Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Háton kell altatni, de mi...

Háton kell altatni, de mi van, ha mindig hasra fordul?

Figyelt kérdés

Babám 5 és fél hónapos. Idáig remekül ment a

javasolt háton való altatás. Most viszont annyira

belelkesült, hogy már hasra tud fordulni, hogy egész

éjjel gyakorolja, tulajdonképpen álmában.

Én először visszafordítgattam, de így meg nem alszom

normálisan. Vissza még magától nem tud fordulni, ezért ha

felébred és rájön, hogy hason van, egy idő után nyöszörög.

A bölcsőhaláltól én is félek, ezért most nem sok nyugodt

percünk van éjszaka. Valami jó tanács esetleg, vagy megnyugtatás?

Köszönöm!!!


2014. jan. 13. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az enyémeket újszülött koruktól hason altattam, úgy sokkal jobban aludtak. A kórházban a hason altatást javasolták, a gyerekorvos a háton altatást, a védőnő azt mondta, ahogy a gyereknek jobb. Egyébként a háton altatás hivatalosan is csak addig javasolt, amíg a baba magától nem fordul hasra. A bölcsőhalál pedig igen ritka, a hason altatás kicsit növeli a kockázatot, de ha a babád egyébként nem veszélyeztetett (nem koraszülött, nem téli gyerek, nem dohányzol mellette), akkor szerintem nincs ok az aggodalomra, főleg 5 hónapos korban.
2014. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jégtánc ***** válasza:
Akkor aludjon hason.Nekem mindkét fiam hason alvó volt,lányom is úgy szeret.17 ,14, és 2 évesek. Egészséges aggódás nem baj.Mindenki aggódik,de a beteges aggódás káros.
2014. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudod, nálunk az egyetemen (védőnőnek tanulok) van egy ilyen vicc: a baba nem aludhat hason a bölcsőhalál miatt, háton a bukás és letüdőzés miatt, oldalt a gerincferdülés miatt, ezért a legideálisabb levegőben lebegtetve altatni :) Semmi baja nem lesz, ha hason alszik, sőt, ha választani kéne, az ideálisabb is, mint háton. Ha nagyon aggódsz, béreljetek/vegyetek légzésfigyelőt, így nem kell félned a bölcsőhaláltól, mert ha kimaradna a légzése, akkor jelez. Semmiképpen se fordítgasd, mert így sem ő, sem te nem tudsz rendesen aludni!
2014. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 hetes korától hason alszik. Az első 2 hétben folyton felébredt a kalimpáló kezeire, szinte semmit nem aludtunk. Így aztán hasra tettem. Volt légzésfigyelőnk, így nyugodt voltam.
2014. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!