjel fognám a kezét és úgy aludna. Már két éjszaka a szobájában lévő ágyra vettem magam mellé és úgy aludtunk. Egész éjjel fogta a kezemet. Nem tudom, mi ez. Ez lenne a szeparációs szorongás? Le lehet erről szokatni? nem akarnám rászokatni az együttalvásra se... De otthagyni sem tudom, mert sír és egyáltalán nem akar elengedni. Hozzáteszem, hogy most próbálkozik az önálló járással. Nem tudom, hogy ezzel összefügghet-e. Meddig tarthat ez? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit tettetek?
2013. nov. 26. 10:07
 1/2 A kérdező kommentje:
ja és hozzáteszem, hogy mostanában nappal is állandóan belém van bújva.
2013. nov. 26. 10:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez a szorongás. Fél nélküled. Te vagy a mindene, a biztos pont az életében, és ha nem lát akkor fél hogy többet nem is jössz vissza.


Napközben is többször menj ki a látóteréből de folyamatosan beszélj hozzá, énekelj neki hogy hallja a hangodat, majd mindig menj vissza és újra máshova.

Szépen lassan fogja megtanulni hogy ha el is mész, de mindig visszajössz.

2013. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!